„Porwanie” szefa ochrony ZPUE – premiera spektaklu we...

  „Porwanie” szefa ochrony ZPUE – premiera spektaklu we Włoszczowie (WIDEO)

  Rafał Banaszek

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Grzegorz „Cichy” Mikołajczyk jest specjalistą do spraw antyterroryzmu, pełnomocnikiem zarządu do spraw bezpieczeństwa w Grupie Koronea (firmach ZPUE

  Grzegorz „Cichy” Mikołajczyk jest specjalistą do spraw antyterroryzmu, pełnomocnikiem zarządu do spraw bezpieczeństwa w Grupie Koronea (firmach ZPUE i Stolbud) we Włoszczowie. ©archiwum prywatne

  Szef ochrony firmy ZPUE zaprasza na premierę swojej pierwszej sztuki teatralnej pod tytułem „Porwanie”. Spektakl odbędzie się w piątek, 28 października o godzinie 18.30 we włoszczowskim Domu Kultury.
  Grzegorz „Cichy” Mikołajczyk jest specjalistą do spraw antyterroryzmu, pełnomocnikiem zarządu do spraw bezpieczeństwa w Grupie Koronea (firmach ZPUE

  Grzegorz „Cichy” Mikołajczyk jest specjalistą do spraw antyterroryzmu, pełnomocnikiem zarządu do spraw bezpieczeństwa w Grupie Koronea (firmach ZPUE i Stolbud) we Włoszczowie. ©archiwum prywatne  Na autentycznych wydarzeniach

  Spektakl przedstawia autentyczne wydarzenia, których reżyser i producent sztuki - Grzegorz „Cichy” Mikołajczyk, jako szef wyszkolenia antyterrorystów, doświadczył podczas swojej służby w policji. Obecnie Mikołajczyk jest pełnomocnikiem zarządu do spraw bezpieczeństwa w Grupie Koronea (firmach ZPUE i Stolbud) we Włoszczowie.

  „Porwanie” to pewnego rodzaju dokument, sfabularyzowana relacja z przebiegu autentycznych wydarzeń, jakie miały miejsce w Polsce kilka lat temu, kiedy to porywacze uprowadzili córkę wpływowego biznesmena.

  Pierwszy taki spektakl w Polsce?

  – To nietypowy, jedyny w swoim rodzaju projekt. Pokazujemy i jednocześnie edukujemy społeczeństwo z problematyką porwań, która w obecnych czasach cały czas się nasila. W ten sposób widzowie widzą i dowiadują się, jak zachowuje się porwany i porywacze - twierdzi reżyser.

  - Nie jest to zwykły spektakl. To edukacja społeczeństwa pokazana w formie spektaklu. Dlatego jest nietypowy i wyjątkowy. Śmiem twierdzić, że chyba jako pierwsi coś takiego robimy. Nie kopiujemy książek, ani filmów. Scenariusz napisało samo życie - dodaje Grzegorz Mikołajczyk.

  Aktorzy zawodowi i amatorzy

  W swojej obsadzie, oprócz profesjonalnych aktorów z Wrocławia i Krakowa, Mikołajczyk zaangażował również młodych artystów z terenu Włoszczowy, między innymi Pawła Rydza, Tomasza Aleksandra Jańczaka, Martę Solecką, Dominika Kaliszewskiego, a także zespoły Mock Up i White Flow, którzy stworzyli wyjątkową oprawę muzyczną przedstawienia. Główne role gra czworo aktorów, w tym dwóch zawodowych policjantów.

  Bilety tylko na spektakl popremierowy

  Bilety na spektakl w cenie 35 złotych już się wysprzedały. Ostatnie wejściówki w cenie 25 złotych, ale już tylko na pokaz popremierowy (w sobotę, 29 października) można kupić jeszcze w kasie Domu Kultury, recepcji Villi Aromat oraz w sekretariacie ochrony ZPUE (nowy biurowiec).

  Sztuka Grzegorza Mikołajczyka będzie wystawiona przez dwa dni we Włoszczowie (28 i 29 października). Potem grupa rusza w trasę po Polsce. Z uwagi na brutalne sceny przedstawienie skierowane jest dla osób powyżej 16 roku życia. Trwa 1 godzinę i 20 minut.

  Zaproszenie na bankiet w kawiarni

  Po premierze spektaklu restauracja Villa Aromat i Śląsko-Jurajskie Stowarzyszenie Qulinarne zapraszają na bankiet do kawiarni Domu Kultury, gdzie będzie można porozmawiać z twórcami i aktorami spektaklu. Gospodarzem oprawy kulinarnej będzie szef kuchni Villi, a zarazem prezes Stowarzyszenia Qulinarnego Paweł Wójcik.
  Warto zaznaczyć, że cały dochód zebrany ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na Fundację Jesteśmy Blisko z Włoszczowy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Sport

   Strefa Imprez

   1 3 4 5 ... 43 »

   Galerie zdjęć

   Wideo

   Miss Ziemi Świętokrzyskiej

   Miss Ziemi Świętokrzyskiej 2017. Poznaj zdobywczynie tytułów

   Miss Ziemi Świętokrzyskiej 2017. Poznaj zdobywczynie tytułów

   Miss Nastolatek Ziemi Świętokrzyskiej 2017. Poznaj laureatki

   Miss Nastolatek Ziemi Świętokrzyskiej 2017. Poznaj laureatki

   Zapomnij o portfelu – płać wygodnie telefonem z Orange Finanse!

   Zapomnij o portfelu – płać wygodnie telefonem z Orange Finanse!

   Scyzoryki Festiwal 2017. Poznaj laureatów

   Scyzoryki Festiwal 2017. Poznaj laureatów

   Gry