Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ruszyli do działania w konkursie Fundacji „Jesteśmy Blisko”. Pomogli wielu ludziom

/r/
"Kolorowa klasa” – remont sali lekcyjnej w szkole podstawowej w Łachowie, który w pocie czoła przeprowadzili: Kasia Skiba, Rafał Kowalczyk, Ewa Łowicka, Małgosia Łącka, Michał Michałek, Paweł Cisowski, Magda Cieślik, Kasia Malicka, Ania Żelichowska, Ania Skiba, Justyna Gąsieniec i Jarek Groszek pozwoli pierwszakom uczyć się w odnowionej i pachnącej klasie.
"Kolorowa klasa” – remont sali lekcyjnej w szkole podstawowej w Łachowie, który w pocie czoła przeprowadzili: Kasia Skiba, Rafał Kowalczyk, Ewa Łowicka, Małgosia Łącka, Michał Michałek, Paweł Cisowski, Magda Cieślik, Kasia Malicka, Ania Żelichowska, Ania Skiba, Justyna Gąsieniec i Jarek Groszek pozwoli pierwszakom uczyć się w odnowionej i pachnącej klasie. Fundacja Jesteśmy Blisko
Fundacja „Jesteśmy Blisko” zorganizowała pierwszy raz w swojej historii konkurs grantowy skierowany do pracowników Grupy Koronea.

ZOBACZ TAKŻE:
Czy w te wakacje bursztynowa komnata przebije popularność złotego pociągu?

(Źródło:polskatimes.pl)

Jego ideą było zmobilizowanie osób do nieodpłatnej pracy na rzecz innych, włożenie swojego czasu i kreatywności w realizowane pomysły. W I edycji „Weź KASĘ i ZRÓB” udało się zrealizować aż 9 pomysłów i zaangażować 112 wolontariuszy! Najważniejsze, że z ich pomysłowości i zaangażowania skorzysta lokalna społeczność.

Obudzić w ludziach zaangażowanie

Za sprawą konkursu Fundacji „Jesteśmy Blisko” stało się coś fantastycznego – mnóstwo ludzi zjednoczyło siły we wspólnych działaniach na rzecz innych. Powstało dziewięć wspaniałych projektów sfinansowanych przez włoszczow¬ską organizację. Dzięki nim wolontariusze stworzyli przedmioty użytkowe, miejsca i wydarzenia, które zmieniły otaczającą nas rzeczywistość.

– Chcieliśmy w ludziach obudzić zaangażowanie, chęć działania na rzecz innych i teraz wiemy, że nie trzeba było ich specjalnie do tego zachęcać. Do nas spłynęło aż 11 projektów od naszych pracowników, a aż 9 zostało rozpatrzonych pozytywnie i otrzymało dofinansowanie. Choć wolontariusze mieli krótki czas na realizację pomysłów, to im się udało i wyszło naprawdę fantastycznie – mówi Iwona Dobosz, prezes fundacji. – Jestem dumna ze wszystkich wolontariuszy, bo po raz pierwszy organizowaliśmy tego typu konkurs i sami byliśmy ciekawi jego efektów. Już teraz widzę, że to miało ogromny sens – nasi pracownicy nie tylko zintegrowali się z lokalną społecznością, działali razem, ale też stworzyli coś dla innych – relacjonuje Małgorzata Wypychewicz, przewodnicząca rady włoszczowskiej fundacji.

112 wolontariuszy w dziewięciu miejscowościach

Łachów, Czarnca, Podlesko, Stojewsko, Przygradów, Jakubowice, Nieznanowice, Stare Gralewo, Jaworzno – to miejscowości, w których wolontariusze działali w ramach konkursu grantowego „Weź KASĘ i ZRÓB” włoszczowskiej fundacji. Wśród projektów były te skierowane do osób indywidulanych, ale też takie, które posłużą dzieciom, lokalnej społeczności, środowisku, a nawet przyszłym pokoleniom!

– 112 wolontariuszy dało z siebie naprawdę wiele. W swoją pracę włożyli całe swoje serce i poświęcili swój wolny czas – to naprawdę budujące, że tylu ludzi z takim entuzjazmem podeszło do naszego konkursu grantowego – zaznacza Małgorzata Wypychewicz. W naszym powiecie dzięki Fundacji „Jesteśmy Blisko”, pracownikom Grupy Koronea oraz lokalnej społeczności, wyremontowano klasę dla pierwszaków w Łachowie, zmodernizowano otoczenie Koła Gospodyń Wiejskich w Czarncy, zorganizowano sprzątanie okolicy i piknik dla mieszkańców Podleska i Stojewska, dzieciaki z Nieznanowic zyskały nowe miejsce dla rozwijania swojej piłkarskiej pasji, a nastoletni Kuba zyskał nowy, piękny pokój. – Wielkie brawa dla wszystkich uczestników tej pożytecznej akcji – spełnili marzenia, stworzyli możliwość budowania relacji międzyludzkich, uszczęśliwili dzieci, poprawili im warunki do nauki, przy okazji czegoś ich nauczyli. Nam wszystkim pokazali, że warto i można pomagać – trzeba tylko chcieć – dodaje Iwona Dobosz, prezes fundacji. W przyszłym roku – włoszczowska organizacja planuje zorganizować kolejną edycję tego konkursu.

Wykonane projekty

  • „Hospicjum to też życie”: Monika Kalita-Gąciarz, Lena Kot i Marzena Węgrzyn- Kiwaczycka - opiekują się na co dzień pacjentami Hospicjum imienia Świętego Brata Alberta w Jaworznie. Z pomocą Fundacji zakupiły zapas środków pielęgnacyjnych, balsamów, oliwek, chusteczek, specjalnych myjek i pampersów, których ciągle brakuje.
  • „Pomaluj świat” - wolontariusze pod wodzą Jurka Grada z wydziału W2 ZPUE gruntownie wyremontowali pokój nastolatka - syna kolegi z firmy. Rodzina ma za sobą ciężkie chwile, taka pomoc ma dla nich dużą wartość. Obok Jurka pracowali przy tym projekcie: Rafał Chlebosz, Agnieszka Hartwig, Daniel Kostecki, Wojtek Kwapisz, Artur Majecki, Paweł Marcinkowski, Paweł Piechota, Kasia Szrek, Arek Szydłowski, Klaudia Turczyn, Marek Gawlik, Monika Żmigrodzka.
  • „Kolorowa klasa” - remont sali lekcyjnej w szkole podstawowej w Łachowie przeprowadzili: Kasia Skiba, Rafał Kowalczyk, Ewa Łowicka, Małgosia Łącka, Michał Michałek, Paweł Cisowski, Magda Cieślik, Kasia Malicka, Ania Żelichowska, Ania Skiba, Justyna Gąsieniec i Jarek Groszek.
  • „Nasze boisko ponad wszystko” - Nina Fiecek z przyjaciółmi zbudowali boisko dla dzieci i młodzieży w Nieznanowicach. W meczu inauguracyjnym grali wszyscy - dzieci z rodzicami, sąsiedzi, wolontariusze i okoliczni mieszkańcy.
  • „W zadbanym otoczeniu milej spędzisz czas” - Leszek Waligórski z wydziału W2 ZPUE z wolontariuszami w wieku od kilku do ponad 70 lat odnowili otoczenie budynku Koła Gospodyń Wiejskich w Czarncy. Powstał między innymi nowy chodnik i brama.
  • „Piknikowy zakątek, miejscem integracji międzypokoleniowej” - posłuży mieszkańcom Przygradowa. Zbudowali go wolontariusze Andrzeja Michałka z wydziału W2 firmy Stolbud.
  • „Ekologiczny piknik dla dzieci we wsi Podlesko” - zorganizowała go wraz z grupą znajomych Nina Fiecek z Biura Promocji i Reklamy ZPUE. Akcja polegała na sprzątaniu przydrożnych rowów i uświadomieniu dzieciom jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne.
  • „Zróbmy sobie grill-a” - Sebastian Kowalski z kolegami, pracownikami ZPUE Elektroinstal w Raciążu własnoręcznie zrobili solidne, duże grille dla Zespołu Szkół w Starym Gralewie. W dodatku wspólnie z dyrekcją placówki zorganizowali dla dzieci, młodzieży i ich rodzin pierwszy w historii szkoły piknik z grillowanymi przysmakami.
  • „Modernizacja placu zabaw” - wolontariusze po wodzą Grzegorza Raka z wydziału W7 ZPUE zmodernizowali plac zabaw przy szkole podstawowej w Czarncy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie