Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wzięli kasę i zrobią. 26 laureatów konkursu grantowego włoszczowskiej fundacji

Rafał Banaszek
Rafał Banaszek
26 laureatów konkursu Fundacji Jesteśmy Blisko z fundatorami nagród finansowych.
26 laureatów konkursu Fundacji Jesteśmy Blisko z fundatorami nagród finansowych. archiwum fundacji
Podczas pikniku rodzinnego firmy ZPUE rozstrzygnięto konkurs grantowy Fundacji Jesteśmy Blisko pod nazwą „Weź kasę i zrób”. Nagrodzono ciekawe projekty.

Do komisji konkursowej wpłynęło 31 projektów, z czego nagrodzono 26. Budżet konkursu opiewa na prawie 60 tysięcy złotych. Połowę tej kwoty zasponsorowało ZPUE S.A. z okazji swoich 30 urodzin. Włoszczowska fundacja już po raz drugi zorganizowała konkurs grantowy, w którym mogli wziąć udział pracownicy Grupy Koronea, organizacje pozarządowe oraz mieszkańcy powiatu włoszczowskiego.

– Ten wyjątkowy konkurs pokazał, że w osobach, które nas otaczają, drzemie niesamowita kreatywność oraz chęć włączania się w społeczne inicjatywy. Przyznam szczerze, że w ubiegłym roku byłam naprawdę pod wrażeniem tego, jak wiele udało się zrobić dzięki zaangażowaniu wolontariuszy. Pokazaliśmy, że razem, wspólnie możemy zmieniać rzeczywistość, choćby małymi krokami, małymi inicjatywami – mówi Małgorzata Wypychewicz, przewodnicząca rady fundacji. – Nie mogę doczekać się już realizacji tegorocznych nagrodzonych projektów – dodaje pani Małgorzata.

W tym roku do komisji konkursowej wpłynęło aż 31 projektów. 26 z nich zostanie zrealizowanych. – Zainteresowanie naszym konkursem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. To wielki sukces nie tylko tego programu, lecz przede wszystkich tych, którzy zdecydowali się złożyć projekt, poświęcić swój cenny czas, by zrobić coś dla innych – mówi Iwona Dobosz, prezes fundacji. Laureaci konkursu mają czas do końca września na realizację swoich projektów. Maksymalna kwota grantu, jaką mógł otrzymać grantobiorca, to 3 tysiące złotych.

Maksymalne dofinansowania otrzymali: Przedszkole Samorządowe numer 2 we Włoszczowie na odnowienie placu zabaw, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Czarncy na remont szatni szkolnej, Samorząd Uczniowski przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 we Włoszczowie na remont pomieszczenia, które zostanie przekształcone w centrum dowodzenia dla tego samorządu, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Żelisławicach na budowę siłowni zewnętrznej i zagospodarowanie terenu wokół szkoły, Ochotnicza Straż Pożarna w Sułkowie na wykonanie przez wolontariuszy ogrodzenia placu zabaw, Ochotnicza Straż Pożarna w Żelisławicach na zagospodarowanie terenu wokół strażnicy wraz z przygotowaniem toru sprawnościowego, Katarzyna Skiba na wyremontowanie przez mieszkańców sali informatycznej w szkole w Łachowie, Marcin Gryczko na budowę harcówki, czyli miejsca spotkań dla dzieci i młodzieży oraz Monika Kalita-Gąciarz, która chce urządzić zieloną przestrzeń przy Wspólnocie Betlejem dla osób bezdomnych, samotnych i ubogich.

Kolejne duże granty przyznano: Stowarzyszeniu Nieznanowice.pl (2,8 tysiąca złotych) na zagospodarowanie terenu wokół świetlicy wiejskiej wraz z przygotowaniem ścieżki edukacyjnej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Seceminie (2,5 tysiąca) na zakup strojów dla najmłodszych członków jednostki i zorganizowanie dla nich zajęć, Ochotniczej Straży Pożarnej w Brygidowie (2,5 tysiąca) na zagospodarowanie placu wiejskiego, sołtysowi Bichniowa (2,5 tysiąca) na zagospodarowanie przez mieszkańców przestrzeni publicznej na miejsce rekreacji i plac zabaw, 9 Wielopoziomowej Drużynie Harcerskiej z Żelisławic (2,5 tysiąca) na przygotowanie miejsca piknikowego dla mieszkańców wsi, Joannie Skibie (2,5 tysiąca) na organizację ogólnopolskiej konferencji naukowej, Justynie Pyce i Ewelinie Martoś-Wyrwał z Zespołu Placówek Oświatowych numer 1 we Włoszczowie (2,3 tysiąca) na utworzenie strefy relaksu dla uczniów na szkolnym korytarzu.

Po 2 tysiące złotych na swoje pomysły otrzymali: I Liceum Ogólnokształcące we Włoszczowie na adaptację pomieszczenie w piwnicach na bibliotekę szkolną, Ochotnicza Straż Pożarna w Przygradowie na remont kuchni w strażnicy, Koło Gospodyń Wiejskich Wisienka z Woli Wiśniowej na adaptację pomieszczenia strażnicy na miejsce spotkań dla mieszkańców, Marzena Węgrzyn-Kiwaczycka na rozwój artystycznych talentów dzieci niepełnosprawnych oraz Mariusz Jaworski i Arkadiusz Klan na przygotowanie rozdzielnicy przy szkole w Starym Gralewie, zabezpieczającej prąd w placówce.

1,8 tysiąca złotych otrzymało Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej Zryw Secemin na zorganizowanie turnieju tenisowego. Granty po 1 tysiąc dostali: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Rząbiec na odnowę placu zabaw, Stowarzyszenie Motocykliści Ziemi Włoszczowskiej na organizację zlotu motocyklowego, połączonego ze zbiórką krwi (Motoserce 2018) oraz Damian Górski na zorganizowanie przez włoszczowską młodzież turnieju gier komputerowych. Ostatnie 500 złotych fundacja postanowiła przyznać nauczycielom i uczniom „Sikorskiego” na stworzenie muralu (malowidła ściennego) na szkolnym korytarzu.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




TOP 10 najpopularniejszych gadżetów erotycznych




TOP 10 najbardziej WKURZAJĄCYCH zachowań na PLAŻY






Czy jesteś Mundialowym specem? Co wiesz o Mistrzostwach Świata w piłce nożnej? [QUIZ]




Nie wiesz, który z modnych kierunków urlopowych wybrać? Ten quiz jest dla ciebie!





Czy wiesz, które z tych produktów najbardziej cię utuczą?




Jak zachować się w górach? Zobacz najgorsze błędy turystów!



ZOBACZ TAKŻE: Wypadek w Kielcach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie