Obietnice Miodowicza

  Rafał Banaszek

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  - Chciałbym zapewnić mieszkańców powiatu włoszczowskiego, że przyjaciół posiadają wielu w osobach wszystkich świętokrzyskich parlamentarzystów - mówił

  - Chciałbym zapewnić mieszkańców powiatu włoszczowskiego, że przyjaciół posiadają wielu w osobach wszystkich świętokrzyskich parlamentarzystów - mówił Konstanty Miodowicz, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Platformy Obywatelskiej w Kielcach. ©R. Banaszek

  Włoszczowa odetchnęła. Lider Platformy Obywatelskiej w województwie świętokrzyskim zapewnił, że będzie wspierał nasz region.
  - Chciałbym zapewnić mieszkańców powiatu włoszczowskiego, że przyjaciół posiadają wielu w osobach wszystkich świętokrzyskich parlamentarzystów - mówił

  - Chciałbym zapewnić mieszkańców powiatu włoszczowskiego, że przyjaciół posiadają wielu w osobach wszystkich świętokrzyskich parlamentarzystów - mówił Konstanty Miodowicz, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Platformy Obywatelskiej w Kielcach. ©R. Banaszek

  Nie odwróci się od Włoszczowy i będzie wspierał jej sprawy w województwie - to obiecał poseł Konstanty Miodowicz mieszkańcom naszego powiatu, którzy przybyli przedwczoraj na spotkanie z przewodniczącym Platformy do włoszczowskiego Domu Kultury.

  Gromy posła Miodowicza spadły tradycyjnie na Prawo i Sprawiedliwość. Nie oszczędził też Honorowego Obywatela Miasta Włoszczowy Przemysława Gosiewskiego.

  GŁÓWNIE KOALICJANCI

  Frekwencja podczas pierwszego w historii oficjalnego spotkania włoszczowian z szefem Platformy Obywatelskiej w województwie Konstantym Miodowiczem nie była imponująca. Przybyło kilkadziesiąt osób, głównie przedstawicieli Platformy oraz będącego z nią w koalicji rządowej Polskiego Stronnictwa Ludowego.

  W sali widowiskowej Domu Kultury we Włoszczowie pojawili się starosta, radni powiatowi i gminni (również ze Stowarzyszenia Rozwoju Ziemi Włoszczowskiej), wójtowie gmin. Nie przybył za to gospodarz gminy burmistrz Bartłomiej Dorywalski (Prawo i Sprawiedliwość), co nigdy się nie zdarzało, gdy przyjeżdżał do nas poseł Przemysław Gosiewski. Na sali dostrzegliśmy w pierwszych rzędach tylko jednego przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości - Zbigniewa Matyśkiewicza.

  OSTRA KRYTYKA

  - Mam nadzieję, że to spotkanie wyjaśni wiele spraw nurtujących mieszkańców i przyczyni się do nawiązania naszych kontaktów z panem posłem - powiedział podczas powitania Konstantego Miodowicza szef włoszczowskiej Platformy Wiktor Fatyga.

  Miodowicz mówił o pierwszych decyzjach funkcjonującego od miesiąca nowego rządu. Nie szczędził słów ostrej krytyki pod adresem opozycji, czyli Prawa i Sprawiedliwości.

  - PiS trzeszczy. To był rząd, który tanim kosztem chciał zbudować dobry wizerunek swojej partii. Na bazie ludzkich oczekiwań zbudowano system wyłudzania głosów wyborczych, mamiąc ludzi tylko słowami. Jednak większość obietnic wyborczych tej partii nie została spełniona. Większość Polaków uświadomiła sobie, jak bardzo nieudolne i płytkie były działania Prawa i Sprawiedliwości - grzmiał szef Platformy w Świętokrzyskiem dodając:

  - W naszym regionie PO zamierza zachowywać się przyzwoicie. Nie zamierzamy pchać swoich ludzi w urzędy.

  W OBRONIE GOSIEWSKIEGO

  Jeszcze nikt tylu gorzkich słów nie wylał na Prawo i Sprawiedliwość we Włoszczowie - mateczniku PiS-u w regionie (przypomnijmy, że w tym powiecie partia braci Kaczyńskich zdobyła w wyborach parlamentarnych najlepszy w województwie świętokrzyskim wynik). Zwrócił na to uwagę niezależny partyjnie radny powiatowy Jarosław Ratusznik.
  - Dużo goryczy wylał pan na rządy PiS-u. Wychodzi na to, że Gosiewski musiał być jakimś magikiem, skoro w wyborach osiągnął tak imponujący wynik w naszym województwie. Oby pan zdobył podobny po czterech latach - życzył Miodowiczowi radny Ratusznik.

  - Podobało mi się pana wystąpienie - stwierdził były burmistrz Włoszczowy Paweł Ameryk. - Pana argumenty przemówiły do mnie. Nasz Honorowy Obywatel został przedstawiony przez pana, jako ten, który dużo naobiecywał. Jak pan mówi, to pan ma rację, jak on mówi, on ma rację. Może powinniście się spotkać razem i przed nami wyjaśnić, kto tutaj kłamie - proponował posłowi Miodowiczowi Paweł Ameryk.

  PERONU NIE ZAMKNĄ

  Mieszkańcy Włoszczowy w pierwszej kolejności pytali o przyszłość peronu. Konstanty Miodowicz stwierdził, że jego partia będzie wspierać tę inwestycję.

  - PO nie miało jednolitego stanowiska wobec peronu - wyjaśniał Miodowicz. - Byli tacy, niezwiązani z naszym regionem, którym nie podobał się styl załatwienia tej sprawy. Pretensje miał między innymi poseł z Górnego Śląska.

  - Jednak wszystko co służy naszemu regionowi, sprawia radość i nam. Będziemy protestować, gdyby PKP chciało wycofać się z zobowiązań dotyczących zatrzymywania ekspresów we Włoszczowie - obiecywał włoszczowianom lider Platformy Obywatelskiej w województwie.

  - Powiat włoszczowski jako jedyny powiat w województwie nie ma pływalni. Czy mógłby pan wesprzeć tę inwestycję - pytał przewodniczącego Miodowicza Andrzej Kiedrzynek, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. - Deklaruję swoje poparcie, basen należy się Włoszczowie - obiecał po raz kolejny Konstanty Miodowicz.

  WŁOSZCZOWA NIE CHCE BYĆ SAMA

  - Czy pan, podobnie jak Przemysław Gosiewski, będzie nas odwiedzał, wspierał inwestycje, byśmy nie odczuwali osamotnienia? - pytał Miodowicza radny miejski Stanisław Wójcik, dziękując mu jednocześnie za to, że we Włoszczowie - pomimo tylu obaw mieszkańców - zatrzymuje się więcej pociągów, niż było do tej pory.

  - Nikt się nie odwróci od Włoszczowy. Utrzymujcie kontakty z Gosiewskim, choć jego możliwości będą teraz mniejsze. Chciałbym wpisać się w grono przyjaciół powiatu włoszczowskiego. Możecie być pewni, że będę starał się pomóc waszemu powiatowi. Mogę nawet przyjeżdżać do was na dyżury i spotykać się z każdym, bez względu na orientacje polityczne - twierdził poseł.

  Po takich zapewnieniach włoszczowianie odetchnęli z ulgą. Liczyli na te słowa od wyborów parlamentarnych, bali się reakcji Platformy Obywatelskiej na słaby wynik w powiecie włoszczowskim, że może się to odbić na ważnych inwestycjach. Po poniedziałkowym spotkaniu widać było, że mieszkańcy Włoszczowy, tak jak zawierzyli niegdyś Przemysławowi Gosiewskiemu, tak chcą dziś wierzyć w Konstantego Miodowicza.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Strefa Imprez

  1 3 4 5 ... 22 »

  Galerie zdjęć

  Wideo

  Polecamy

  Mała Miss i Mały Mister 2016. Zgłoś dziecko!

  Mała Miss i Mały Mister 2016. Zgłoś dziecko!

  Pierwszaki 2016 w Świętokrzyskiem. Zobacz wszystkie klasy i zagłosuj

  Pierwszaki 2016 w Świętokrzyskiem. Zobacz wszystkie klasy i zagłosuj

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Z Echem Dnia możesz wygrać pieniądze i fantastyczne mieszkanie!

  Z Echem Dnia możesz wygrać pieniądze i fantastyczne mieszkanie!