Liga Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

  Liga Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

  Rafał Banaszek

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Mateusz Włodarski z Publicznego Gimnazjum numer 1 we Włoszczowie pokonuje slalom na rowerze.

  Mateusz Włodarski z Publicznego Gimnazjum numer 1 we Włoszczowie pokonuje slalom na rowerze. ©archiwum prywatne

  Muszą świetnie jeździć na rowerach i doskonale znać przepisy - we Włoszczowie walczyli najlepsi w Polsce młodzi zawodnicy.
  Mateusz Włodarski z Publicznego Gimnazjum numer 1 we Włoszczowie pokonuje slalom na rowerze.

  Mateusz Włodarski z Publicznego Gimnazjum numer 1 we Włoszczowie pokonuje slalom na rowerze. ©archiwum prywatne

  Imprezie patronowało "Echo Dnia".

  Włoszczowskie Publiczne Gimnazjum numer 1, mistrzowie województwa świętokrzyskiego, brązowi medaliści mistrzostw Polski, wywalczyli u siebie piąte miejsce w pionierskiej w skali kraju Lidze Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

  - Uważam, że to nasz duży sukces - podkreśla zadowolony opiekun włoszczowskiej drużyny.

  FINAŁ FINAŁÓW

  Po turniejach na Podkarpaciu w Czarnej, Mazowieckiem - w Jedlińsku i Małopolsce - w Podolszu, przyszedł czas na finał finałów, który rozegrano w ubiegły piątek we Włoszczowie. Ligę Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zorganizowali Marcin Sztuka, nauczyciel z włoszczowskiego Publicznego Gimnazjum numer 1 oraz Jerzy Ostręga, nauczyciel z gimnazjum w Czarnej.

  - Nazwa "Liga Mistrzów" bierze się stąd, że liga to cykliczne zawody, w której startują sami mistrzowie swoich województw - informuje Marcin Sztuka. Po raz pierwszy we Włoszczowie gościł koordynator krajowy tego projektu - Zbigniew Kogut z Łapanowa (województwo małopolskie).
  SAMI MISTRZOWIE

  W miniony piątek w szranki z włoszczowską "jedynką" - mistrzem województwa świętokrzyskiego, brązowymi medalistami mistrzostw Polski, stanęły takie drużyny jak: gimnazjum z Przeciszowa - złoci medaliści mistrzostw Polski, gimnazjum z Iwonicza - srebrni medaliści mistrzostw Polski, gimnazjum z Koluszek - czwarta drużyna kraju i wielokrotni mistrzowie województwa łódzkiego, gimnazjum z Jedlińska - wielokrotni mistrzowie województwa mazowieckiego, gimnazjum z Czarnej - niejednokrotni mistrzowie na Podkarpaciu, gimnazjum z miejscowości Rzyki - mistrzowie województwa małopolskiego oraz gimnazjum z Podolsza, które zajmuje czołowe miejsca w powiecie oświęcimskim.

  TEST I JAZDA

  Pierwsza część turnieju polegała na rozwiązaniu testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego, złożonego z 25 profesjonalnych pytań, przygotowanych przez sierżanta sztabowego Krzysztofa Kościołka, kierownika Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie. Test ten - jak przyznali uczestnicy - był najtrudniejszy w całej lidze. W tej konkurencji najlepiej poradzili sobie zawodnicy z gimnazjum w Koluszkach. Włoszczowska drużyna zajęła piąte miejsce.

  Drugą konkurencją była jazda po torze przeszkód w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji. W tej rywalizacji "klasą dla siebie" byli już reprezentacji włoszczowskiej "jedynki", którzy w czterech przejazdach popełnili tylko trzy błędy.

  KOLUSZKI NAJLEPSZE

  Po dwóch konkurencjach ogłoszono zwycięzców turnieju. Najlepiej wypadły Koluszki z województwa łódzkiego. Drugie miejsce zajęło gimnazjum z Czarnej, a trzecie drużyna z Przeciszowa. Włoszczowskie gimnazjum uplasowało się na piątej, bardzo dobrej pozycji. Całą edycję Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wygrała Czarna. Zwycięzcy otrzymali puchary i statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy, Starostwo Powiatowe we Włoszczowie oraz "Echo Dnia".

  BEZKONKURENCYJNI W ŚWIĘTOKRZYSKIEM

  Przez cztery ostatnie lata włoszczowskie Publiczne Gimnazjum numer 1 było organizatorem Świętokrzyskiej Ligi Ruchu Drogowego.

  - W ciągu tych lat nasza szkoła aż trzykrotnie wygrywała tę ligę, co było dla nas wielkim sukcesem na zawodach rangi wojewódzkiej i powiatowej. Od dwóch lat nasze gimnazjum nie miało sobie równych na arenie wojewódzkiej. Reprezentujący województwo uczniowie "jedynki" zajmowali czołowe lokaty w klasyfikacjach indywidualnej i zespołowej, dwa razy zdobyliśmy brązowy medal mistrzostw Polski - opowiada Marcin Sztuka, opiekun drużyny z Publicznego Gimnazjum numer 1 we Włoszczowie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Strefa Imprez

  1 3 4 5 ... 27 »

  Galerie zdjęć

  Wideo

  Polecamy

  Mała Miss i Mały Mister 2016. Martynka i Olek wygrali!

  Mała Miss i Mały Mister 2016. Martynka i Olek wygrali!

  Wybieramy Miss Studniówki. Zobacz kandydatki

  Wybieramy Miss Studniówki. Zobacz kandydatki

  Wybieramy Mistera Studniówki. Zobacz kandydatów

  Wybieramy Mistera Studniówki. Zobacz kandydatów

  Z Echem Dnia możesz wygrać pieniądze i fantastyczne mieszkanie!

  Z Echem Dnia możesz wygrać pieniądze i fantastyczne mieszkanie!