Wielkie emocje i porażka SMS ZPRP I Kielce z Grot Blachy Pruszyński Anilaną Łódź w 12. kolejce Ligi Centralnej piłkarzy ręcznych

Wojciech Buras
Szczypiorniści SMS ZPRP I Kielce przegrali we własnej hali z Grot Blachy Pruszyński Anilaną Łódź 23:24 w meczu 12. kolejki Ligi Centralnej piłkarzy ręcznych. Podopieczni Radosława Wasiaka mieli problem ze skutecznością. SMS prowadziła w drugiej połowie pięcioma bramkami, ale ostatnie minuty spotkania należały do Anilany, która zdołała zdobyć zwycięską bramkę w ostatnich 60 sekundach sobotniego starcia.

Porażka SMS ZPRP I Kielce

SMS ZPRP I Kielce - Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź 23:24 (14:13)
SMS: Drożdż, Popielecki - Mielczarski 6, Luksa 3, Cacak 2, Fajfer 2, Markowski 2, Olczyk 2, Pepliński 2, Rodak 2, Burzyński 1, Wywrot 1, Aksamit, Korus.

Zawodnicy z Kielc wrócili od własnej hali przy ulicy Jagiellońskiej po serii trzech spotkań wyjazdowych z rzędu. Z delegacji przywieźli dwa zwycięstwa, które przypadły na mecze MKS Nielbą Wągrowiec i Stalą Mielec. W sobotni wieczór zmierzyli się z Grot Blachy Pruszyński Anilaną Łódź, czyli drużyną z dołu tabeli, która miała siedem punktów na swoim koncie przed 12. kolejką.

Obie ekipy od początku miały kłopot by wejść na właściwe obroty. Pierwsza bramka w meczu padła dopiero w 5. minucie za sprawą rzutu ze skrzydła Mikołaja Rodaka. Po pierwszym kwadransie szczypiorniści ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego prowadzili 6:3 po golu Marcin Peplińskiego z drugiej linii. Kielczanie nie mogli rozwinąć skrzydeł w ataku. W efekcie Anilana stopniowo niwelowała stratę i w 26. minucie doprowadziła do remisu po 11. Zawodnicy SMS lepiej finiszowali pierwszą połowę i zeszli do szatni przy prowadzeniu 14:13.

Goście zaczęli drugą połowę od gry w osłabieniu. Wykorzystał to Jacek Fajfer, który tuż po przerwie skierował piłkę do pustej bramki. Jego drużyna rozpędzała się z każdą kolejną akcją i w 37. minucie odskoczyła na 5 bramek różnicy.

Łodzianie starali się utrzymać w grze i swoją konsekwentną grą doprowadzili do remisu 22:22 na 5. minut przed ostatnią syreną. Kielczanom brakowało skuteczności w ataku, co wykorzystywała Anilana. Goście zachowali więcej zimnej krwi i zdobyli zwycięską bramkę w ostatnich 60 sekundach spotkania. Podopieczni Radosława Wasiaka mogli wyrównać, ale rzut z dystansu spudłował Jakub Luksa. Ostatecznie komplet punktów "powędrował" do Łodzi.

Najskuteczniejszym zawodnikiem SMS był Piotr Mielczarski - zdobywca 6 trafień.

W następnej kolejce piłkarze ręczni ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego zagrają na wyjeździe z Budimex Stalą Gorzów. Spotkanie odbędzie się w sobotę 16 grudnia.