25. finał WOŚP w Kielcach. Mnóstwo Orkiestrowej zabawy na...

  25. finał WOŚP w Kielcach. Mnóstwo Orkiestrowej zabawy na Rynku

  (imo)

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Publiczność na Rynku bawić będzie znana kielecka młodziezowa grupa Wołosatki.

  Publiczność na Rynku bawić będzie znana kielecka młodziezowa grupa Wołosatki. ©archiwum

  Scenę w sercu miasta przygotuje Stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie. Jak zdradzają szefowie organizacji - europoseł Bogdan Wenta i Danuta Papaj, z pewnością na Rynku odnajdą się fani sportu i energicznej zabawy.
  Publiczność na Rynku bawić będzie znana kielecka młodziezowa grupa Wołosatki.

  Publiczność na Rynku bawić będzie znana kielecka młodziezowa grupa Wołosatki. ©archiwum  Bieg dla Orkiestry

  Na początek - orkiestrowy bieg na 5 kilometrów - początek o godzinie 11, a później - morsowanie. - Start i meta biegu będą mieć miejsce przy scenie na Rynku. Następnie wszyscy uczestnicy wyruszą szlakiem pozostałych scen, które powstaną w centrum miasta. Najpierw skręcą w ulicę Bodzentyńską, następnie w Kościuszki, Jarońskich i Winni-cką, by dotrzeć na Plac Moniuszki. Dalej trasa biegu przebiegnie wzdłuż Placu Wolności, następnie biegacze skręcą w ulicę Hipoteczną, przemierzą ulicę Świętego Leonarda, Wesołą, Skwer imienia Stefana Żeromskiego, następnie przebiegną ulicą Jana Pawła II, przez park miejski, dalej zmierzą w stronę ulicy Staszica, Sienkiewicza, przez Panoramiczną na Skwer Sendlerowej, Planty i ulicą Piotrkowską powrócą na Rynek. Uwaga! Trasa biegu może ulec zmianie! Będziemy o tym na bieząco informowćać na echodnia.eu.

  Oczywiście przewidziane są puchary i medale dla najlepszych biegaczy - nagrody otrzymają trzy najszybsze kobiety oraz trzech najszybszych mężczyzn. Rejestracja uczestników już się rozpoczęła. - Można zapisywać się przez facebooka stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie, a także bezpośrednio przed biegiem. Opłata za udział to 10 złotych do orkiestrowej puszki - informuje Danuta Papaj.
  W południe morsowanie, regularne rozgrzewki

  Kolejna sportowa atrakcja zaplanowana jest już na godzinę 12. Ta z pewnością spodoba się fanom bardziej ekstremalnych wrażeń. - Grupa Morsów Ekstremalni pokaże, że zima i mróz im niestraszna i wskoczy do basenu rozłożonego przez strażaków z Ochotniczej Straży pożarnej w Chrustach. Oczywiście do kąpieli zapraszamy wszystkich kielczan. Być może dla niektórych będzie to doskonała okazja do rozpoczęcia przygody z morsowaniem - zachęca Danuta Papaj.

  Dla zmarzniętych nie zabraknie ciepłej herbaty, powstaną także specjalne namioty, w których będzie można przebrać się po zimnej kąpieli. To nie koniec sportowych doznań. - Co pół godziny od 10:30 zaprosimy na kilkuminutowe ćwiczenia fitness z instruktorami fitness z Klubu Symetris - mówi Danuta Papaj. - Mamy zimę, dlatego jeśli chcemy dobrze się bawić i wytrwać przy scenie dłużej, ruch jest jak najbardziej wskazany - dodaje Bogdan Wenta.

  Rock, rap, poezja

  Oczywiście równolegle mnóstwo atrakcji na scenie, gdzie będą występować lokalni artyści, a także gdzie prowadzone będą licytacje. Zabawa zacznie się już o 10:30, a prowadzić ją będą Paweł Papaj i Michał Maiki Trzepałka. Na scenie zaprezentują się lokalni artyści, w tym między innymi młodzi wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach, rockowy zespół Dusha, rapowy duet Kielecki Punkt Widzenia, Sprzedawcy Dymu z piosenką poetycką, grupa Wołosatki, beatboxer Bartłomiej Hawryluk, serwujący elektronikę didżej Igness, a także przygrywająca na ludową nutę Kapela Świętokrzyska i zespół Sokoły. W międzyczasie odbywać się będą licytacje ciekawych przedmiotów. Świętokrzyski Klub Karate Kyokushin zaprezentuje efektowne tamashiweri, czyli pokaz łamania przedmiotów gołymi rękoma. Najsilniejsi spośród karateków podejmą się wyzwania rozbicia ciosem jedną ręką takiej ilości bloczków betonowych, jaką wylicytuje publiczność. - Do zdobycia będą także widokowe loty, mnóstwo gadżetów od naszych sportowców z regionu z ich udziałem, a nawet dwutygodniowy wyjazd na staż do Anglii - zapowiada Danuta Papaj.

  Zabawa wokół sceny

  W programie także mnóstwo dodatkowych atrakcji: instruktaż pierwszej pomocy, pokaz stuningowanych samochodów, nordic walking, wybijanie monet, fotobudka z gadżetami WOŚP, kramy z rękodziełem i zdrową żywnością, kuchnia polowa.

  Stadion Leśny dla dzieci

  Stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie przygotowało także niespodziankę dla dzieci na Stadionie Leśnym w okolicy lodowiska i stoku narciarskiego. - Dzieci pod okiem animatorów będą lepić śnieżnego Jerry’ego. Tutaj też odbędzie się kwesta z goldem retriverami, odbędą się pokazy psich umiejętności - przybliża Danuta Papaj.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (20)

  Wszystkie komentarze (20) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo