22 Finał WOŚP w Kielcach

22 Finał WOŚP w Kielcach

Iza BEDNARZ i.bednarz@echodnia.eu

Echo Dnia Świętokrzyskie

Aktualizacja:

Echo Dnia Świętokrzyskie

22 Finał WOŚP w Kielcach
22 Finał WOŚP w Kielcach

Maniacy Tylnego Napędu z Kielc w składzie: Tomasz Worotyński, Bartek Łabuda i Patryk Wąsowicz podarowali na orkiestrową licytację koszulki klubowe z zimowym bieżnikiem. ©Dawid Łukasik

Będzie się działo podczas 22 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kielcach. Imprezy potrwają aż trzy dni. Do naszego sztabu zgłaszają się już pierwsi ofiarodawcy darów na licytację.

W tym roku gramy "Na ratunek"

W tym roku gramy "Na ratunek"


XXII Finał będzie przebiegał pod hasłem "Na ratunek". Zagramy, żeby zakupić specjalistyczny sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz dla godnej opieki seniorów. Za uzyskane z tego Finału pieniądze, Fundacja będzie chciała doposażyć oddziały dziecięce, do których trafiają dzieci z wieloma urazami. Planowane są zakupy wielonarządowych tomografów komputerowych z możliwością znieczulenia do badania dzieci młodszych i pobudzonych, aparatów rentgenowskich przyłóżkowych, aparatów RTG z ramieniem C (ruchomym) i monitorem, radiologicznych stacji diagnostycznych, aparatów USG do badań dopplerowskich. Doposażone będą również nowo powstające oddziały geriatryczne.Rozkręcamy już machinę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kielcach.
Tym razem imprezy finałowe potrwają trzy dni.

KONCERT NA DACHU GALERII KORONA

Swoją pomoc, tak jak w ubiegłym roku zadeklarowała Galeria Korona w Kielcach. Michał Góźdź, menedżer galerii już od piątku 10 stycznia zaprasza wolontariuszy, artystów, darczyńców.

Specjalny blok programów artystycznych, sportowych i zdrowotnych przygotuje na sobotę kielecki klub Młodych Socjaldemokratów wraz z radnymi Rady Miasta. Będzie nauka zumby, fitness z gwiazdami i obowiązkowo licytacje sportowych gadżetów. Od piątku na dachu Korony będzie można zażyć wysokiej dawki adrenaliny "paląc gumy" pod opieką członków klubu Drift Fun Kielce. W niedzielę koncert na dachu w gwiazdorskiej obsadzie i wielkie światełko do samego nieba.

ZAGRA SIENKIEWKA I CENTRUM KIELC

Do naszego sztabu Echa Dnia zgłosili się Sebastian Michalski ze Stowarzyszenia Kielce Nasz Dom i Jurek Mozolewski z całym workiem pomysłów na granie na Sienkiewce, Rynku i praktycznie w całym Śródmieściu. - Pomożemy w rozkręceniu całodniowego festynu w centrum miasta w celu zmobilizowania jak największej liczby kielczan. To nowatorski pomysł polegający na pewnego rodzaju barterze. Będziemy zabiegali o to, żeby miejsca użyteczności publicznej takie jak: muzea, kina, płatne parkingi, autobusy, teatry, galerie będą dostępne po wrzuceniu datku do orkiestrowej puszki - tłumaczą.

Przygotowują mecz hokejowy na lodowisku na Rynku. Chcą też zaprosić kielczan, żeby pochwalili się swoimi umiejętnościami w konkursie jazdy figurowej na łyżwach. Do jury ma być Tomasz Jacyków, który sędziował w popularnym programie telewizyjnym "Gwiazdy tańczą na lodzie". Wstęp na lodowisko za datek do Orkiestrowej puszki.

Na scenie przy Placu Literatów - przed kawiarnią Cztery Pory Roku całodzienna impreza a w niej między innymi koncerty, występy kabaretowe, pokaz mody zimowej, capoeira, licytacje gadżetów przygotowanych przez sportowców klubów Vive Targi Kielce, Korona, Effector, polityków, znanych kielczan.

Oprócz tego będą najnowsze modele aut cywilnych, stare samochody, przejazd zmotoryzowanych Mikołajów z klubu Motostodoła i CK Riders, psie zaprzęgi, a nawet bitwa na śnieżki, wspólne gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, parada cheerliderek. Na Sienkiewicza i przy Rynku będzie można skosztować pysznych regionalnych wyrobów. - Dzięki uprzejmości Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, które obiecało wypożyczyć nam kramy, jarmark rozpocznie się już w piątek - informuje Sebastian Michalski.

Michalski i Mozolewski prowadzą rozmowy z właścicielami lokali gastronomicznych przy ulicy Sienkiewicza, żeby w niedzielę kwestujący wolontariusze mogli za darmo napić się herbaty i kawy. - Na nasz apel odpowiedziała już restauracja Elpaso, Roy Ben i Stary Browar przy Rynku - mówią.

Sebastian Michalski i Jurek Mozolewski czekają na propozycje, zgłoszenia od przedsiębiorców i instytucji, które chcą włączyć się do orkiestrowego grania czekają pod numerem telefonu 606 824 158, sebastiankielce@interia.eu, i.j.m@wp.pl. Na propozycje czekamy też w "Echu Dnia", telefon 349 53 53 oraz adres internet@echodnia.eu.
Tradycyjnie scenę koło "Puchatka" zorganizuje Starostwo Powiatowe w Kielcach, które też zaprasza wszystkich chetnych do udziału w orkiestrowym graniu.

PIERWSI DARCZYŃCY

Do naszego sztabu XXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w "Echu Dnia" docierają już pierwsi ofiarodawcy fantów na licytację. Od fanów samochodów z napędem na tylne koła zrzeszonych w klubie MTN Kielce otrzymaliśmy klubowe koszulki z logo i efektownie nadrukowanym bieżnikiem - Zimowym! - podkreślił Tomasz Worotyński. Zapraszamy do "Echa Dnia" na Targową 18 w Kielcach, 8 piętro kolejne osoby które chcą coś zaoferować na licytację.

Tagi:

Komentarze

Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wybory Parlamentarne 2015

Wideo