Atrakcje w Kazimierzy i Skalbmierzu

  Atrakcje w Kazimierzy i Skalbmierzu

  Adam Ligiecki

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Najmłodsza, honorowa wolontariuszka kazimierskiej Wielkiej Orkiestry – trzyletnia Julia – także w tym roku, pod czujnym okiem mamy, będzie zbierać pieniądze

  Najmłodsza, honorowa wolontariuszka kazimierskiej Wielkiej Orkiestry – trzyletnia Julia – także w tym roku, pod czujnym okiem mamy, będzie zbierać pieniądze na leczenie chorych dzieci. ©A. Ligiecki

  Wielka Orkiestra stroi instrumenty w Kazimierzy i Skalbmierzu. "Gramy z głową", atrakcji na pewno nie zabraknie!
  Najmłodsza, honorowa wolontariuszka kazimierskiej Wielkiej Orkiestry – trzyletnia Julia – także w tym roku, pod czujnym okiem mamy, będzie zbierać pieniądze

  Najmłodsza, honorowa wolontariuszka kazimierskiej Wielkiej Orkiestry – trzyletnia Julia – także w tym roku, pod czujnym okiem mamy, będzie zbierać pieniądze na leczenie chorych dzieci. ©A. Ligiecki

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w niedzielę, 13 stycznia, także na ziemi kazimierskiej.

  XVI Finał WOŚP odbywa się pod hasłem "Gramy z głową!". Zbieramy pieniądze na leczenie dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi.

  HITEM BĘDĄ PRZEDSZKOLAKI!

  Szefem naszego sztabu orkiestry jest Aleksander Zwolański, dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury. Patronem honorowym - burmistrz Adam Bodzioch.

  W tegorocznej kweście weźmie udział 81 wolontariuszy.
  Prym wiedzie 40-osobowa grupa z kazimierskiego gimnazjum. Z kolorowymi puszkami kwestować będą też uczniowie podstawówek z Cudzynowic, Gorzkowa, Kamieńczyc, Opatowca, Sieradzic, Wielgusa, Zięblic, kazimierskiej "jedynki" (tu mieści się sztab finansowy), gimnazjaliści z Czyżowic i Wielgusa, uczniowie liceum z Kazimierzy, "ekonomika" z Odonowa, Zakładu Doskonalenia Zawodowego.

  Wielki koncert finałowy ruszy o godzinie 11 w sali widowiskowej Domu Kultury. Na początek obejrzymy recital podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy z Cudzynowic. Po nich zaśpiewa zespół Sami Swoi z Bejsc, a wśród wykonawców znajdą się młodzi artyści ze szkół w Cudzynowicach, Gorzkowie, Zięblicach, Kamieńczycach, Wielgusie, kazimierskich "jedynki", "trójki" i gimnazjum. Hitem - jak co roku - będzie występ licznej grupy przedszkolaków. Od godziny 16.30 prezentować się będą gwiazdki Kazimierskiego Ośrodka Kultury. A na finał posłuchamy obiecującej grupy rockowej Antharas.
  Nie zabraknie rzecz jasna aukcji "z serduszkiem". Pod młotek trafią atrakcyjne gadżety od Jurka Owsiaka - orkiestrowe kalendarze, kubek, firmowa koszulka, breloczek, superplecak. Dla tych, którzy wolą wydawać pieniądze dyskretnie, bez rozgłosu, przygotowano kiermasz w holu.

  ORKIESTRA Z PING-PONGIEM

  Kazimierza, jako jedyne miasto na Ponidziu, zagra też z Wielką Orkiestrą... w ping-ponga! Impreza z krajowego cyklu "100 turniejów tenisa stołowego dla Jerzego" rozpocznie się w niedzielę o godzinie 8.30, w hali przy ulicy Kościuszki. Zaplanowano zawody w czterech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich oraz turniej open (dla dziewcząt i chłopców).

  Dodajmy, że swój sztab ma także Zespół Szkół Rolniczych z podkazimierskich Cudzynowic. W ramach XVI Finału odbędzie się kwesta uliczna, zaplanowano ponadto szkolny koncert i licytację "z serduszkiem".

  SZCZĘŚLIWA TRZYNASTKA

  Po raz... trzynasty zagra z Wielką Orkiestrą Skalbmierz.

  - Trzynastka na pewno będzie dla nas szczęśliwa! - zapowiadają organizatorzy. A w skład skalbmierskiego Sztabu WOŚP, obok Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, wchodzą w tym roku Szkoła Podstawowa, Gimnazjum oraz Zespół Szkół Zawodowych.

  Na kwestę, już od jutra, wyruszy 15 wolontariuszy. Będą zbierać pieniądze na ulicach miasta, w szkołach, firmach, instytucjach. Koncert finałowy rozpocznie się w niedzielę, o godzinie 15, w Domu Kultury. W programie imprezy znajdą się występy uczniów podstawówki i gimnazjum, kabaret przygotowany przez młodych artystów z "mechanika", pokazy taneczne słynnych mażoretek oraz zespołu Abra Dance. Jako gwiazdy wieczoru zagrają zespoły Impuls i Rewers. Na licytację - w trakcie koncertu - trafią orkiestrowe gadżety, przedmioty podarowane przez mieszkańców i sponsorów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo