Starachowice grają dla Orkiestry

  Starachowice grają dla Orkiestry

  Agnieszka Lasek-Piwarska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  W niedzielę, już po raz 16 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w powiecie starachowickim.

  W niedzielę, już po raz 16 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w powiecie starachowickim.

  W naszym powiecie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy najmocniej zagra w Starachowicach i Wąchocku - tu odbędą się koncerty.
  W niedzielę, już po raz 16 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w powiecie starachowickim.

  W niedzielę, już po raz 16 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w powiecie starachowickim.

  W niedzielę, już po raz 16 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W powiecie starachowickim kwestować będzie 150 wolontariuszy. W tym roku pieniądze zbieramy dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi.

  W tym roku w Starachowicach działa jeden sztab orkiestry. Mieści się w Starachowickim Centrum Kultury a jego szefową jest Barbara Kurek. Do działań włączyło się bardzo wiele ośrodków na terenie powiatu.
  Młodzi ludzie kwestować będą między innymi w Osinach, Brodach, Łomnie, Radkowicach, Wąchocku i w Chybicach. Jak co roku pieniądze będą zbierane również w starachowickim szpitalu. Tam, od lat czuwa nad wolontariuszami ordynator Paweł Ciszewski.

  - Akcja zbierania pieniędzy rozpocznie się w niedzielę o 8 rano - mówi Barbara Kurek - Najmłodsi będą kwestować do godziny 15, pełnoletni do wieczora. O 15 rozpocznie się liczenie pieniędzy i koncert w Starachowickim Centrum Kultury.

  LICYTACJE

  Podczas koncertu w Starachowicach odbywać się będą licytacje gadżetów Orkiestry i przedmiotów przekazanych przez osoby prywatne, instytucje, urzędy. Z Fundacji Jurka Owsiaka do Starachowic dotarły popularne orkiestrowe gadżety: koszulka, kalendarz ścienny i kieszonkowy, torba, kubek, breloczek. Niespodziankę do zlicytowania podczas aukcji przyniesie starosta starachowicki Andrzej Matynia, koszulki i czapeczki podarował prezydent miasta Wojciech Bernatowicz.
  Komendanci i naczelnicy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach przekazali maskotki świętokrzyskiej policji - koziołki "Spoko". Starachowickie Centrum Kultury przekaże między innymi plakat z autografem Krzysztofa Pendereckiego. Ciasta i torty pieką starachowiccy cukiernicy. W tym roku do akcji serc włączył się też salon "Oaza urody Hollywood" - wizażystka, stylistka, kosmetyczka i fryzjerka z zakładu.

  - Pracujemy za darmo. Za wykonywane zabiegi będziemy pobierać opłaty zgodnie z obowiązującym cennikiem, klienci pieniądze wrzucać będą do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - mówi właścicielka salonu Anna Aneta Grudniewska - Czynne będzie od 11 do chwili, gdy będą klienci.

  BĘDZIE BEZPIECZNIE

  Nad bezpieczeństwem kwestującej w niedzielę młodzieży i uczestników zabawy czuwać będą policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, pracownicy pogotowia. Pieniądze pomogą liczyć panie z banku PKO . Patronat nad orkiestrowym graniem w powiecie objęli starosta starachowicki Andrzej Matynia i prezydent miasta Wojciech Bernatowicz.

  RATUJĄ ŻYCIE DZIECI

  Sprzęt medyczny, który starachowicki szpital otrzymał od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wart jest około 350 tysięcy złotych. Dzięki fundacji Jurka Owsiaka oddziały noworodków i dziecięcy starachowickiego szpitala wzbogacił się między innymi o stanowisko do przywracania czynności życiowych noworodków, inkubatory, pulsoksymetry, pompy infuzyjne, spacelap, pulsoksymetr, elektrokardiograf, aparat do mierzenia ciśnienia metodą elektroniczną, ssak, inhalator i wiele drobniejszego sprzętu typu resusytatory.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Czytaj też

  Wideo