40 tysięcy z Ostrowca

  40 tysięcy z Ostrowca

  Zbigniew Tyczyński

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  W Ostrowcu kwestowała między innymi młodzież z Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy.

  W Ostrowcu kwestowała między innymi młodzież z Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy. ©Z. Tyczyński

  Ostrowieccy harcerze sprzątnęli prezydentowi miasta tort, a w Bałtowie z dużego ekranu pozdrawiał wolontariuszy Jurek Owsiak
  W Ostrowcu kwestowała między innymi młodzież z Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy.

  W Ostrowcu kwestowała między innymi młodzież z Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy. ©Z. Tyczyński

  Rośnie konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Powiat ostrowiecki już dołożył do niego ponad 40 tysięcy złotych.

  Tylko w Ostrowcu Świętokrzyskim wolontariusze Orkiestry zebrali w niedzielę 37 tysięcy złotych. Do tego trzeba doliczyć 5,7 tysiąca złotych z Bałtowa.

  TO JESZCZE NIE WSZYSTKO

  - Nie są to jeszcze ostateczne wyniki, ponieważ nie mamy rozliczonej aukcji na Rynku, a część przedmiotów - jak strój uzbecki, warty 500 złotych - wciąż są licytowane w Internecie - mówią członkowie ostrowieckiego sztabu Orkiestry, dodając, że na rozliczenie czekają także szkoły oraz inne sztaby z terenu powiatu i ostateczne wyniki tegorocznego grania będą znane dopiero w czwartek.
  Podczas licytacji w ostrowieckim Rynku piłka z podpisami siatkarskich wicemistrzów świata, którą przekazał minister Zbigniew Pacelt znalazła nabywcę za 350 złotych, ale najbardziej zacięty pojedynek stoczył prezydent miasta Jarosław Wilczyński z… harcerzami, którzy ostatecznie przebili go i wylicytowali tort za 100 złotych.

  JUREK POZDRAWIA BAŁTÓW

  W Bałtowie, gdzie tradycyjnie licytowano przede wszystkim wyroby lokalnego rękodzieła, największe uznanie zdobył ozdobny stolik wykonany przez Grzegorza Fryziela, a atrakcją stały się odtworzone na dużym ekranie życzenia Jurka Owsiaka dla grającego w Orkiestrze Bałtowa. Życzenia zostały nagrane w siedzibie Fundacji Jerzego Owsiaka podczas wizyty bałtowian w Warszawie na kilka dni przez Orkiestrą.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Czytaj też

  Wideo