To było rekordowe granie WOŚP

  To było rekordowe granie WOŚP

  Iza Bednarz wraz z zespołem "Echa Dnia"

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Tłumy mieszkańców naszego regionu wzięły udział w akcji WOŚP.

  Tłumy mieszkańców naszego regionu wzięły udział w akcji WOŚP. ©D. Łukasik

  XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w województwie świętokrzyskim. Do poniedziałku zebraliśmy ponad 700 tysięcy złotych.
  Tłumy mieszkańców naszego regionu wzięły udział w akcji WOŚP.

  Tłumy mieszkańców naszego regionu wzięły udział w akcji WOŚP. ©D. Łukasik

  7 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Echa Dnia Świętokrzyskiego

  WOŚP w Sandomierzu

  WOŚP w Sandomierzu

  Link do głównego zdjęcia

  WOŚP w Sandomierzu
  ©R. Biernicki  Tak jeszcze nie graliśmy w województwie świętokrzyskim. Kwota, którą zebraliśmy w województwie do wczoraj wieczorem jest dotychczasowym rekordem. Ale liczymy i licytujemy dalej.

  Do tej pory rekordzistą zbiórek i licytacji jest powiat kielecki - 235.946,37 złotych i to wcale nie jest koniec, bo nadal trwa liczenie pieniędzy z puszek w naszym sztabie działającym przy redakcji “Echa Dnia" oraz w Stowarzyszeniu Centrum Wolontariatu.

  Z wynikiem 8410,73 złote zakończył tegoroczny finał sztab przy Federacji Młodych Socjaldemokratów, z czego 950 złotych utargowano podczas licytacji orkiestrowych gadżetów, a resztę przydźwigało w puszkach 35 dzielnych wolontariuszy. 9341,01 złotych zabrało 40 wolontariuszy działających pod egidą sztabu XVI Finału przy Federacji Stowarzyszeń Kulturotwórczych Baza Zbożowa. Ponad 15.000 złotych zebrali wolontariusze (50 osób) ze sztabu przy Młodzieżowym Klubie Osiedlowym Wolna Strefa w Kielcach.

  Ponad 6000 złotych doliczyli się wczoraj członkowie sztabu przy Stowarzyszeniu Centrum Wolontariatu w Kielcach, gdzie kwestowało blisko 60 wolontariuszy, ale jak się dowiedzieliśmy jest to najwyżej 1/3 przeliczonych puszek. Nasz sztab przy redakcji “Echa Dnia" doliczył się dotąd 134.520,20 złotych, ale to jeszcze nie koniec, bo ciągle donoszone są przez wolontariuszy nowe puszki, przez najbliższe dni będą jeszcze docierały pieniądze ze szkół na terenie całego powiatu, które grały razem z naszym sztabem. Wielkie liczenie wcale się nie kończy.

  SERDUSZKO HITEM

  Hitem licytacji było w tym roku złote serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które wróciło na licytację po pięcioletniej przerwie. Osiągnęło ono cenę 5,5 tysiąca złotych, które zaproponował Robert Stelmach, właściciel sieci Tanich Aptek w Kielcach. Licytacje naszego sztabu jeszcze trwają, jutro na portal Allegro trafi słynny terier z Fabryki Porcelany AS Ćmielów, ze specjalnej limitowanej serii odtworzonej dla prezydenta USA George'a W. Busha.
  DWA POWIATY

  W tegorocznym finale rywalizowały z sobą pod względem wysokości uzbieranej kwoty dwa powiaty: staszowski i jędrzejowski i kiedy rano wydawało się, że Staszów będzie w tym roku najhojniejszym po kieleckim powiecie naszego regionu, okazało się, że w jędrzejowskim sztabie doliczono jeszcze kwoty z licytacji, co dało w sumie 75.000 złotych! Całkiem pokaźną sumę 930 złotych osiągnęła już Karta Przyjaciela XVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z numerem 1, wystawiona przez jędrzejowski sztab na portal Allegro, którą można jeszcze licytować przez najbliższe pięć dni.

  W Ostrowcu Świętokrzyskim licytacje również jeszcze trwają. Na portalu Allegro został wystawiony oryginalny strój uzbecki, warty 500 złotych.

  WALUTA I ZŁOTY ŁAŃCUSZEK

  Ponad 28 tysięcy złotych - to wkład powiatu pińczowskiego do puli Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wczoraj do południa trwało liczenie bilonu wrzuconego do puszek wolontariuszy. Do złotówek i grosików trzeba było doliczyć 100 lirów, 10 kopiejek rosyjskich, 12 eurocentów i 16,50 koron słowackich.

  W Sandomierzu najwyższą kwotę uzyskał z licytacji telewizor LCD - 1220 złotych.
  W powiecie opatowskim wśród pieniędzy wrzuconych do puszek wolontariuszy znalazł się również złoty łańcuszek z zawieszką. Wśród gadżetów ofiarowanych przez mieszkańców Opatowa była między innymi kopia ikony, 10 zł w monecie z 1932 roku i tort.

  W powiecie włoszczowskim padł nowy rekord - 38,2 tysiąca złotych! Niektóre rzeczy na licytacji we Włoszczowie osiągały monstrualne sumy, na przykład zwykła koszulka orkiestrowa poszła za 400 złotych, a jedyny w Polsce plakat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z zaznaczoną na nim Włoszczową sprzedano za 100 zł. W puszkach wolontariuszy były też dwa złote pierścionki.

  NAJSŁYNNIEJSZA WOLONTARIUSZKA

  W Busku Zdroju po raz pierwszy w historii nie było koncertu finałowego Wielkiej Orkiestry. Zorganizowano tylko kameralną, sobotnią imprezę w sanatorium Marconi. Hitem aukcji był wielki wazon szklany, sprzedany za 210 złotych. Najcięższą puszkę podczas niedzielnej kwesty miała najsłynniejsza buska wolontariuszka Agnieszka Dytkowska.

  10-letnia dziewczynka grała z Wielką Orkiestrą już po raz szósty!
  W Kazimierzy Wielkiej na licytację “z serduszkiem", obok orkiestrowych gadżetów, trafiły także egzotyczne przedmioty - rytualna maska z indonezyjskich wysp Bali, notatnik z... liścia bambusa. Kazimierza jako jedyna na Ponidziu zorganizowała turniej pingpongowy, w ramach XVI Finału WOŚP - “100 turniejów tenisa stołowego dla Jerzego". Kazimierska Wielka Orkiestra będzie grać najdłużej w regionie - do 31 stycznia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Miss Ziemi Świętokrzyskiej

  Wideo