Wygrana AZS KSZO z Gedanią Żukowo

TeZ
Siatkarki pierwszoligowego AZS WSBiP KSZO wygrały ważne spotkanie w Żukowie, pokonując tamtejszą Gedanię 3:2 (18:25, 22:25, 25:16, 25:23, 16:14) i przywożąc znad morza dwa cenne punkty.

Nasze akademiczki mecz w Żukowie zaczęły źle. Przekonane, że rywalki pozbawione najlepszej siatkarki Emilii Reimus, łatwo oddadzą mecz bez walki, grały niefrasobliwie w obronie i nieskutecznie w ataku. Na szczęście pozbierały się w trzecim secie, który gładko wygrały. W czwartym prowadziły już 24:17 i oddały rywalkom sześć kolejnych piłek setowych, nie mogąc wyprowadzić skutecznego ataku. Zakończyły tę partię dopiero skutecznym blokiem, ale przywróciły miejscowym nadzieję na wygraną. W efekcie w piątym secie przegrywały już 10:14. Wówczas skutecznym blokiem popisała się Iwona Kosiorowska, która chwilę później wykorzystała przechodzącą piłkę, a dwa pewne ataki Anny Związek i Agnieszki Sety zakończyły to trudne dla naszych akademiczek spotkanie.

- Wygraliśmy mecz, w którym graliśmy źle i tylko z tego można się cieszyć, bo sąsiedzi z tabeli pogubili punkty, co czyni rywalizację w drugiej rundzie jeszcze bardziej ciekawą -powiedział nam trener Roman Murdza.