Wygrana Suzuki Korony Handball Kielce w meczu Ligi Centralnej. Zespół prowadzony przez Pawła Tetelewskiego pokonał Vitamineo Jelenia Góra

Dorota Kułaga
Suzuki Korona Handball Kielce wygrała przed własnym publicznością z MKS Vitamineo Jelenia Góra 36:29. Suzuki Korona Handball Kielce
W zaległym meczu 13. kolejki Ligi Centralnej Suzuki Korona Handball Kielce w pierwszej połowie zdobyła aż 24 bramki i ostatecznie wygrała przed własną publicznością z MKS Vitamineo Jelenia Góra 36:29.

Wysoka wygrana "Koroneczek" w Lidze Centralnej

Suzuki Korona Handball Kielce – MKS Vitamineo Jelenia Góra 36:29 (24:14)
Suzuki Korona Handball Kielce: Smelcerz, Toboła – Rosińska 8, Berlińska 6, Rzepka 6, Grabarczyk 4, Staszewska 3, Leśniak 3, Tomczyk 3, Łucak 3, Janczarek, Miśkiewicz, Wawrzycka.

Kielczanki od stanu 8:6 w ciągu dziewięciu minut wyszły na prowadzenie 17:8. Jak informuje klubowa strona, w drugiej połowie "Koroneczki" w 39. minucie prowadziły aż 28:18, ale później nastąpił słabszy okres w ich grze i zrobiło się 29:26.

Później drużyna Pawła Tetelewskiego opanowała już sytuację i zaczęła kontrolować sytuację na parkiecie. Zdobyła w odpowiedzi cztery gole z rzędu i ostatecznie wygrała 36:29.

Suzuki Korona Handball Kielce jest na czwartej pozycji w tabeli. Ma 34 punkty, pięć mniej od trzeciego SPR-u Gdynia. Z kompletem siedemnastu zwycięstw prowadzi Ruch Chorzów. W następnej kolejce Suzuki Korona Handball Kielce podejmie SPR Pogoń Szczecin. Początek 13 kwietnia o godz. 12.