Wybory samorządowe 2024 odbyły się w niedzielę, 7 kwietnia. Mieszkańcy w gminy Oleśnica wybierali w nich swoich reprezentantów spośród kandydatów do rady miasta. Mamy oficjalne wyniki.
Najwięcej bo 11 przedstawicieli w radzie miejskiej będzie miało Regionalne Forum Samorządowe, 3 radnych wprowadzi Trzecia Droga, a jednego komitet Wspólnie Możemy Więcej 2024.
Oto pełny składy nowej rady:
Regionalne Forum Samorządowe: Krystyna Bator, Joanna Cichoń, Marian Tendera, Konrad Guła, Tomasz Strzelecki, Michał Lalewicz, Rafał Głowacki, Aneta Skurska, Stanisław Skórski, Barbara Skórska, Kamila Wójtowicz-Bator
Trzecia Droga: Jadwiga Kozioł, Dominik Marzec, Wiesław Grembosz
Wspólnie Możemy Więcej: Dawid Wcisło
Kandydaci do rady miasta w gm. Oleśnica w wyborach samorządowych 2024:
Okręg nr 1
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĄCZY NAS OLEŚNICA:
KACZMARCZYK Wojciech - 56 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ 2024:
WCISŁO Dawid Mateusz - 71 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW REGIONALNE FORUM SAMORZĄDOWE 2024:
KAWA Tadeusz - 55 głosów
Okręg nr 2
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
KOZIOŁ Jadwiga - 68 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĄCZY NAS OLEŚNICA:
LESZCZYŃSKI Dawid Zbigniew - 60 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ 2024:
ŁUKAWSKI Krzysztof Józef - 21 głosów
Okręg nr 3
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĄCZY NAS OLEŚNICA:
DUBIL Krzysztof - 26 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ 2024:
PIEKUT Marian Jan - 39 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW REGIONALNE FORUM SAMORZĄDOWE 2024:
BATOR Krystyna - 52 głosy
Okręg nr 4
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
MARZEC Dominik Łukasz - 52 głosy
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĄCZY NAS OLEŚNICA:
KOWALIK Mariusz Marek - 15 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ 2024:
WIECZOREK Rafał Jan - 29 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW REGIONALNE FORUM SAMORZĄDOWE 2024:
CZAPKA Renata Jolanta - 34 głosy
Okręg nr 5
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĄCZY NAS OLEŚNICA:
STRZELECKI Paweł Marcin - 27 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ 2024:
RUP Leopold Józef - 37 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW REGIONALNE FORUM SAMORZĄDOWE 2024:
CICHOŃ Joanna Angelika - 69 głosów
Okręg nr 6
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĄCZY NAS OLEŚNICA:
GROCHOWSKA Małgorzata Barbara - 35 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ 2024:
ŚWIĄTEK Maciej Tomasz - 18 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW REGIONALNE FORUM SAMORZĄDOWE 2024:
TENDERA Marian Józef - 73 głosów
Okręg nr 7
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
GREMBOSZ Wiesław - 70 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĄCZY NAS OLEŚNICA:
BORYCKI Adam Kazimierz - 13 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ 2024:
BORYCKA Barbara Maria - 25 głosów
Okręg nr 8
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
PALKOWSKA Grażyna Jadwiga - 33 głosy
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĄCZY NAS OLEŚNICA:
SOWIŃSKI Romuald Marek - 20 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ 2024:
CIRA Renata Anna - 19 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW REGIONALNE FORUM SAMORZĄDOWE 2024:
GUŁA Konrad - 39 głosów
Okręg nr 9
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĄCZY NAS OLEŚNICA:
WOCH Anna - 38 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ 2024:
PONIEWIERSKI Łukasz Roman - 26 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW REGIONALNE FORUM SAMORZĄDOWE 2024:
STRZELECKI Marian Tomasz - 60 głosów
Okręg nr 10
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ 2024:
SZYMAŃSKA Renata Iwona - 65 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW REGIONALNE FORUM SAMORZĄDOWE 2024:
LALEWICZ Michał Sławomir - 93 głosy
Okręg nr 11
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ 2024:
ŚWIĄTEK Przemysław Seweryn - 45 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW REGIONALNE FORUM SAMORZĄDOWE 2024:
GŁOWACKI Rafał Sebastian - 86 głosów
Okręg nr 12
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĄCZY NAS OLEŚNICA:
SIEMIŃSKA Ewelina Agnieszka - 34 głosy
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW REGIONALNE FORUM SAMORZĄDOWE 2024:
SKURSKA Aneta Mieczysława 99 głosów
Okręg nr 13
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĄCZY NAS OLEŚNICA:
LALEWICZ Izabela Maria - 22 głosy
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ 2024:
NOWAK Leszek Kazimierz - 33 głosy
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW REGIONALNE FORUM SAMORZĄDOWE 2024:
SKÓRSKI Stanisław Franciszek - 36 głosów
Okręg nr 14
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
AMBROŻY Stanisław - 10 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĄCZY NAS OLEŚNICA:
KOWALSKA-KAWA Paulina Karolina - 15 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ 2024:
RYBAK Magdalena Teresa - 9 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW REGIONALNE FORUM SAMORZĄDOWE 2024:
SKÓRSKA Barbara - 51 głosów
Okręg nr 15
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĄCZY NAS OLEŚNICA:
NAWROT Aneta Stanisława - 8 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ 2024:
KOSAŁKA Agnieszka Zofia - 15 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW REGIONALNE FORUM SAMORZĄDOWE 2024:
WÓJTOWICZ-BATOR Kamila Katarzyna - 108 głosów
Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?