Wybory samorządowe 2024 odbyły się w niedzielę, 7 kwietnia. Mieszkańcy powiatu kieleckiego wybierali w nich swoich reprezentantów spośród kandydatów do Rady Powiatu Kieleckiego. Wielki triumf zanotowało Prawo i Sprawiedliwość, które zdobyło większość głosów i będzie rządzić drugą kadencję z rzędu.
Wyniki wyborów samorządowych 2024 do Rady Powiatu Kieleckiego
Prawo i Sprawiedliwość - 46,74% , 43 478 głosów, 16 mandatów
Trzecia Droga, Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050 - 28,03%, 26 070 głosów, 9 mandatów
Pakt Samorządowy Kielecki - 14,22%, 13 228, 4 mandaty
Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy - 7,54%, 7015 głosów, 0 mandatów
Inicjatywa Samorządowa Powiat Kielce - 3,47%, 3229 głosów, 0 mandatów.
Wyniki wyborów samorządowych 2024 do Rady Powiatu Kieleckiego, podział mandatów w poszczególnych okręgach
Okręg 1, Łopuszno, Mniów, Strawczyn
Prawo i Sprawiedliwość - 3 mandaty: Łukasz Woźniak 3 024 głosy, Sławomir Stelmaszczyk 2022 głosy, Michał Sipika, 2020 głosów,
Trzecia Droga, Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050 - 1 mandat: Monika Jabłońska 1007
Okręg 2, Chęciny, Nowiny, Piekoszów
Prawo i Sprawiedliwość - 3 mandaty: Tomasz Dulny 2 672 głosy, Cezary Majcher 2397 głosów, Kamil Prędota 910 głosów,
Trzecia Droga, Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050 - 1 mandat: Paweł Brola 768 głosów
Pakt Samorządowy Kielecki - 1 mandat: Łukasz Barwinek 936 głosów
Okręg 3, Masłów, Miedziana Góra, Zagnańsk
Prawo i Sprawiedliwość - 3 mandaty: Mirosław Gębski 2 988 głosów, Małgorzata Popiel 1464 głosy, Kamil Piasecki 1201 głosów,
Trzecia Droga, Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050 - 2 mandaty: Robert Kaszuba 2177 głosów, Marta Łysak 880 głosów
Okręg 4, Bodzentyn, Górno
Prawo i Sprawiedliwość - 1 mandat: Andrzej Michalski 2 329 głosów.
Trzecia Droga, Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050 - 1 mandat: Dariusz Świetlik 1492 głosy
Pakt Samorządowy Kielecki - 1 mandat: Andrzej Jarosiński - 716 głosów
Okręg 5, Bieliny, Łagów, Nowa Słupia
Prawo i Sprawiedliwość - 2 mandaty: Stefan Bąk 2 109 głosów, Anna Łubek 1697 głosów
Trzecia Droga, Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050 - 1 mandat: Bogdan Gierada 960 głosów
Pakt Samorządowy Kielecki - 1 mandat: Piotr Sepioło - 1491 głosów
Okręg 6, Daleszyce, Morawica
Prawo i Sprawiedliwość - 2 mandaty: Tomasz Pleban 1731 głosów, Jacek Kuzia 1265 głosów
Trzecia Droga, Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050 - 2 mandaty: Anna Kosmala 1913 głosów, Michał Godowski 1264 głosy
Pakt Samorządowy Kielecki - 1 mandat: Wojciech Furmanek - 672 głosy
Okręg 7, Chmielnik, Pierzchnica, Raków
Prawo i Sprawiedliwość - 2 mandaty: Mariusz Ściana 2062 głosy, Renata Łoboda 1134 głosy
Trzecia Droga, Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050 - 1 mandat: Alina Siwonia 903 głosy,
Kandydaci do Rady Powiatu Kieleckiego w wyborach samorządowych 2024:
Okręg nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
SIPIKA Michał Mateusz
WOŹNIAK Łukasz Paweł
STELMASZCZYK Sławomir Wiesław
SZUSTAK Klaudia Wiktoria
CISZEK-WOLDER Dorota Anna
CHWALIŃSKA Ewa
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
MAJCHRZAK Jacek Edward
TKACZ Monika Honorata
PICHETA Barbara
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
PACAK Stefan
JABŁOŃSKA Monika Agata
PALACZ Jacek Józef
PAŃTAK-KLIMKIEWICZ Aneta
WUDARCZYK Kamil
BARCICKA Małgorzata Emilia
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAKT SAMORZĄDOWY KIELECKI:
BARAŃSKI Jacek Piotr
KONDRACKI Karol
MARZEC Wiesław Marek
WĄSEK Dominika
TUREK Monika Dorota
SZCZEŚNIAK Ewelina Monika
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW INICJATYWA SAMORZĄDOWA POWIAT KIELCE:
TKACZYK Tadeusz Kazimierz
KRAJEWSKA-BRELSKA Karolina Krystyna
WYCHOWANIEC Agata
SIDOR Aneta Elżbieta
JANUS Damian
MŁYNARSKI Grzegorz Michał
Okręg nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
DULNY Tomasz Adam
MAJCHER Cezary Hubert
PRĘDOTA Kamil Adam
STĘPLEWSKA Izabela Beata
PIĘTA Katarzyna Anna
DROGOSZ Renata Agnieszka
GRUSZCZYŃSKI Tomasz
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
CEDRO Dawid Kamil
CYNDROWSKA Jowita Anna
BIELECKI Tomasz Marcin
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
JANUS Zenon
BOROWSKI Andrzej Piotr
MOCHOCKA Danuta
GAWEŁ Michał Stanisław
DZIWOŃ Anita Maria
KOZIEŁ Monika Agnieszka
BROLA Paweł Piotr
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAKT SAMORZĄDOWY KIELECKI:
FELDMAN Michał Roman
BARWINEK Łukasz Karol
DUDEK Dariusz Stanisław
WYDMAŃSKA Renata Agnieszka
DOMAŃSKA-MUCHA Monika Sylwia
MIERNIK Karolina Aurelia
MAŃKO Ryszard Adam
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW INICJATYWA SAMORZĄDOWA POWIAT KIELCE:
SIERADZAN Aleksander Józef
GAŁĄZKA Małgorzata Alicja
NOWACKI Sylwester Alfred
URBANOWSKA Magdalena Teresa
PUCHAŁA Mariusz Teodor
GUNIA Jarosław Henryk
WINCZAKIEWICZ Lucyna Romana
Okręg nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
GĘBSKI Mirosław Jerzy
KORUS Elżbieta
POPIEL Małgorzata Danuta
BRONIEK Joanna Maria
PIWKO Grzegorz Adam
KOSAKIEWICZ Dariusz Marek
PIASECKI Kamil
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
JOŃCZYK Dorota Wiktoria
JAROS Łukasz Andrzej
HEBA Aleksandra
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
KASZUBA Robert
ŁYSAK Marta Joanna
FERT Renata Dorota
FALAK Liwiusz Paweł
CEDRO Anna Maria
MAZURCZAK Sławomir Szymon
JARZĄBEK Łukasz Andrzej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAKT SAMORZĄDOWY KIELECKI:
MILCARZ-KUPISZ Aleksandra Joanna
ZARZYCKI Marian
WIECZOREK Katarzyna Agnieszka
KOT Michał Krzysztof
ŻELAZNY Ryszard Antoni
TOKAR Sławomir
RUTKOWSKA Paulina Maria
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW INICJATYWA SAMORZĄDOWA POWIAT KIELCE:
HEROD Krzysztof
WAŁEK Kamila Anna
STOLARCZYK Hubert
ZAPAŁA Szymon Piotr
ŻELAZNA Eliza Katarzyna
STOLARCZYK Monika Maria
BIELACHA Henryk Maciej
Okręg nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
MICHALSKI Andrzej
ŚWIETLIK Barbara Elżbieta
FRĄK Paweł Roman
ZIELIŃSKA Romana Bernarda
ŁAKOMIEC Andrzej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
SZAFRANIEC Aneta Stanisława
KOWALSKI Robert Stanisław
BRYŁA Lucyna
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
ŻEBROWSKI Adam
SKRZECZYNA Danuta Dorota
JEZIORSKA Martyna
JAMROŻEK Marzena Lucyna
ŚWIETLIK Dariusz Józef
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAKT SAMORZĄDOWY KIELECKI:
CIEPIELA Grzegorz Mariusz
JAROSIŃSKI Andrzej
HARABIN Emilia
SŁAWETA Anna
KÓZKA Wojciech
Okręg nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
BĄK Stefan Piotr
ŁUBEK Anna Magdalena
KOŁBUC Kamil
WIECHA Anna Aneta
STACHERA Wacław
CZERWIŃSKA Barbara Urszula
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
IWAN Mateusz Kamil
CZEKAJ Ewelina
GOŁĄBEK Daniel
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
GIERADA Bogdan Kazimierz
SITARZ Małgorzata Magdalena
ŻEBROWSKA Danuta Irena
DURLEJ Izabela Maria
WÓJCIK Łukasz
CHABA Łukasz
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAKT SAMORZĄDOWY KIELECKI:
KARPIŃSKI Stanisław Adam
SEPIOŁO Piotr Andrzej
KĘDZIERSKI Mieczysław
FALIŃSKA Katarzyna Ilona
KOWALIK Kinga
SZYK Magdalena Urszula
Okręg nr 6
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
PLEBAN Tomasz Władysław
FOGIEL-LITWINEK Magdalena Izabela
KUZIA Jacek Andrzej
NOSEK Piotr Jacek
KUBICKI Grzegorz Dariusz
BEDNARSKA Aleksandra Maria
BERNAT Mariola Justyna
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
ADAMIEC Kacper
WOJTON Wioletta
ŁUKASIAK Kinga Paulina
OLEJARCZYK Stanisław Władysław
PAWLUSEK Karol
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
KOSMALA Anna Katarzyna
GODOWSKI Michał
JOŃCZYK Wioleta
MUSZYŃSKA Urszula
STOKOWIEC Grzegorz Adam
TWOREK Łukasz Jan
CEDRO-GODEK Olga
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAKT SAMORZĄDOWY KIELECKI:
FURMANEK Wojciech Zdzisław
PABIAN Dariusz Stanisław
KUBICKI Ludwik Jan
GAJEK Anna Mariola
SIKORA Dorota Renata
SOLEWICZ Kinga
MATYNIA Mikołaj Maciej
Okręg nr 7
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
ŚCIANA Mariusz Jan
ŁOBODA Renata Justyna
MAKUCH Piotr Zdzisław
OKÓLSKI Stanisław
GMYR Irena Elżbieta
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
WESOŁOWSKI Grzegorz Tomasz
JANASZ Sławomir Paweł
ŚCIANA Angelika
BOROWIEC Kinga Ewa
GÓRAL Mateusz Krzysztof
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
RĘKAS Stanisław Piotr
KWIECIEŃ Marek Janusz
SIWONIA Alina Barbara
JARZĘBAK Barbara Maria
RZADKOWSKI Edward
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAKT SAMORZĄDOWY KIELECKI:
ŚLUSARSKA Barbara Urszula
CYGAN Mirosław Stanisław
GORLOWSKA-CHMIELEWSKA Marzena
WIEWIÓRA Mirosław Marek
NYK Stanisław
Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?