Zapasy. Zawodniczki MKS Czarnych Połaniec zdobyły dwa medale na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych

Damian Wiśniewski
W Pelplinie odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych młodziczek w zapasach kobiet. Julia Bartczak z Czarnych Połaniec w kategorii do 33 kg została srebrną medalistką, a jej klubowa koleżanka Martyna Wołowiec w kategorii do 39 kg wywalczyła medal brązowy.

W zawodach ogółem wystartowało 77 zawodniczek z 26 klubów reprezentujących 11 województw. Stoczono 116 walk.

Klasyfikację klubową wygrał MKS Cement Gryf Chełm przed drugim w klasyfikacji LKS Znicz Chęciny i trzecim Husaria Fight Team Kozielice. MKS Czarni Połaniec zajął piąte miejsce z 25 punktami na koncie. W klasyfikacji wojewódzkiej region świętokrzyski zajął miejsce trzecie.

Pierwsze miejsca zajęły: 33 kg - Małgorzata Bonna z LKS Suples Lniano; 36 kg - Matylda Dziadoszek z KS Husarz Gniezno; 39 kg - Amelia Laskowska z Husaria Fight Team Kozielice; 42 kg - Oliwia Jędrzejczak z LKS Feniks Pesta Stargard; 46 kg - Anita Przybył z Husaria Fight Team Kozielice; 50 kg - Marta Mańkowska z KS Bloczek Team Pelplin; 54 kg - Klaudia Galant z ZKS Gogolin; 58 kg - Aurelia Godzińska z GKS Cartusia Kartuzy; 62 kg - Ariana Kret z ZKS Koszalin; 66 kg - Gabriela Bykowska z GKS Armaty Stoczek Łukowski.

Drugie miejsca zajęły: 33 kg - Julia Bartczak MKS Czarni Połaniec; 36 kg - Alicja Krawczyk LUKS Stróża; 39 kg - Maja Jurgielewicz z ZKS Gogolin; 42 kg - Ewelina z Gwóźdź MULKS Karlino; 46 kg - Roksana Sawicka z MKS Cement Gryf Chełm; 50 kg - Ksenia Stemska z KS Victoria Osielsko; 54 kg - Maja Piątkowska z ULKS 28 przy SP we Włyniu; 58 kg - Karolina Loianich z LKS Orzeł Namysłów; 62 kg - Karina Loianich z LKS Orzeł Namysłów; 66 kg - Nikola Kamola z ZTS Sokół Lublin.

Trzecie miejsce zajęły: 39 kg - Karolina Gwóźdź z MULKS Karlino i Martyna Wołowiec z MKS Czarni Połaniec; 42 kg Maja Rafalska z MLUKS Orlik Wierzbica i Nikola Silniewicz z MKS Cement Gryf Chełm; 46 kg - Anastazja Kabzińska z Husaria Fight Team Kozielice i Zuzanna Podgórska z ZKS Gogolin; 50 kg - Maja Jagusz z ZKS Koszalin i Patrycja Cieloch z MKS Cement Gryf Chełm; 54 kg - Zuzanna Knap z ZKS Sokół Lublin i Nadia Kurcab z UKS Iron Bulls Bielawa; 58 kg - Weronika Wierzbicka z UKS Iron Bulls Bielawa i Julia Gibalska z LKS Znicz Chęciny; 62 kg - Zofia Bargieł z KS Koronowo i Gabriela Stokowiec z LKS Znicz Chęciny; 66 kg - Amelia Rosińska z LKS Znicz Chęciny i Julia Okrój z KS Bloczek Team Pelplin.

Pozostali zawodnicy Czarnych zajęli miejsca: piąte Natalia Brzezińska (50 kg), siódme Zuzanna Kwiecień (50 kg), dziewiąte Oliwia Legawiec (46 kg), 13. Karolina Smakowska (46 kg).

- Warto wspomnieć, że sześcioosobowa drużyna Czarnych to uczennice dwóch szkół: Szkoły Podstawowej w Zrębinie i Szkoły Podstawowej w Połańcu, z którymi Czarni od lat stale współpracują, co przynosi sportowe sukcesy. Podopieczne trenerów Tadeusza Szkwarka i Wiktora Skrobacza pięknie rozpoczęły sezon startowy, a przed nimi dwie najważniejsze imprezy w tej grupie wiekowej: Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek (09.10.2022 w Kielcach) i Mistrzostwa Polski Młodziczek (11-12. 11. 2022 w Stargardzie Szczecińskim) - przekazał nam klub.

Organizatorem imprezy było Krajowe Zrzeszenie LZS, bezpośrednim wykonawcą KS Bloczek Team Pelplin przy współpracy partnerów i sponsorów: Miasto i Gmina Pelplin, Pomorskie Zrzeszenie LZS, Polski Związek Zapaśniczy, Samorząd Województwa Pomorskiego, Pomorski Okręgowy Związek Zapaśniczy, Powiat Tczewski. Impreza została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.