Zdobyli pięć medali dla Ostrowca na Mistrzostwach Polski Dzieci w Fitness

Redakcja
Ostrowczanie podczas dekoracji w klasyfikacji drużynowej.
Ostrowczanie podczas dekoracji w klasyfikacji drużynowej. Zdjęcie: archiwum prywatne
Wielkie sukcesy Black & White Ostrowiec. Ola Kępa i Kacper Delegiewicz jadą na mistrzostwa Europy i świata ! Ekipa ostrowieckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Black & White" wróciła z pięcioma medalami z III Mistrzostw Polski Dzieci w Fitness.

Mistrzostwa odbywały się w Bydgoszczy, a dorobek ostrowczan to 2 złote medale i 3 brązowe. Po swój trzeci tytuł mistrzowski sięgnęła Ola Kępa, która wystartowała w najliczniej obsadzonej kategorii do lat 13. - Ola zaprezentowała nową choreografię, naszpikowaną wieloma ewolucjami gimnastyczno-akrobatycznymi, ale rytmiczną i taneczną z pięknym wyrazem artystycznym- mówi jej tata i trener, Grzegorz Kepa.

- Druga runda czyli ocena sylwetki to już zdecydowana i jednogłośna wśród sędziów dominacja Oli. W tej rundzie zdobyła maksymalną ilość punktów. W tej samej kategorii zadebiutowała Gabriela Iskra, która zajęła 11. miejsce.

DWA "ZŁOTA"

W swoim drugim starcie w mistrzostwach złoty medal wywalczył w kategorii chłopców do 9 lat Kacper Delegiewicz. W ubiegłym roku był bardzo rozżalony po zajęciu 7. miejsca, ale to zmotywowało go do dalszych treningów. - Mówiłem wówczas Kacprowi, że jeśli systematycznie przepracuje rok, to gwarantuję mu wysokie miejsce na przyszłych mistrzostwach - wspomina Grzegorz Kępa.

Wygrane Oli i Kacpra dały im prawo startu w mistrzostwach Europy, które odbędą się w dniach 1-3 czerwca w Budapeszcie i mistrzostwach świata, które odbędą się tydzień później w Nowym Sadzie w Serbii.

TRZY "BRĄZY"

Brązowe medale trzecich mistrzostw Polski przypadły Julicie Adamczyk- 8-9 lat, Paulinie Rocławskiej - 14-15 lat i Dominikowi Jewiakowi - 10-11 lat. Czwarte miejsce wśród 14-15-latek zajęła Natalia Wierzbińska. Ostrowiecki klub został sklasyfikowany na trzecim miejscu w punktacji drużynowej.