Drużyna z Kielc zdobyła 9 medali na „Onko-Olimpiadzie”!

red
W niedzielę zakończyła się 6. edycja międzynarodowych Igrzysk Sportowych „Onko-Olimpiada”. Młodzi zawodnicy dotknięci chorobą nowotworową rywalizowali o medale w różnych dyscyplinach. Drużyna z Kielc zdobyła w sumie 9 medali!

Jednak to nie one były najważniejsze. Te wyjątkowe igrzyska były okazją do świętowania przez wszystkich zawodników – świętowania wygranej z chorobą nowotworową. Uczestników wspierał szereg gwiazd - Małgorzata Foremniak, Szymon Majewski, Daria Widawska czy Anna Korcz. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest Fundacja Spełnionych Marzeń.

Grupa z Kielc, z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego zdobyła w sumie 9 medali: 5 srebrnych oraz 4 brązowe.

Uczestnikami tegorocznej edycji „Onko-Olimpiady” były dzieci i młodzież ze wszystkich ośrodków onkologicznych z Polski oraz wybranych z Litwy, Rumunii, Słowacji i Ukrainy. Wiele z nich przygotowywało się do zawodów przez kilka miesięcy. Kiedy więc nadszedł czas rywalizacji, każdy z nich dał z siebie wszystko. Pierwszego dnia zawodnicy rywalizowali w takich dyscyplinach jak pływanie, łucznictwo, piłka nożna oraz badminton. 20 sierpnia młodzi sportowcy walczyli o medale w konkurencjach lekkoatletycznych: biegach na 60 oraz 100 metrów, sztafecie 4 x 100 metrów, skoku w dal z miejsca, skoku w dal z rozbiegu, pchnięciu kulą chłopców, pchnięciu kulą dziewcząt oraz rzucie piłeczką palantową. Odbyły się też konkurencje specjalne: chód z asystą, wyścig na wózkach inwalidzkich, rzut piłeczką palantową z wózka oraz tenis stołowy.

Jak zakończyła się dwudniowa rywalizacja? Wszystkim zawodnikom „Onko-Olimpiady” przyznano w sumie 280 medali. Nasi rodacy zdobyli ich 180, w tym kilkadziesiąt złotych. Najbardziej utytułowaną drużyną została polska grupa z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie – jej członków wyróżniono 23 medalami. Z kolei najlepszym zespołem zagranicznym okazała się drużyna ze Słowacji – jej uczestnicy wywalczyli 21 medali.