Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kosmetyczne pogotowie

Redakcja

Masz wielkie wyjście, randkę czy spotkanie biznesowe, a twoja cera ma ziemisty kolor, widać na niej oznaki zmęczenia i stresu - nasze babcie miały na to radę, której i dzisiaj można z powodzeniem posłuchać. Mowa o maseczkach domowych, które błyskawicznie poprawiają stan naszej cery. Nadają jej ładnego kolorytu i sprawiają, że czujemy się lepiej.

Na twarz

Maseczki na przesuszoną cerę: płatki owsiane należy zalać gorącym mlekiem i mieszać, aż powstanie gęsta papka, gdy przestygnie, nałożyć na twarz na 10 minut. Płatki oczyszczają skórę, a mleko działa jak eliksir młodości, gdyż zawiera sporo witamin, enzymów i minerałów. Dzięki temu nawilża i regeneruje cerę. Dla suchej cery wspaniała jest maseczka z kiwi. Pokrojone w plasterki kiwi kładziemy na twarz na 10 minut.

Na ciało

Maseczka na aksamitne ciało: Maseczka z jogurtu naturalnego z dodatkiem 2 łyżek miodu i soku z cytryny. Wszystko wymieszaj i nałóż na skórę pleców (na około 15 - 20 minut). Nawilży ją, oczyści i ściągnie pory.

Maseczka do tłustej skóry: Szklankę płatków owsianych i garść skrzypu zalej szklanka wrzącego mleka. Gdy wystygnie, odciśnij papkę i nałóż na dekolt i plecy, zmyj po 15 minutach.

Na włosy

Maseczka na przetłuszczające się włosy: kostkę drożdży rozgnieć, dodaj pół szklanki mleka i 4 krople olejku tymiankowego. Wszystko wymieszaj, połóż na włosy na pół godziny, umyj szamponem.

Na dłonie

Maseczka ziemniaczana na piękne dłonie: do 2-3 ugotowanych i rozgniecionych ziemniaków należy dodać 2-3 łyżki mleka, ciepłą papkę nakładamy na ręce i pozostawiamy na 15 minut. Po zmyciu wklepujemy krem. /Oprac. M.B./

Kiedy najlepiej położyć maseczkę?

Specjaliści twierdzą, że idealną porą na położenie maseczki jest wczesny wieczór, mniej więcej około godziny 18. Wtedy bowiem skóra najlepiej przyswaja zawarte w kosmetykach składniki. Maseczkę najlepiej nałożyć w trakcie kąpieli, bowiem pod wpływem ciepła pory rozszerzają się, a kosmetyki lepiej wchłaniają. Maseczki nakładamy na dobrze oczyszczona skórę. Przed nałożeniem preparatu dobrze jest zrobić peeling, który usunie obumarłe komórki naskórka. Wtedy mamy pewność, że wszystkie składniki odżywcze głęboko wnikną w skórę. Pamiętajmy, aby starannie omijać delikatne okolice oczu.

Sposoby na podpuchnięte oczy

Najczęściej, kiedy budzimy się rano, mamy podpuchnięte oczy. Natychmiastowa pomoc to okłady z esencji herbacianej lub z dwóch torebek zwykłej herbaty ekspresowej. Po zaparzeniu torebki włóż na godzinę do lodówki. Po wyjęciu trzymaj je na zamkniętych oczach przez około 15 minut. Na zaczerwienione powieki pomagają okłady z płatków do demakijażu nasączonych ciepłym mlekiem.

Pamiętaj!

Przed nałożeniem maseczki zrób test uczuleniowy. Niektóre zioła i olejki mogą podrażniać skórę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie