zdrowie-i-uroda
  Wybierz miasto:
  Analogi insuliny - terapia dla zabieganych

  Analogi insuliny - terapia dla zabieganych

  /bas/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Jedną z wad podawania insuliny jest fakt, że trzeba dokładnie znać godzinę posiłku i wstrzyknąć preparat 30 minut przed jedzeniem. Nie zawsze jest to możliwe, zwłaszcza, gdy mamy nienormowany czas pracy, podróżujemy. Przełomem okazało się wynalezienie analogów insuliny.

  To preparaty uzyskane metodą rekombinacji DNA dotychczasowych insulin. Zmiana cząsteczki spowodowała zmianę właściwości, związanych głównie z ich wchłanianiem się z tkanki podskórnej do krwi, czego konsekwencją jest przyspieszenie działania (analogi szybko działające) lub jego równomierne wydłużenie (analogi długo działające).  Analogi insuliny umożliwiają lepsze leczenie cukrzycy ponieważ skuteczne obniżają wzrost poziomu glukozy we krwi po posiłku i utrzymują prawidłowy poziom glukozy między posiłkami i w nocy.  Analogi szybko działające zaledwie w ciągu kilku minut wchłaniają się z tkanki do krwi. Dzięki nim zmniejsza się poziom cukru po posiłku. Długo działające - po wstrzyknięciu pozostają pod skórą i w ciągu 12 - 24 godzin, równomiernie uwalniają niewielkie ilości preparatu.  Analogi przeciwdziałają późnym powikłaniom poprzez zapewnienie ogólnie lepszego wyrównania cukrzycy. Pacjent może zjeść coś na co ma ochotę, np. ciastko, ponieważ istnieje możliwość dodatkowego podania 1, 2 jednostek szybko działającego analogu. Może też modyfikować dawkę - w zależności od wielkości posiłku, może podawać je bezpośrednio po posiłku bez szkody dla wyrównania glikemii.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Styl życia

  Czytaj też

  Scyzoryki Festiwal 2017. Zgłoś się!

  Scyzoryki Festiwal 2017. Zgłoś się!

  Wymarzona, Wyzwolona, Urozmaicona. Zobacz, jakie jesteśmy.

  Wymarzona, Wyzwolona, Urozmaicona. Zobacz, jakie jesteśmy.

  Jedzenie i zabawa

  Na językach