zdrowie-i-uroda
  Wybierz miasto:
  Kiedy miłość staje się byle jaka...

  Kiedy miłość staje się byle jaka...

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Zbigniew Lew-Starowicz

  Zbigniew Lew-Starowicz

  Co zrobić, aby powróciła pasja i namiętność?
  Zbigniew Lew-Starowicz

  Zbigniew Lew-Starowicz

  Od jakiegoś czasu uprawiamy seks raz na tydzień albo rzadziej i nie ma w tym pasji. Doszliśmy do wniosku, że dobrze nam zrobi wyjazd na urlop. Na wakacjach było cudownie, kochaliśmy się codziennie, wreszcie udało się przeżyć orgazm (poprzedni miałam dwa lata temu). Wróciliśmy do domu i znów to samo: raz na tydzień, byle jak. Dlaczego tak się dzieje? Co mam zrobić? - pyta czytelniczka.

  Odpowiedź żartobliwa - częściej wyjeżdżać na urlopy.
  Ale poważnie - decydujące jest poznanie przyczyny takiej sytuacji, a możliwości jest wiele np. zmęczenie pracą, brak warunków intymnych, dom nie jest postrzegany jako przyjazny dla seksu, monotonia i rutyna życia codziennego w domu, brak bodźców mobilizujących chęć na seks itd.
  Musi być jakaś przyczyna i wystarczy porozmawiać na ten temat z partnerem. Sprzyjającym czynnikiem może się okazać wprowadzenie pewnych nowości np. poprzedzanie seksu kolacją przy świecach, zmiana urządzenia sypialni, urozmaicanie sztuki miłosnej, obejrzenie przed nią jakiegoś filmu erotycznego itp.
  Profesor Zbigniew LEW-STAROWICZ

  Profesor Zbigniew Lew-Starowicz od lat udziela się w mediach tłumacząc, przekonując i opisując rzeczy, które niektórzy chcieliby trzymać za drzwiami alkowy. Dla niego miłość fizyczna jest najnormalniejszą, najzwyklejszą strefą życia człowieka, dlatego mówi o niej otwarcie. Jest doktorem habilitowanym nauk medycznych (psychiatria), dziekanem Wydziału Rehabilitacji (od 1999 roku) oraz wykładowcą na wydziale psychologii w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie. Napisał wiele prac z zakresu psychiatrii, a zwłaszcza seksuologii. Od roku 1994 piastuje stanowisko krajowego specjalisty z zakresu seksuologii. Jest też biegłym sądowym.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Styl życia

  Czytaj też

  Scyzoryki Festiwal 2017. Zgłoś się!

  Scyzoryki Festiwal 2017. Zgłoś się!

  Wymarzona, Wyzwolona, Urozmaicona. Zobacz, jakie jesteśmy.

  Wymarzona, Wyzwolona, Urozmaicona. Zobacz, jakie jesteśmy.

  Jedzenie i zabawa

  Na językach