zdrowie-i-uroda
  Wybierz miasto:

  Odtruwamy organizm

  (IB)

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Dermatolog, Halina Brodecka twierdzi, że kuracja oczyszczająca jest potrzebna każdemu raz na kilka lat.

  Dermatolog, Halina Brodecka twierdzi, że kuracja oczyszczająca jest potrzebna każdemu raz na kilka lat.

  Nim przyjdzie wiosna, zadbajmy o swój organizm, aby pozbyć się nagromadzonych w nim toksyn i innych szkodliwych substancji.
  Dermatolog, Halina Brodecka twierdzi, że kuracja oczyszczająca jest potrzebna każdemu raz na kilka lat.

  Dermatolog, Halina Brodecka twierdzi, że kuracja oczyszczająca jest potrzebna każdemu raz na kilka lat.

  W kolejnych wydaniach "Zdrowia i Urody" przedstawimy trzystopniowy program "wiosennych porządków" organizmu, abyście Państwo przywitali nową porę roku w dobrym nastroju i ze zgrabną sylwetką. Dziś odcinek pierwszy, w którym powiemy, czym jest detoksykacja, czyli odtruwanie organizmu. Nawet gdybyśmy żyli w głuszy odciętej od cywilizacji, pijąc krystalicznie czystą wodę, nie ustrzeglibyśmy się przed toksynami, bo produkuje je nasz organizm w wyniku naturalnych procesów życiowych.

  Toksyny postarzają

  Wśród wielu teorii dotyczących procesu starzenia się organizmu jest i taka, która z odkładającymi się toksynami wiąże fakt, że od pewnego momentu ilość obumierających komórek jest znacznie wyższa niż nowo powstających.
  Można jednak ten proces spowolnić przez regularną detoksykację organizmu. Proces oczyszczania z substancji toksycznych i szkodliwych następuje w organizmie ciągle, jeśli jednak organizm nie nadąża z detoksykacją, dochodzi do stopniowego odkładania się niepożądanych produktów przemiany materii w naszych tkankach.

  Dr Halina Brodecka, dermatolog i specjalista medycyny optymalnej:

  Dr Halina Brodecka, dermatolog i specjalista medycyny optymalnej:


  - Kuracja oczyszczająca jest potrzebna każdemu człowiekowi przynajmniej raz na kilka lat. Toksyny dostają się do naszego organizmu przez skórę, drogi oddechowe, przewód pokarmowy. Nawet woda jest zanieczyszczona, bo uzdatniacze to substancje nam obce. Szczególnie niebezpieczne są metale ciężkie obecne w pożywieniu, zwłaszcza rybach morskich. Zatrucie nimi może przyczyniać się powstania choroby Alzheimera, zespołu chronicznego zmęczenia. Zatruwanie organizmu wzmaga stres. Kurację detoksykacyjną najlepiej prowadzić przy pomocy środków dostępnych w aptece. Na własną rękę mogą ją prowadzić tylko osoby zupełnie zdrowe. Chorzy na cukrzycę, schorzenia przewodu pokarmowego powinni skonsultować się z lekarzem.  Może dojść do upośledzenia funkcji różnych narządów i starzenia. Każdy powinien oczyszczać swój organizm z substancji toksycznych i wstrzymywać procesy trawienne każdej doby na 12 - 14 godzin. Ale kto to robi? Do tego dochodzi dieta bogata w tłuszcze, produkty mleczne i przetworzone produkty spożywcze, zawierające często konserwanty i barwniki. To samozatrucie własnego organizmu. Objawy takiego zatrucia to:

  - bóle głowy,
  - przewlekłe znużenie,
  - dolegliwości trawienne,
  - alergie,
  - podrażnienia skóry,
  - zawroty głowy,
  - wrażliwość na substancje chemiczne
  - problemy z nerwami
  - brak równowagi emocjonalnej.

  Zmień dietę i pość

  Najistotniejsza w odtruwaniu organizmu jest zmiana stylu życia oraz diety. Konieczna jest znacząca redukcja przyswajania substancji chemicznych z żywności lub innych źródeł, powstrzymywanie się od spożywania produktów wysoko przetworzonych, słodyczy, kofeiny, picia alkoholu i palenia tytoniu. Zwiększenie spożycia czystej wody, owoców i warzyw, przy jednoczesnej redukcji tłustego jedzenia, zwłaszcza potraw smażonych, czerwonych mięs i nabiału, znacznie ułatwia proces detoksykacji. Jako metoda oczyszczania organizmu często stosowany jest także post.

  Jest on jednym z najszybszych sposobów zwiększenia wydalania szkodliwych produktów przemiany materii. Czasowe wstrzymanie się od jedzenia i spożywanie jedynie świeżych, rozrzedzonych soków z różnych owoców i warzyw jest uważane przez wielu specjalistów za najłatwiejszą i bardzo skuteczną metodę oczyszczania organizmu.


  Czym się odtruwamy?

  Body pure 24 - stanowi zasadniczą część 24-godzinnego programu oczyszczania wątroby, trzustki, dróg żółciowych i przewodu pokarmowego. Zawiera naturalne składniki pochodzenia roślinnego: owoce cytryny, papai, nasiona dyni i siemienia lnianego oraz sproszkowany jabłkowy ocet winny. Wspierają one przemianę materii, poprawiają metabolizm, zmniejszają apetyt i wspomagają odchudzanie.


  Drenafast - inicjuje oczyszczanie i detoksykację oraz pomaga zlikwidować nadmiar płynów nagromadzonych w organizmie. W pełni naturalny preparat zawiera kompozycję trzynastu składników, takich jak ekstrakt z brzozy, męczennicy, kopru włoskiego, herbaty jawajskiej. Działa moczopędnie, moduluje metabolizm glukozy i lipidów oraz przyspiesza ruch trawienny.


  Biocol 24 slim - w opakowaniu znajdują się dwa rodzaje tabletek, na dzień i na noc. W ciągu dnia działają wyciągi z Pilosella officinarum oraz ekstrakty z fasolaminy i kakao. Przyspieszają spalanie tłuszczu, hamują przyswajanie węglowodanów oraz odprowadzają nadmiar płynów z tkanek. W nocy działają ekstrakt z chryzantemy i wyciąg z fasoli, redukując zmagazynowany w naszym ciele tłuszcz.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (6)

  Wszystkie komentarze (6) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Styl życia

  Czytaj też

  Scyzoryki Festiwal 2017. Zgłoś się!

  Scyzoryki Festiwal 2017. Zgłoś się!

  Wymarzona, Wyzwolona, Urozmaicona. Zobacz, jakie jesteśmy.

  Wymarzona, Wyzwolona, Urozmaicona. Zobacz, jakie jesteśmy.

  Jedzenie i zabawa

  Na językach