zdrowie-i-uroda
  Wybierz miasto:

  Chudnijmy z głową

  Wojciech Nowicki <a href="www.wspolczesna.pl>Gazeta Wspołczesna<a>

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Chudnijmy z głową
  Przyczyny zaburzeń wagi pozostają zawsze takie same. Jemy zbyt dużo. Ruchu, dla odmiany, nie zażywamy prawie wcale.
  Chudnijmy z głową
  Pobieramy za dużo energii, której nasz organizm nie jest w stanie wykorzystać. Magazynuje ją więc w postaci tłuszczu. Nie mamy też nawyku kontrolowania masy ciała i obwodu talii. Za bardzo za to hołdujemy niezdrowym tradycjom żywieniowym - objadamy się w czasie świąt, imienin, urodzin, ślubów. Każda okazja, by coś przegryźć, jest dobra.

  Na co dzień zaś jemy za mało regularnie. Zamiast tego podjadamy między posiłkami, i to produkty typu fast-food lub słodycze z automaty.
  A pośpiech, spożywanie głównego posiłku przed snem, zbyt duża ilość soli w diecie, nie dostarczą organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Na pewno nie w zalecanych przez specjalistów proporcjach.

  Dieta i chemia

  Dwie trzecie z nas uważa, że ludzie otyli wyglądają nieestetycznie. Tyle samo osób sądzi, że otyłość utrudnia osiągnięcie sukcesu, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym - wynika z badania opinii publicznej w ramach programu "Zentiva - zmieniamy przyzwyczajenia". Ale lekarzy niepokoi fakt, że zdajemy się lekceważyć zaburzenia metaboliczne i zdrowotne skutki otyłości. Tymczasem problem narasta w całej Europie. W ciągu ostatnich 20 lat, liczba osób z nadwagą lub otyłością zwiększyła się trzykrotnie. Cierpi z tego powodu aż 60 proc. kobiet i ponad połowa populacji mężczyzn.

  Większość z nich - z lepszym lub gorszym skutkiem - próbuje zrzucić zbędne kilogramy. Stosując na przykład jedną z kilkuset diet odchudzających. Przeważnie opierają się one na ograniczaniu liczby dostarczanych organizmowi kalorii. Najczęściej zmniejszamy ilość spożywanych tłuszczów i węglowodanów.

  W aptekach, sklepach zielarskich, a przede wszystkim w Internecie nie brakuje specyfików hamujących apetyt czy przyspieszających przemianę materii. Tabletki, kapsułki, płyny, plastry zawierają np. wyciągi z owoców, błonnik i składniki powodujące uczucie sytości. Jednak decyzję o tym, jaką dietę wybrać i czy można ją wspomagać tego typu środkami, powinniśmy skonsultować z lekarzem.

  Chudnij z głową

  W trakcie odchudzania zrzucajmy kilogramy, ale kierujmy się przy tym rozsądkiem. Zasady są proste:

  * Jedz mniej - spożywaj 4-5 małych objętościowo posiłków zamiast 2-3 dużych.
  * Wprowadź do swojej diety produkty zbożowe (z grubego przemiału), warzywa, owoce, ryby. Wybieraj produkty z niską zawartością tłuszczów, zrezygnuj ze słodyczy.
  * Pij wodę mineralną bez gazu i unikaj słodzonych napojów oraz soków owocowych.
  * Ćwicz regularnie, co najmniej 30 minut dziennie. Bieganie, pływanie, fitness, taniec - to tylko niektóre rodzaje aktywności, które poprawią nie tylko Twój wygląd, ale także zdrowie i samopoczucie.
  * Wysypiaj się - aby efektywnie spalać tłuszcz, musisz wypoczywać.
  * Bądź konsekwentny. Pamiętaj, że efekty odchudzania nie pojawiają się od razu.
  * Jeśli cierpisz na znaczną nadwagę lub masz problemy ze schudnięciem, skontaktuj się z lekarzem. Specjalista zleci Ci konieczne badania i ustali odpowiedni dla potrzeb Twojego organizmu rodzaj diety.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Styl życia

  Polecamy

  Mała Miss i Mały Mister 2016 - kandydaci. Zgłoś dziecko

  Mała Miss i Mały Mister 2016 - kandydaci. Zgłoś dziecko

  Pierwszaki 2016 w Świętokrzyskiem. Zobacz wszystkie klasy i zagłosuj

  Pierwszaki 2016 w Świętokrzyskiem. Zobacz wszystkie klasy i zagłosuj

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Z Echem Dnia możesz wygrać pieniądze i fantastyczne mieszkanie!

  Z Echem Dnia możesz wygrać pieniądze i fantastyczne mieszkanie!

  Jedzenie i zabawa

  Na językach