zdrowie-i-uroda
  Wybierz miasto:
  Kolorowe sny w ciepłych, puchowych kołdrach

  Kolorowe sny w ciepłych, puchowych kołdrach

  /red/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Michał Niedolaz, właściciel Kołdrexu tłumaczy, czym powinna cechować się dobra, zdrowa pościel.

  Michał Niedolaz, właściciel Kołdrexu tłumaczy, czym powinna cechować się dobra, zdrowa pościel.

  Przysłowie mówi: jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. Jak sobie dobrze pościelić doradzają właściciele firmy Kołdrex. A na kryzys polecają ciepłe, puchowe kołdry.
  Michał Niedolaz, właściciel Kołdrexu tłumaczy, czym powinna cechować się dobra, zdrowa pościel.

  Michał Niedolaz, właściciel Kołdrexu tłumaczy, czym powinna cechować się dobra, zdrowa pościel.

  Komfort i wygoda, kolorowe sny w zdrowej, kolorowej pościeli - to recepta na dobry sen, którą od ponad 30 lat stosują właściciele firmy Kołdrex w Kielcach. Bardzo ważne jest nie tylko miejsce, gdzie śpimy, ale przede wszystkim, co mamy pod głową i czym się przykrywamy.

  Gęsi puch, czy syntetyki?

  Sto lat temu dobra pościel musiała być zrobiona z gęsiego, ręcznie skubanego pierza lub puchu.
  - I coś w tym było, bo nasze prababki nie narzekały tak często jak nasze pokolenie, na alergię, bóle głowy, kręgosłupa, problemy z zasypianiem. Dlatego od 1975 roku staramy się podtrzymywać dobre tradycje i oferować klientom stuprocentowo naturalne kołdry - mówi Michał Niedolaz, właściciel firmy Kołdrex.

  Kiedy jego ojciec, Zbigniew Niedolaz zakładał firmę, pościel z ręcznie dartego pierza gęsiego nie była niczym wyjątkowym. - Jednak w latach 90. straciliśmy głowę dla syntetyków, nie zważając na to, jak reaguje na nie nasz organizm - mówi Michał Niedolaz. - Teraz wraca moda na to, co naturalne i ekologiczne. Coraz więcej osób chce spać pod puchową kołderką, z wsypem ze stuprocentowej bawełny.

  Jak poznać dobrą kołdrę

  Dobra puchowa kołdra, odpowiednio przepikowana powinna być puszysta i ciepła, miękko układać się na łóżku i dobrze otulać - tłumaczą specjaliści z Kołdrexu. - Odpowiedniej jakości pierze musi być darte ręcznie. Wtedy nie czujemy w poduszce czy kołdrze twardych szypułek przeszkadzających podczas spania. Niestety, do masowej produkcji kołder wykorzystywane jest pierze cięte, co obniża jego jakość. Ważne jest nawet to, z jakiej hodowli pozyskuje się gęsie pierze i puch.

  - My mamy stałych dostawców, prowadzących gospodarstwa ekologiczne, karmiących gęsi naturalnym pożywieniem, zapewniających ptakom swobodny dostęp do wody, w której pióra nabierają odpowiednich właściwości - tłumaczą właściciele Kołdrexu. - Doceniają to nawet mieszkańcy Europy zachodniej, którzy u nas kupują kołdry i poduszki.

  Ważna sprawa to wsyp, najzdrowszy jest andrychowski, ze stuprocentowej bawełny, który przetrwa długie lata. - Jego zaletą jest to, że nawet jeśli wkład kołdry, czy poduszki nie jest naturalny, ale ekologiczny, człowiek śpiący w takiej pościeli nie poci się - tłumaczy Grażyna Niedolaz. - Poduszki ze sztucznych materiałów nie przepuszczają powietrza i powodują, że budzimy się zlani potem. Naturalne powinny być również poszwy na pościel, dlatego oferujemy całą gamę powłoczek z czystej bawełny typu kora.

  Ze starej pierzyny - nowa kołdra

  Można zamówić zupełnie nową kołdrę, którą uszyjemy wykorzystując oczyszczone pierze np. ze starej pierzyny lub kołdry dostarczonej przez klienta - mówią specjaliści z Kołdrexu.

  - Czyścimy również pierze z używanych poduszek. Aby poduszka służyła dłużej, powinna być czyszczona co 2-3 lata. W przeciwnym razie traci puszystość, staje się twarda i przepocona.

  Kołdrex oferuje standardowe rozmiary kołder i poduszek, realizuje też indywidualne zamówienia. Szyje kołderki do łóżeczek i wózków dziecięcych. Na życzenie może zastąpić gęsi puch wełną owczą. - Szyjemy również kołdry z anilany, poliestru, silikonu, choć zawsze podkreślam zalety naturalnych surowców - dodaje Michał Niedolaz. - Przestrzegam natomiast przed kupowaniem kołder czy poduszek niewiadomego pochodzenia, wypełnionych surowcami, o których nic nie wiemy, ponieważ takie eksperymenty mogą powodować alergie.

  Wkoło zimno, w łóżku ciepło

  Kołdry z surowców naturalnych mają także tę zaletę, że sa dobrymi izolatorami ciepła. Wkoło może być zimno, a pod kołdrą ciepło. Ta ostatnia cecha to ekonomika pościeli. Bardzo przydatna w czasach kryzysu, kiedy musimy przyciągnąć pasa, oszczędzać także na ogrzewaniu. - Dlatego na kryzys polecamy ciepłe, puchowe kołdry - dodają specjaliści z Kołdrexu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Styl życia

  Czytaj też

  Scyzoryki Festiwal 2017. Zgłoś się!

  Scyzoryki Festiwal 2017. Zgłoś się!

  Wymarzona, Wyzwolona, Urozmaicona. Zobacz, jakie jesteśmy.

  Wymarzona, Wyzwolona, Urozmaicona. Zobacz, jakie jesteśmy.

  Jedzenie i zabawa

  Na językach