zdrowie-i-uroda
  Wybierz miasto:
  Weź udział w majówce rowerowej 2009

  Weź udział w majówce rowerowej 2009

  Iza BEDNARZ i.bednarz@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Weź udział w majówce rowerowej 2009
  Na piątą majówkę rowerową zaprasza 16 maja ksiądz Marian Florczyk, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej. Kielecka majówka rowerowa, której pomysłodawcą jest biskup Marian Florczyk z roku na rok przyciąga coraz więcej sympatyków, w ubiegłorocznej jechało ponad 550 kolarzy amatorów.
  Weź udział w majówce rowerowej 2009
  Na tegoroczną majówkę już w styczniu zapisała się rodzina mieszkająca w Rzymie i pochodząca z naszych stron. Podobne majówki zostaną zorganizowane w diecezji płockiej oraz w Ostrowcu Świętokrzyskim, ponieważ pomysł rodzinnej rekreacji spodobał się w Episkopacie Polski.

  Po co ta majówka?

  Podobnie jak w roku ubiegłym, organizatorami kieleckiej majówki rowerowej jest diecezja kielecka, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, wspomagane przez Wyższą Szkołę Handlową w Kielcach, Urząd Gminy w Daleszycach, Komendę Miejską Policji w Kielcach oraz Urząd Miasta w Kielcach.
  Biskup Marian Florczyk tłumaczy: - Nasza majówka rowerowa to impreza rodzinna. Chodzi o to, żebyśmy razem przejechali kawałek trasy piękną ziemią świętokrzyską, pomodlili się, uczcili pamięć Jana Pawła II, a potem wspólnie bawili się przy ognisku.

  Trasa, regulamin i zasady

  W majówce rowerowej może wziąć udział każdy, wystarczy wypełnić zgłoszenie dostępne wraz z regulaminem i oświadczeniem na naszej stronie WWW.ECHODNIA.EU i w dniach 11- 14 maja złożyć je osobiście w Dziale Marketingu, Sportu, Rekreacji i Turystyki przy ul. Bocznej 15 w Kielcach (w godz. 8.0-20.00). Zgłoszenia można też pobrać w hali sportowej przy ul. Bocznej 15, Żytniej 1, w recepcji hali przy ul. Krakowskiej 72 oraz w biurze Caritas Kieleckiej przy pl. Panny Marii 1. Złożenie zgłoszenia jest warunkiem uczestnictwa w majówce. Przy składaniu zgłoszeń będą również wydawane kamizelki ochronne dla uczestników majówki oraz kupony loterii fantowej, która zostanie przeprowadzona na mecie w Kaczynie. Udział w majówce rowerowej jest bezpłatny.

  Podobnie jak w ubiegłym roku przygotowano dwie trasy z Kielc do Kaczyna: łatwiejszą i trudniejszą. Trasa podstawowa liczy ok. 24 km. W czasie jazdy zaplanowano przynajmniej dwa postoje, w tym jeden przy kościele w Dominach. - Sugerowałbym, żeby na trasę trudniejszą wiodącą przez las, nie zabierać dzieci - podpowiada ksiądz Krzysztof Banasik. - Lepiej, żeby dzieciaki jechały trasą łatwiejszą, która jest o 3 km krótsza i wiedzie w większości po szosie.

  Konkurs na majówkową piosenkę

  Zbiórka i rejestracja uczestników 16 maja od godz. 8.30 na placu Jana Pawła II w Kielcach. Start o godz. 10.00. Przed startem biskup Florczyk pobłogosławi uczestników rajdu i poświęci rowery. Uczestnicy zostaną podzieleni na 15 - osobowe grupy, które będą prowadzone przez liderów do ośrodka charytatywnego dla dzieci w Kaczynie. Na miejscu organizatorzy zapewniają napoje, posiłek przy grillu oraz zabawy na świeżym powietrzu. Zakończenie imprezy jest planowane na godz. 17.00. Powrót indywidualnie. Podobnie, jak w ubiegłym roku do Kaczyna zostaną podstawione dwa autobusy dla kolarzy zmęczonych trasą. Przez cały czas majówce będzie towarzyszyć serwis techniczny DEK - Meble Cyclo Korona, który zapewni Marek Sławiński. - Rowerem jedziemy po radość i zdrowie - tłumaczy Włodzimierz Rezner, komandor tegorocznego rajdu.

  - Brakuje nam tylko własnej piosenki, która oddawałaby klimat naszej majówki rowerowej. Dlatego ogłaszam konkurs, otwarty dla wszystkich na piosenkę o kieleckiej majówce rowerowej. Czekamy na muzykę i słowa - zaprasza ksiądz biskup Florczyk.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Styl życia

  Polecamy

  Mała Miss i Mały Mister 2016. Zgłoś dziecko!

  Mała Miss i Mały Mister 2016. Zgłoś dziecko!

  Pierwszaki 2016 w Świętokrzyskiem. Zobacz wszystkie klasy i zagłosuj

  Pierwszaki 2016 w Świętokrzyskiem. Zobacz wszystkie klasy i zagłosuj

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Z Echem Dnia możesz wygrać pieniądze i fantastyczne mieszkanie!

  Z Echem Dnia możesz wygrać pieniądze i fantastyczne mieszkanie!

  Jedzenie i zabawa

  Na językach