zdrowie-i-uroda
  Wybierz miasto:
  Weź udział w majówce rowerowej 2009

  Weź udział w majówce rowerowej 2009

  Iza BEDNARZ i.bednarz@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Weź udział w majówce rowerowej 2009
  Na piątą majówkę rowerową zaprasza 16 maja ksiądz Marian Florczyk, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej. Kielecka majówka rowerowa, której pomysłodawcą jest biskup Marian Florczyk z roku na rok przyciąga coraz więcej sympatyków, w ubiegłorocznej jechało ponad 550 kolarzy amatorów.
  Weź udział w majówce rowerowej 2009
  Na tegoroczną majówkę już w styczniu zapisała się rodzina mieszkająca w Rzymie i pochodząca z naszych stron. Podobne majówki zostaną zorganizowane w diecezji płockiej oraz w Ostrowcu Świętokrzyskim, ponieważ pomysł rodzinnej rekreacji spodobał się w Episkopacie Polski.

  Po co ta majówka?

  Podobnie jak w roku ubiegłym, organizatorami kieleckiej majówki rowerowej jest diecezja kielecka, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, wspomagane przez Wyższą Szkołę Handlową w Kielcach, Urząd Gminy w Daleszycach, Komendę Miejską Policji w Kielcach oraz Urząd Miasta w Kielcach.
  Biskup Marian Florczyk tłumaczy: - Nasza majówka rowerowa to impreza rodzinna. Chodzi o to, żebyśmy razem przejechali kawałek trasy piękną ziemią świętokrzyską, pomodlili się, uczcili pamięć Jana Pawła II, a potem wspólnie bawili się przy ognisku.

  Trasa, regulamin i zasady

  W majówce rowerowej może wziąć udział każdy, wystarczy wypełnić zgłoszenie dostępne wraz z regulaminem i oświadczeniem na naszej stronie WWW.ECHODNIA.EU i w dniach 11- 14 maja złożyć je osobiście w Dziale Marketingu, Sportu, Rekreacji i Turystyki przy ul. Bocznej 15 w Kielcach (w godz. 8.0-20.00). Zgłoszenia można też pobrać w hali sportowej przy ul. Bocznej 15, Żytniej 1, w recepcji hali przy ul. Krakowskiej 72 oraz w biurze Caritas Kieleckiej przy pl. Panny Marii 1. Złożenie zgłoszenia jest warunkiem uczestnictwa w majówce. Przy składaniu zgłoszeń będą również wydawane kamizelki ochronne dla uczestników majówki oraz kupony loterii fantowej, która zostanie przeprowadzona na mecie w Kaczynie. Udział w majówce rowerowej jest bezpłatny.

  Podobnie jak w ubiegłym roku przygotowano dwie trasy z Kielc do Kaczyna: łatwiejszą i trudniejszą. Trasa podstawowa liczy ok. 24 km. W czasie jazdy zaplanowano przynajmniej dwa postoje, w tym jeden przy kościele w Dominach. - Sugerowałbym, żeby na trasę trudniejszą wiodącą przez las, nie zabierać dzieci - podpowiada ksiądz Krzysztof Banasik. - Lepiej, żeby dzieciaki jechały trasą łatwiejszą, która jest o 3 km krótsza i wiedzie w większości po szosie.

  Konkurs na majówkową piosenkę

  Zbiórka i rejestracja uczestników 16 maja od godz. 8.30 na placu Jana Pawła II w Kielcach. Start o godz. 10.00. Przed startem biskup Florczyk pobłogosławi uczestników rajdu i poświęci rowery. Uczestnicy zostaną podzieleni na 15 - osobowe grupy, które będą prowadzone przez liderów do ośrodka charytatywnego dla dzieci w Kaczynie. Na miejscu organizatorzy zapewniają napoje, posiłek przy grillu oraz zabawy na świeżym powietrzu. Zakończenie imprezy jest planowane na godz. 17.00. Powrót indywidualnie. Podobnie, jak w ubiegłym roku do Kaczyna zostaną podstawione dwa autobusy dla kolarzy zmęczonych trasą. Przez cały czas majówce będzie towarzyszyć serwis techniczny DEK - Meble Cyclo Korona, który zapewni Marek Sławiński. - Rowerem jedziemy po radość i zdrowie - tłumaczy Włodzimierz Rezner, komandor tegorocznego rajdu.

  - Brakuje nam tylko własnej piosenki, która oddawałaby klimat naszej majówki rowerowej. Dlatego ogłaszam konkurs, otwarty dla wszystkich na piosenkę o kieleckiej majówce rowerowej. Czekamy na muzykę i słowa - zaprasza ksiądz biskup Florczyk.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Styl życia

   Polecamy

   DUB IT Tuning Festiwal. Jak zdobyć bilety?

   DUB IT Tuning Festiwal. Jak zdobyć bilety?

   Miss Lata 2017. Terminarz

   Miss Lata 2017. Terminarz

   Zapomnij o portfelu – płać wygodnie telefonem z Orange Finanse!

   Zapomnij o portfelu – płać wygodnie telefonem z Orange Finanse!

   Scyzoryki Festiwal 2017. Poznaj laureatów

   Scyzoryki Festiwal 2017. Poznaj laureatów

   Jedzenie i zabawa

   Na językach

   Gry