zdrowie-i-uroda
  Wybierz miasto:
  Jak walczyć z cellulitem

  Jak walczyć z cellulitem

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Wraz z nadchodzącą wiosną będziemy odkrywać coraz więcej części naszego ciała. Dlatego też radzimy jak pozbyć się cellulitu, który bardzo często szpeci nasze uda.
  Jak walczyć z cellulitem
  Cellulit to zagłębienia na powierzchni skóry (tzw. "skórka pomarańczowa"), wywołane nierównomiernym odkładaniem się tłuszczu oraz zaburzeniami w mikrokrążeniu. Pojawia się na udach i pośladkach, potem na brzuchu, a czasem na ramionach. Przypadłość ta najczęściej występuje u kobiet w trakcie ciąży, okresie dojrzewania i menopauzy.

  Na powstanie cellulitu ma wpływ wiele czynników do których należy brak ruchu, zła dieta, używki, stres, niektóre choroby oraz leki. Jednak najczęstszym powodem powstania "pomarańczowej skórki" są zaburzenia hormonalne, które wywołują cellulit również u kobiet szczupłych i wysportowanych.

  Walkę z cellulitem należy rozpocząć od pozbycia się złych nawyków żywieniowych oraz zwiększenia aktywności fizycznej. Zabiegi te nie tylko pomogą nam pozbyć się "pomarańczowej skórki" ale również wpłyną pozytywnie na nasze zdrowie i kondycję.

  Podstawę naszego jadłospisu powinny stanowić produkty zbożowe, owoce i warzywa. Natomiast takie produkty jak mięso, tłuszcze, sól, słodycze powinniśmy spożywać w ograniczonych ilościach. Nie możemy również zapominać o odpowiedniej ilości płynów, co najmniej litr wody w ciągu dnia.

  W walce z cellulitem musimy również pamiętać o zabiegach kosmetycznych i odpowiedniej pielęgnacji części ciała, na których pojawiła się "pomarańczowa skórka". Do masażów możemy użyć specjalnych kremów ujędrniających i wyszczuplających.

  Jeśli dodatkowo będziemy unikać czynników sprzyjających cellulitowi jak choćby chodzenie na wysokich obcasach i noszenie obcisłych ubrań to mamy dusze szanse na pozbycie się "pomarańczowej skórki".


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Styl życia

  Czytaj też

  Scyzoryki Festiwal 2017. Zgłoś się!

  Scyzoryki Festiwal 2017. Zgłoś się!

  "Ucho Prezesa". Zobacz wszystkie odcinki

  Tak gotuje Andrzej Wrona! Zobacz 3. odcinek Artysty w kuchni

  Tak gotuje Andrzej Wrona! Zobacz 3. odcinek Artysty w kuchni

  Jedzenie i zabawa

  Na językach