zdrowie-i-uroda
  Wybierz miasto:
  Woda oczyszcza organizm z toksyn

  Woda oczyszcza organizm z toksyn

  Grażyna Woźniak/ Nowiny

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Woda oczyszcza organizm z toksyn
  Człowiek może przeżyć bez wody kilka dni. W odwodnionym organizmie zanika praca narządów. W mało nawilżonym dochodzi do ich zaburzeń.
  Woda oczyszcza organizm z toksyn
  Najlepszą dla organizmu wodę znajdujemy w owocach, jarzynach i warzywach - zawiera duży ładunek energetyczny.

  Soki świeżo wyciśnięte dostarczają witamin, mikroelementów, łatwo przyswajalnych soli oraz wody, która swoim chemicznym zestawem odpowiada tej, która wypełnia komórki organizmu.

  Woda mineralna nie tylko nawilża organizm, ale oczyszcza z toksyn. Uwaga! Ze zwiększoną ilością soli mineralnych nie może być używana przez dłuższy czas ze względu na odkładanie się ich w stawach, mięśniach i kościach.

  Kawa i herbata, to nie najlepszy pomysł na ugaszenie pragnienia. Kofeina i teanina nadmiar wody zatrzymują w tkankach tłuszczowych powodując obrzęki, zatrzymanie toksyn i obciążenie wydalania.

  Jednorazowo dużą ilość płynów należy pić między posiłkami - nigdy bezpośrednio przed, w trakcie lub po spożyciu czegoś. Wypite przed jedzeniem zmywają soki żołądkowe niezbędne do trawienia, w trakcie - rozrzedzają soki trawienne, a po posiłku spowodują, że część pokarmu pozostanie w przewodzie pokarmowym.

  Palące pragnienie przed posiłkiem może świadczyć o zbyt gęstych sokach żołądkowych, które bez szkody dla zdrowia możemy rozcieńczyć niewielką ilością napoju na 20-30 minut przed jedzeniem.

  Gdy spożywamy suchą żywność warto ją nieco zamoczyć, by ułatwić strawienie. W czasie posiłku popijać ją niewielką ilością płynu, małymi łyczkami i niezbyt często.
  reklama

  Wodę pijmy ciepłą lub ochłodzoną niewielkimi porcjami. Dużo korzyści dla zdrowia przyniesie szklanka ciepłej wody wypita bez pośpiechu rano na czczo, od razu po obudzeniu. Po gorącej kąpieli wypita woda przyspieszy oczyszczenie organizmu z toksyn, lecz nie będzie tak samo służyć po dużym wysiłku lub stresie.

  Każdy powinien przyjąć tyle płynów lub potraw płynnych, ile wydali z organizmu. Ten, kto wody nie pije, pozwala toksynom magazynować się w komórkach i naczyńkach, a to sprzyja chorobom.

  Źródło:
  Duzo korzyści da szklanka ciepłej wody wypita na czczo

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Styl życia

  Czytaj też

  Scyzoryki Festiwal 2017. Zgłoś się!

  Scyzoryki Festiwal 2017. Zgłoś się!

  "Ucho Prezesa". Zobacz wszystkie odcinki

  Tak gotuje Andrzej Wrona! Zobacz 3. odcinek Artysty w kuchni

  Tak gotuje Andrzej Wrona! Zobacz 3. odcinek Artysty w kuchni

  Jedzenie i zabawa

  Na językach