zdrowie-i-uroda
  Wybierz miasto:
  Masaż zwalczy ból głowy, mięśni i stawów

  Masaż zwalczy ból głowy, mięśni i stawów

  (kb)/ Gazeta Lubuska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Masaż zwalczy ból głowy, mięśni i stawów
  Przewlekły ból - potrafi bardzo uprzykrzyć życie i dotyka osób w każdym wieku. Doświadczony lekarz powinien w tych okolicznościach skierować pacjenta do specjalisty osteopaty. Osteopatia jest specjalnością zyskującą coraz większą popularność
  Masaż zwalczy ból głowy, mięśni i stawów
  Coraz częściej pacjenci skarżą się na przewlekłe bóle w układzie kostnym, w stawach i mięśniach.
  Dokuczają im migreny, kłopoty ze snem i koncentracją, a czasem nawet omdlenia. Nierzadko cierpią na spowodowane stresem i siedzącym trybem życia nerwobóle i bolesne, nienaturalne napięcie mięśni, na przykład żuchwy lub barków.

  - Problemy takie dotykają chorych niezależnie od wieku i ogólnego stanu zdrowia - podkreśla doktor Klaudiusz Kossowski, koordynator ortopedii i traumatologii w szpitalu specjalistycznym Med Polonia w Poznaniu.

  Długotrwałe i uciążliwe schorzenia mogą skutecznie uprzykrzyć życie. Doświadczony lekarz powinien w tych okolicznościach skierować pacjenta do specjalisty osteopaty.

  Bez efektów ubocznych

  Osteopatia jest specjalnością, która zyskuje coraz większą popularność w Polsce.

  Nazywana jest często terapią manualną. Z tego powodu, że leczenie polega przede wszystkim na masażach i nastawianiu stawów, gimnastyce, czasem także na doborze odpowiedniej diety.
  Diagnostyka jest mało inwazyjna: polega na obserwacji ruchów chorego, dotyku, czasem zdjęciach rentgenowskich lub badaniach USG.
  Już kilka wizyt u specjalisty pozwala zmniejszyć dolegliwości!

  Dodatkową zaletą terapii jest brak skutków ubocznych. Ryzyko powikłań po wizycie u dyplomowanego osteopaty praktycznie nie istnieje.

  - Dlatego metoda ta od lat stosowana jest z powodzeniem w wielu krajach Europy i w USA. Ortopedzi w polskich szpitalach szkolą się coraz częściej w dziedzinie osteopatii, aby skuteczniej pomagać pacjentom z opisanymi dolegliwościami - tłumaczy ekspert.

  Znów zadowoleni

  Najważniejsze w osteopatii jest podejście do pacjenta.

  Chorobę definiuje się jako dysfunkcję całego organizmu, a leczenie jako pomoc w powrocie do harmonijnej współpracy wszystkich organów.

  Osteopatia zakłada, że budowa i procesy wewnątrz ciała mają na siebie wielki wpływ oraz znacząco determinują odczuwanie zadowolenia z życia.

  - Udowodniono, że długotrwałe bóle mogą prowadzić do zaburzeń postrzegania rzeczywistości, apatii, a w skrajnych przypadkach nawet do depresji. Dlatego bardzo ważne jest przeciwdziałanie ostrym stanom choroby poprzez szybki kontakt z terapeutą, a jeśli dysfunkcja trwa już długo, należy jak najszybciej podjąć leczenie - zaznacza dr Kossowski. -

  Skuteczność osteopatii potwierdza praktyka. Pacjenci mają duże szanse wrócić do normalnego życia. Zachęcam więc wszystkich cierpiących do kontaktu z lekarzem.

  Masaż zwalczy ból głowy, mięśni i stawów/ Gazeta Lubuska

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Styl życia

  Czytaj też

  Scyzoryki Festiwal 2017. Zgłoś się!

  Scyzoryki Festiwal 2017. Zgłoś się!

  Wymarzona, Wyzwolona, Urozmaicona. Zobacz, jakie jesteśmy.

  Wymarzona, Wyzwolona, Urozmaicona. Zobacz, jakie jesteśmy.

  Jedzenie i zabawa

  Na językach