zdrowie-i-uroda
  Wybierz miasto:
  Zdrowe jedzenie w szkole całkiem za darmo

  Zdrowe jedzenie w szkole całkiem za darmo

  Dorota KLUSEK klusek@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Zdrowe jedzenie w szkole całkiem za darmo
  "Jem owoce, mleko piję, zdrowo i wesoło żyję" - to hasło przyświeca dwóm programom realizowanym przez Agencję Rynku Rolnego. Dzieci mogą za darmo dostać mleko oraz owoce i warzywa.
  Zdrowe jedzenie w szkole całkiem za darmo
  Program "Owoce w szkole" jest organizowany po raz pierwszy. - Ma na celu promowanie zdrowego odżywiania wśród dzieci klas I-III szkół podstawowych - wyjaśnia Agnieszka Duda z kieleckiego oddziału Agencji Rynku Rolnego w Kielcach. - Uczniowie będą codziennie, bezpłatnie otrzymywali porcję owoców i warzyw lub soków owocowych, warzywnych lub owocowo-warzywnych. Co, gdzie i kiedy, czyli "jadłospis" będziemy ustalać wtedy, kiedy zamkniemy pierwszy etap zgłoszeń.
  A ten, dla szkół, które chcą otrzymywać owoce i warzywa w pierwszym semestrze roku szkolnego 2009/2010, zakończył się 11 września. Do tego dnia dyrektorzy placówek oświatowych mogli składać odpowiednie wnioski do kieleckiego oddziału Agencji Rynku Rolnego.

  - Zainteresowanie programem było duże - mówi Agnieszka Duda.
  Pieniądze na realizację projektu "Owoce w szkole" pochodzą w większości z Unii Europejskiej. W Polsce budżet projektu wynosi 12,2 milionów euro, z czego 3 miliony euro to środki krajowe, a 9,2 milionów unijne.
  Owoce i warzywa dopiero zadebiutują w szkole, natomiast już po raz piąty do podstawówek dotrze mleko i jego przetwory. Tutaj w tym roku żadnych nowości nie ma. Dzięki dopłatom z Agencji Rynku Rolnego uczniowie podstawówek będą mogli za darmo otrzymać mleko bez dodatków smakowych lub, po obniżonej cenie, mleko smakowe, jogurt naturalny, twarogi, twarożki lub sery.

  Dyrektorzy szkół, którzy chcą skorzystać z programu w tym przypadku muszą się kontaktować bezpośrednio z jednym z 15 dostawców. Ich aktualna lista znajduje się na stronie internetowej Agencji Rynku Rolnego. Tu także znajdują się formularze wniosków, które muszą wypełnić szkoły, chcące uczestniczyć w programie "Owoce w szkole".

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Styl życia

  Czytaj też

  Scyzoryki Festiwal 2017. Zgłoś się!

  Scyzoryki Festiwal 2017. Zgłoś się!

  Wymarzona, Wyzwolona, Urozmaicona. Zobacz, jakie jesteśmy.

  Wymarzona, Wyzwolona, Urozmaicona. Zobacz, jakie jesteśmy.

  Jedzenie i zabawa

  Na językach