zdrowie-i-uroda
  Wybierz miasto:

  Jak oczyścić organizm

  (tami) <b><a href="http://www.poranny.pl">Kurier Poranny</a></b>

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Dobrym sposobem na oczyszczenie organizmu z toksyn jest sauna. Nie należy z niej jednak korzystać częściej niż dwa razy w tygodniu. I nie można mieć

  Dobrym sposobem na oczyszczenie organizmu z toksyn jest sauna. Nie należy z niej jednak korzystać częściej niż dwa razy w tygodniu. I nie można mieć przeciwwskazań medycznych. ©Digi Touch

  Jeśli jesteś wiecznie zmęczony, masz kłopoty z zasypianiem, cerą, brakuje ci energii, pomyśl o oczyszczeniu organizmu. Jest kilka prostych sposobów, które poprawią twoje samopoczucie.
  Dobrym sposobem na oczyszczenie organizmu z toksyn jest sauna. Nie należy z niej jednak korzystać częściej niż dwa razy w tygodniu. I nie można mieć

  Dobrym sposobem na oczyszczenie organizmu z toksyn jest sauna. Nie należy z niej jednak korzystać częściej niż dwa razy w tygodniu. I nie można mieć przeciwwskazań medycznych. ©Digi Touch

  Dobrym sposobem na oczyszczenie organizmu z toksyn jest sauna. Nie należy z niej jednak korzystać częściej niż dwa razy w tygodniu. I nie można mieć przeciwwskazań medycznych.

  Zwykle organizm sam sobie radzi z toksynami. Odtruwa się dzięki sprawnej pracy wątroby, nerek, płuc. Czasami jednak nagromadzenie szkodliwych substancji jest tak duże, że musimy pomóc organizmowi się ich pozbyć.

  Jeśli czujesz się ciągle zmęczony, nic ci się nie chce, brakuje ci witalności i energii.
  Jeśli masz kłopoty z zasypianiem, cerą, włosami i paznokciami, często boli cię głowa, masz zaparcia i zatrzymaną wodę w organizmie. Jeśli nie zwracasz uwagi na to, co jesz, pomyśl o oczyszczeniu organizmu.

  Teraz jest na to dobry moment. W prosty sposób możesz oczyścić organizm na wiosnę i poczuć się lepiej. Oto najprostsze sposoby:

  ZIELONA HERBATA

  Źródło polifenoli, które wymiatają z organizmu toksyczne wolne rodniki tlenowe. Dodatkowo przyspieszają zamianę toksycznych substancji w formy rozpuszczalne w wodzie i tłuszczach, dzięki czemu mogą być szybciej wyeliminowane z organizmu.

  DIETA

  Najpopularniejsze są diety owocowo-warzywne. Powinny trwać ok. 10-20 dni. W dietach tego typu rezygnuje się z używek. Zjada się surowe lub gotowane warzywa oraz wypija duże ilości świeżych soków owocowo-warzywnych. Zwykle, ok. siódmego dnia wprowadza się fermentowane napoje mleczne, produkty zbożowe, ryby i chude mięso. Po zakończeniu diety zaleca się stosowanie diety niskokalorycznej na poziomie 1.000 kcal dziennie przez dwa tygodnie, a następnie stopniowe zwiększanie kaloryczności posiłków.

  Oczyszczające właściwości mają też diety jednoskładnikowe, np. jabłkowa. Nie należy ich jednak stosować dłużej niż trzy dni.

  GŁODÓWKA

  Idea głodówki jest taka, że organizm pozbawiony pożywienia najpierw spala zmagazynowane zapasy glukozy, a potem tłuszczów. W tkance tłuszczowej skumulowane są ogromne ilości toksyn, które zostają uwolnione do krwi, a następnie wydalane z organizmu przez przewód pokarmowy.

  Głodówka powinna trwać jeden dzień. W trakcie powinniśmy pić dużo wody. Jeśli chcemy głodować dłużej, powinniśmy to zrobić pod kontrolą lekarza. Głodówka może bowiem prowadzić do napadu kolki u osób z kamicą dróg żółciowych, obniżenia odporności, omdlenia.

  SAUNA

  Z potem eliminowanych jest wiele substancji toksycznych. Wysoka temperatura w saunie powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry i wzmożone pocenie. Podczas godziny pobytu w saunie można pozbyć się kilku litrów potu. Z sauny można korzystać raz, dwa razy w tygodniu. Pod warunkiem, ze nie chorujemy na serce, układ krążenia, nadciśnienie tętnicze, nerki, choroby zakaźne.

  HYDROKOLONOTERAPIA

  Jest to jedna z najstarszych metod oczyszczania organizmu z toksyn. Polega na głębokim płukaniu jelita grubego. Tą metoda można poprawić prace jelit, wyeliminować zaparcia i polepszyć wchłanianie składników odżywczych. Ma jednak wiele przeciwwskazań: wszystkie choroby przewodu pokarmowego, choroby serca, niewydolność nerek, anemia.

  ZIOŁA

  Poprzez stosowanie kuracji ziołowych można usprawnić działanie narządów, które biorą udział w wydalaniu toksyn. Powinno się pić mieszanki z: brzozy białej, fiołka trójbarwnego, tamarynowca, kopru włoskiego, łopianu, wiązówki błotnej, karczocha zwyczajnego, mniszka lekarskiego, morszczynu - zioła te mają działanie napotne, moczopędne i przeczyszczające.

  Oczyszczanie organizmu wspomagają też suszone owoce i woda. Należy wypijać do 2 litrów wody dziennie.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Styl życia

  Czytaj też

  Scyzoryki Festiwal 2017. Zgłoś się!

  Scyzoryki Festiwal 2017. Zgłoś się!

  Wymarzona, Wyzwolona, Urozmaicona. Zobacz, jakie jesteśmy.

  Wymarzona, Wyzwolona, Urozmaicona. Zobacz, jakie jesteśmy.

  Jedzenie i zabawa

  Na językach