zdrowie-i-uroda
  Wybierz miasto:
  Pomarańczowa skórka niestraszna

  Pomarańczowa skórka niestraszna

  /red/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Endermomasaż można stosować na całe ciało. Nie wymaga zakładania specjalnego kostiumu.

  Endermomasaż można stosować na całe ciało. Nie wymaga zakładania specjalnego kostiumu. ©Ł. Zarzycki

  Cellulit to oznaka przedwczesnego starzenia się, czy zaniedbanie? W jaki sposób można z nim walczyć, doradzają specjaliści z gabinetu Vita Salvus.
  Endermomasaż można stosować na całe ciało. Nie wymaga zakładania specjalnego kostiumu.

  Endermomasaż można stosować na całe ciało. Nie wymaga zakładania specjalnego kostiumu. ©Ł. Zarzycki

  Problem cellulitu dotyczy 90 proc. kobiet, niezależnie od wieku i stopnia otyłości. Nadmierne i nierównomierne odkładanie się zapasów tłuszczu, wody i produktów przemiany materii w komórkach tłuszczowych tkanki podskórnej zmienia jej strukturę. Skóra sprawia wrażenie pofałdowanej i gąbczastej (tzw. efekt pomarańczowej skórki). Jednym ze skutecznych sposobów walki z cellulitem jest endermomasaż.

  Jak działa endermomasaż?

  To nowoczesny zabieg, polegający na oddziaływaniu na skórną i podskórną tkankę łączną, równocześnie za pomocą stymulacji mechanicznej i podciśnienia.
  Wewnątrz specjalnej głowicy zabiegowej fałd skórny jest rozmasowywany przez dwie rolki. Endermomasaż usprawnia krążenie, eliminuje toksyny, zmniejsza retencję wody, uaktywnia lipolizę (rozkład tłuszczu) w głębokich warstwach tłuszczu, odbudowuje strukturę skóry. Wielokierunkowe oddziaływanie na tkankę pozwala uzyskać doskonałe rezultaty nie tylko w redukcji cellulitu (w różnym stopniu zaawansowania) ale również redukcję lokalnych otłuszczeń i ujędrnienie skóry, przywracając harmonię sylwetki.

  Zabiegi endermomasażu mogą być ukierunkowane na zwalczanie cellulitu i kształtowanie sylwetki, a także leczenie: blizn, oparzeń, obrzęków, niewydolności żylnej, żylaków, przeszczepów skóry, rozległej utraty tkanki, a także bólów kręgosłupa, złamań i kontuzji stawów. Masaż w sposób nieinwazyjny i naturalny przywraca prawidłowe funkcjonowanie tkanek. Znajduje również zastosowanie w terapii opóźniającej starzenie. Zmiany pojawiające się wraz z wiekiem: utrata napięcia i elastyczności skóry, zmarszczki, zmiany konturów, są redukowane poprzez poprawę mikrokrążenia, przyspieszenie procesu regeneracyjnego naskórka, odbudowę struktury kolagenowej i elastyny. Seria zabiegów pozwala odzyskać skórze elastyczność i jędrność. - W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi przy użyciu najnowszego francuskiego urządzenia medycznego Starvac SP2, którego skuteczność potwierdza certyfikat wydany przez Międzynarodowy Komitet Estetyki i Kosmetologii - CIDESCO - podkreśla Izabela Garczyk, współwłaścicielka gabinetu Vita SALVUS w Kielcach przy ul. Św. Leonarda 1.

  - Urządzenie wykonuje masaż próżniowy wykorzystując opatentowane głowice z 4 rolkami różnej wielkości a także zestaw różnorodnych ssawek do dermaterapii w tym specjalne, podwójne, automatyczne zasysające klosze w kształcie miseczek. Stosujemy unikalną linię kosmetyków Starvac specjalnie stworzoną do zabiegów modelujących sylwetkę. Krem do masażu o właściwościach wyszczuplających, ułatwia przesuwanie głowic po skórze, wspomaga efekty zabiegów dzięki kompleksowi aktywnych składników. Dzięki zastosowaniu specjalnych głowic i kosmetyków do zabiegów nie są potrzebne drogie kostiumy. Nowością jest wyposażenie gabinetu w platformę wibracyjną, która stymuluje organizm i potęguje efekty zabiegu. Klub zatrudnia specjalistów fizjoterapii z dużym doświadczeniem.

  Ćwiczenia opóźnią starzenie

  Środkiem do utrzymania dobrej kondycji jest trening fizyczny. Niesprawność wynika z niedoboru ruchu bądź z zupełnego braku dbania o funkcjonowanie własnego organizmu. Często utrata siły i masy mięśniowej nie jest wynikiem starzenia się organizmu, lecz zwykłego zaniedbania w ćwiczeniach ruchowych. Osoby starsze mają niższą wydolność organizmu, często problemy z dostateczną ruchomością w stawach, siłą i elastycznością mięśni. Trening fizyczny wykonywany regularnie, niezależnie od wieku, w jakim został rozpoczęty, w znacznym stopniu przedłuża sprawne funkcjonowanie organizmu i podnosi komfort życia.

  Duże znaczenie dla stanu fizycznego ma trening siłowy, który poprawia ruchomość, zmniejsza ryzyko osteoporozy, raka jelita grubego i cukrzycy, ułatwia redukcję i kontrolę wagi, łagodzi depresję, poprawia sen. Z takiego treningu można skorzystać w znajdującym się w tym samym biurowcu Fitness Clubie SALVUS. Treningi odbywają się pod kontrolą instruktorów na profesjonalnym sprzęcie, przeznaczonym dla ludzi w każdym wieku - dodaje Radosław Stasiak, współwłaściciel klubu.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Wszystkie komentarze (4) forum.echodnia.eu

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Styl życia

   Polecamy

   DUB IT Tuning Festiwal. Jak zdobyć bilety?

   DUB IT Tuning Festiwal. Jak zdobyć bilety?

   Miss Lata 2017. Terminarz

   Miss Lata 2017. Terminarz

   Zapomnij o portfelu – płać wygodnie telefonem z Orange Finanse!

   Zapomnij o portfelu – płać wygodnie telefonem z Orange Finanse!

   Scyzoryki Festiwal 2017. Poznaj laureatów

   Scyzoryki Festiwal 2017. Poznaj laureatów

   Jedzenie i zabawa

   Na językach

   Gry