zdrowie-i-uroda
  Wybierz miasto:
  Pomarańczowa skórka niestraszna

  Pomarańczowa skórka niestraszna

  /red/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Endermomasaż można stosować na całe ciało. Nie wymaga zakładania specjalnego kostiumu.

  Endermomasaż można stosować na całe ciało. Nie wymaga zakładania specjalnego kostiumu. ©Ł. Zarzycki

  Cellulit to oznaka przedwczesnego starzenia się, czy zaniedbanie? W jaki sposób można z nim walczyć, doradzają specjaliści z gabinetu Vita Salvus.
  Endermomasaż można stosować na całe ciało. Nie wymaga zakładania specjalnego kostiumu.

  Endermomasaż można stosować na całe ciało. Nie wymaga zakładania specjalnego kostiumu. ©Ł. Zarzycki

  Problem cellulitu dotyczy 90 proc. kobiet, niezależnie od wieku i stopnia otyłości. Nadmierne i nierównomierne odkładanie się zapasów tłuszczu, wody i produktów przemiany materii w komórkach tłuszczowych tkanki podskórnej zmienia jej strukturę. Skóra sprawia wrażenie pofałdowanej i gąbczastej (tzw. efekt pomarańczowej skórki). Jednym ze skutecznych sposobów walki z cellulitem jest endermomasaż.

  Jak działa endermomasaż?

  To nowoczesny zabieg, polegający na oddziaływaniu na skórną i podskórną tkankę łączną, równocześnie za pomocą stymulacji mechanicznej i podciśnienia.
  Wewnątrz specjalnej głowicy zabiegowej fałd skórny jest rozmasowywany przez dwie rolki. Endermomasaż usprawnia krążenie, eliminuje toksyny, zmniejsza retencję wody, uaktywnia lipolizę (rozkład tłuszczu) w głębokich warstwach tłuszczu, odbudowuje strukturę skóry. Wielokierunkowe oddziaływanie na tkankę pozwala uzyskać doskonałe rezultaty nie tylko w redukcji cellulitu (w różnym stopniu zaawansowania) ale również redukcję lokalnych otłuszczeń i ujędrnienie skóry, przywracając harmonię sylwetki.

  Zabiegi endermomasażu mogą być ukierunkowane na zwalczanie cellulitu i kształtowanie sylwetki, a także leczenie: blizn, oparzeń, obrzęków, niewydolności żylnej, żylaków, przeszczepów skóry, rozległej utraty tkanki, a także bólów kręgosłupa, złamań i kontuzji stawów. Masaż w sposób nieinwazyjny i naturalny przywraca prawidłowe funkcjonowanie tkanek. Znajduje również zastosowanie w terapii opóźniającej starzenie. Zmiany pojawiające się wraz z wiekiem: utrata napięcia i elastyczności skóry, zmarszczki, zmiany konturów, są redukowane poprzez poprawę mikrokrążenia, przyspieszenie procesu regeneracyjnego naskórka, odbudowę struktury kolagenowej i elastyny. Seria zabiegów pozwala odzyskać skórze elastyczność i jędrność. - W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi przy użyciu najnowszego francuskiego urządzenia medycznego Starvac SP2, którego skuteczność potwierdza certyfikat wydany przez Międzynarodowy Komitet Estetyki i Kosmetologii - CIDESCO - podkreśla Izabela Garczyk, współwłaścicielka gabinetu Vita SALVUS w Kielcach przy ul. Św. Leonarda 1.

  - Urządzenie wykonuje masaż próżniowy wykorzystując opatentowane głowice z 4 rolkami różnej wielkości a także zestaw różnorodnych ssawek do dermaterapii w tym specjalne, podwójne, automatyczne zasysające klosze w kształcie miseczek. Stosujemy unikalną linię kosmetyków Starvac specjalnie stworzoną do zabiegów modelujących sylwetkę. Krem do masażu o właściwościach wyszczuplających, ułatwia przesuwanie głowic po skórze, wspomaga efekty zabiegów dzięki kompleksowi aktywnych składników. Dzięki zastosowaniu specjalnych głowic i kosmetyków do zabiegów nie są potrzebne drogie kostiumy. Nowością jest wyposażenie gabinetu w platformę wibracyjną, która stymuluje organizm i potęguje efekty zabiegu. Klub zatrudnia specjalistów fizjoterapii z dużym doświadczeniem.

  Ćwiczenia opóźnią starzenie

  Środkiem do utrzymania dobrej kondycji jest trening fizyczny. Niesprawność wynika z niedoboru ruchu bądź z zupełnego braku dbania o funkcjonowanie własnego organizmu. Często utrata siły i masy mięśniowej nie jest wynikiem starzenia się organizmu, lecz zwykłego zaniedbania w ćwiczeniach ruchowych. Osoby starsze mają niższą wydolność organizmu, często problemy z dostateczną ruchomością w stawach, siłą i elastycznością mięśni. Trening fizyczny wykonywany regularnie, niezależnie od wieku, w jakim został rozpoczęty, w znacznym stopniu przedłuża sprawne funkcjonowanie organizmu i podnosi komfort życia.

  Duże znaczenie dla stanu fizycznego ma trening siłowy, który poprawia ruchomość, zmniejsza ryzyko osteoporozy, raka jelita grubego i cukrzycy, ułatwia redukcję i kontrolę wagi, łagodzi depresję, poprawia sen. Z takiego treningu można skorzystać w znajdującym się w tym samym biurowcu Fitness Clubie SALVUS. Treningi odbywają się pod kontrolą instruktorów na profesjonalnym sprzęcie, przeznaczonym dla ludzi w każdym wieku - dodaje Radosław Stasiak, współwłaściciel klubu.

  Komentarze (4)

  Wszystkie komentarze (4) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Styl życia

  Polecamy

  Mała Miss i Mały Mister 2016. Zgłoś dziecko!

  Mała Miss i Mały Mister 2016. Zgłoś dziecko!

  Pierwszaki 2016 w Świętokrzyskiem. Zobacz wszystkie klasy i zagłosuj

  Pierwszaki 2016 w Świętokrzyskiem. Zobacz wszystkie klasy i zagłosuj

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Z Echem Dnia możesz wygrać pieniądze i fantastyczne mieszkanie!

  Z Echem Dnia możesz wygrać pieniądze i fantastyczne mieszkanie!

  Jedzenie i zabawa

  Na językach