Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Olej lniany to skarbnica naturalnych kwasów omega 3 i omega 6

Redakcja
Ł. Zarzycki
Zawarty w nim kwas alfalinolenowy nie da się zastąpić żadnym innym tłuszczem. - Ten niezbędny dla naszego zdrowia kwas tłuszczowy występuje tylko w nasionach lnu - mówi Agnieszka Tatar - Paździerz, dystrybutor zdrowych olejów.
Oleje Lecznicze

Oleje mogą też leczyć

- Mięso ryb jest także bogate w kwasy omega 3 (EPH i DHA), ale nie są to formy niezastąpione. Organizm jest bowiem w stanie sam je wytworzyć, pod warunkiem, że dostarczymy mu właśnie oleju lnianego, zimnotłoczonego, przechowywanego w ciemnej szklanej butelce w temperaturze do 10 st.C. - mówi mgr Agnieszka Tatar- Paździerz, dystrybutor zdrowotnego oleju lnianego z
Górek Szczukowskich 34 - Olej lniany "Złotopolski" to naturalna, zdrowotna substancja, przywracająca naszemu organizmowi to, co zabrała cywilizacja.

Co kryją inne oleje?

Oleje z półek sklepowych, czy też utwardzone tłuszcze roślinne są poddawane w procesie produkcji bardzo wysokim temperaturom, ogromnemu ciśnieniu, uwodornieniu. Dodaje się do nich chemiczne dodatki i syntetyczne antyutleniacze. Wszystkie te "zabiegi" degenerują cenne kwasy omega 3 i 6, zamieniając je w chorobotwórcze tłuszcze. Tak uszkodzone kwasy tłuszczowe nie są w stanie budować naszego zdrowia. Mogą natomiast wywoływać mnóstwo strasznych chorób: nowotwory, sm, miażdżyca, choroby serca, żołądka, wątroby, trzustki, jelit…

- Osoby , które do mnie trafiają często pytają jak długo trzeba suplementować olej lniany? Czy do końca życia musimy dostarczać naszemu organizmowi wielonienasyconych kwasów tłuszczowych? - mówi Agnieszka Tatar- Paździerz - Na te pytania można odpowiedzieć pytaniem: a czy zawsze będziemy jadać posiłki? Nie możemy jednak czekać aż znikną z półek sklepowych produkty niezdrowe. Sami musimy wiedzieć, co jeść aby zachować zdrowie na długie lata.

Okiem lekarzy i naukowców

Naturalny olej lniany jak twierdzi wielu naukowców i lekarzy z całego świata między innymi: dr Budwig, dr Gerson, dr Kousmine jest w stanie przywrócić chorym organizmom zdrowie. Przykładem potwierdzającym silne lecznicze działanie oleju lnianego są wieloletnie doświadczenia i obserwacje w leczeniu raka i innych chorób cywilizacyjnych takich jak: podwyższony cholesterol, cukrzyca, astma, alergie, choroby serca, wątroby, żołądka, choroby skóry, poparzenia, zaburzenia hormonalne. Olej lniany dotlenia wszystkie komórki naszego organizmu. Odtruwa jelita, pomaga w walce z kandydozą i dysbakteriozą. Poprawia naszą cerę, włosy, paznokcie.

Jak smażyć?

Należy również pamiętać, aby oleje tzw. dziewicze, tłoczone na zimno spożywać tylko i wyłącznie na zimno. Podgrzewane stają się trujące. Na czym więc piec i smażyć? Najlepiej jest unikać potraw przyrządzanych w ten sposób. Jeśli jednak nie możemy obejść się bez nich, to jak twierdzi już wielu lekarzy, dietetyków i specjalistów ds. żywienia, przygotowujmy je na naturalnym smalcu lub sklarowanym maśle.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie