Jak działa olej lniany i kiedy pomaga?

Jak działa olej lniany i kiedy pomaga?

Echo Dnia Świętokrzyskie

- Zawarte w "Złotopolskim" oleju lnianym kwasy omega-3 i 6 mają fundamentalne znaczenie dla zdrowia człowieka. Stanowią one niezastąpiony budulec dla błon komórkowych, czynią ją elastyczną i powodują, że błona ta prawidłowo funkcjonuje, a więc zapewnia komórkom prawidłowy transport substancji odżywczych i komunikację. - wyjaśnia Agnieszka Tatar- Paździerz.
Agnieszka Tatar- Pażdzierz z mężem polecają prozdrowotny olej lniany.

Agnieszka Tatar- Pażdzierz z mężem polecają prozdrowotny olej lniany. ©Fot.Łukasz Zarzycki

- Niektórzy twierdzą, że skoro olej lniany "działa na wszystko, to znaczy ,że na nic". Taka opinia wynika niestety z dużej niewiedzy i z nieznajomości mechanizmu działania kwasów omega 3 na organizm człowieka. - mówi Agnieszka Tatr-Paździerz, zajmująca się dystrybucją zdrowotnego oleju lnianego "Złotopolski" z Górek Szczukowskich 34, niedaleko Kielc. Pani Agnieszka sama przekonała się o jego prozdrowotnych właściwościach, gdy na stwardnienie rozsiane zachorował jej mąż. Po kuracji na bazie oleju lnianego powrócił do sił.

Naukowe dowody

- Olej lniany może pomóc w walce z wieloma chorobami nie dlatego, że jest jakimś cudownym panaceum, nie znanym dotąd objawieniem, ale dlatego, że usprawnia nasze naturalne mechanizmy obronne.
W tym tkwi jego siła. Wzmacnia układ immunologiczny, dotlenia komórki. -mówi Agnieszka Tatr- Paździerz. - Niemiecki prof. Otto Warburg już w 1920r. odkrył, że ludzkie komórki rakowacieją, gdy zabraknie im tlenu. Amerykański badacz Brian Pekin potwierdził zdanie tego naukowca w swej książce pt. "Ukrywana historia raka". Brak tlenu w błonie komórkowej jest jednym z podstawowych powodów olbrzymiej wręcz zachorowalności na raka. Tłuszcze zawarte w oleju lnianym są niezastąpionym ratunkiem dla nie dotlenionych komórek naszego organizmu. Zawarte w nim kwasy tłuszczowe działają jak miniaturowe magnesy przyciągające tlen.

Na zimno

Olej lniany aby leczył musi być jednak właściwie produkowany i przechowywany. Posiada cechy prozdrowotne tylko wtedy, gdy jest świeży i właściwie przechowywany. Olej " Złotopolski" spełnia wszystkie wymogi niezbędne do zachowania właściwości zdrowotnych. Polecam go, gdyż mam ciągły kontakt z osobami, które go stosują i mogę na bieżąco oceniać jego lecznicze działanie, co do którego ja i moi klienci jesteśmy już dawno przekonani. Olej lniany oprócz silnych właściwości przeciwnowotworowych posiada również zdolność obniżania zbędnego cholesterolu, zapobiega zlepianiu się płytek krwi, zmniejsza ryzyko miażdżycy, chorób serca, działa ochronnie na cały przewód pokarmowy, wspomaga leczenie alergii i chorób autoimmunologicznych, łagodzi wahania cukru we krwi, zaburzenia hormonalne, astmę, zapalenie stawów, wspomaga rozwój dzieci.

Pamiętajmy, zdrowotny olej lniany, to ten, który jest tłoczony w temp. poniżej 50 st.C, jest wysokolinolenowy, czyli posiada maksymalną ilość kwasów omega 3- tj ok. 60% ,jest przechowywany w ciemnej szklanej butelce i w temp. nie przekraczającej 10 st.C. Olej zachowuje swą świeżość w okresie do 2 miesięcy od daty jego produkcji.


Komentarze (14)

Wszystkie komentarze (14) forum.echodnia.eu

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo