Kielce: Wojewódzka Przychodnia Sportowo-Lekarska zostanie...

Kielce: Wojewódzka Przychodnia Sportowo-Lekarska zostanie zlikwidowana

Luiza BURAS-SOKÓŁ

Echo Dnia Świętokrzyskie

Aktualizacja:

Echo Dnia Świętokrzyskie

Kielce: Wojewódzka Przychodnia Sportowo-Lekarska zostanie zlikwidowana
Kielce: Wojewódzka Przychodnia Sportowo-Lekarska zostanie zlikwidowana

Od 1 stycznia 2011 roku przychodnia sportowo-lekarska przestanie działać. ©Łukasz Zarzycki

Przychodnia sportowo-lekarska przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach działała od 1975 roku. W 2011 roku zniknie z medycznej mapy miasta, a pacjenci mogą wybrać jedną z trzech innych placówek, które podpisały kontrakty.
Z przychodni najczęściej korzystały osoby, chcące zapisać się do klubów sportowych lub czynnie uprawiające sport.

- To fundusz zlikwidował przychodnię, nie my - komentuje sprawę dyrektor szpitala Jan Gierada. - Wiadomo, że to przykra sprawa, bo pacjenci mieli tu zapewnione kompleksowe konsultacje, mieliśmy wszystkich specjalistów - dodaje i jednocześnie informuje, że kilkuosobowy personel nie straci pracy.
- Ci, którzy mają już uprawnienia emerytalne przejdą na emeryturę, reszta znajdzie zatrudnienie na nowej chirurgii - zapewnia dyrektor Gierada.

W postępowaniu w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej na specjalizacji medycyna sportowa wpłynęły cztery oferty z Kielc, które były rankingowane. - Punktowana jest jakość świadczonych usług, dostępność, ilość pacjentów, których dana przychodnia jest w stanie przyjąć. Z tych czterech ofert najgorzej wypadła właśnie przychodnia przy ulicy Artwińskiego, która w trakcie postępowania nawet nie negocjowała - informuje rzecznik prasowy świętokrzyskiego NFZ Beata Szczepanek.

Nie oznacza to jednak, że w Kielcach całkowicie niedostępna będzie specjalizacja medycyna sportowa. Pieniądze zostały podzielone pomiędzy trzy placówki - NZOZ Promed przy ulicy Kryształowej 2, Centrum Medyczne "Zagnańska" przy ulicy Zagnańskiej 77 i NZOZ Kriomed przy ulicy Warszawskiej 146. - Warto zaznaczyć, że Kriomed jest jedyną w województwie i jedną z niewielu w Polsce placówek, w której pracuje profesor medycyny sportowej - podkreśla Beata Szczepanek. Jest to były konsultant krajowy w dziedzinie medycyny sportowej profesor Romuald Lewicki.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wybory Parlamentarne 2015

Wideo