zdrowie-i-uroda
  Wybierz miasto:
  Laser poprawi wygląd skóry oraz miejsc intymnych

  Laser poprawi wygląd skóry oraz miejsc intymnych

  Izabela Mortas

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Karolina Wodzisławska, właścicielka Centrum Medycyny i Estetyki.

  Karolina Wodzisławska, właścicielka Centrum Medycyny i Estetyki. ©archiwum prywatne

  O wykorzystaniu nowoczesnego lasera S-CO2 w dermatologii, medycynie estetycznej i ginekologii rozmawiamy z Karoliną Wodzisławską, właścicielką Centrum Medycyny i Estetyki w Kielcach.
  Karolina Wodzisławska, właścicielka Centrum Medycyny i Estetyki.

  Karolina Wodzisławska, właścicielka Centrum Medycyny i Estetyki. ©archiwum prywatne

  Czym wyróżnia się laser stosowany przez Państwa w porównaniu do innych urządzeń tego typu?

  Nowoczesny laser S-CO2, który posiadamy, ma bardzo szerokie zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej. Dzięki specjalnym końcówkom stosujemy go także w ginekologii estetycznej, chirurgii oraz dermatologii. Laser S-CO2 został wyprodukowany w 2016 roku, co odgrywa niebagatelną rolę. Z laserami jest jak z samochodami - im nowszy, tym lepszy. Ten, którego używa nasza klinika, może być stosowany wyłącznie przez wykwalifikowanych lekarzy specjalistów.

  Jakie jest jego zastosowanie w medycynie estetycznej? Na jakie problemy skóry odpowiada?

  Przede wszystkim pomaga odmłodzić skórę i pozbyć się takich problemów jak wiotkość skóry, zmarszczki, rozszerzone pory, niejednolity kolor skóry, ziemista cera, plamy starcze czy zmiany pigmentowe. Redukuje i leczy blizny wszelkiego rodzaju: potrądzikowe, poparzeniowe, pourazowe, pooperacyjne, blizny przerosłe i keloidy, doskonale radzi sobie również z niwelowaniem rozstępów. Laser usuwa również defekty skórne, takie jak: przebarwienia, znamiona, brodawki, kurzajki, włókniaki, piegi, odciski, tłuszczaki lub naczyniaki. Nasze pacjentki bardzo sobie chwalą laserowy lifting twarzy i szyi. Dzięki temu zabiegowi ich skóra jest napięta i odmłodzona.

  Jak długo trzeba czekać na efekty?

  Wszystko zależy od problemu, z jakim przyszliśmy do lekarza. Jeżeli chodzi o usuwanie jakichkolwiek zmian skórnych, na przykład brodawek i znamion, efekty są widoczne zaraz po zabiegu. W przypadku redukcji blizn, rozstępów czy zabiegu laserowego liftingu twarzy cykl regeneracji tkanki trwa miesiąc, więc w pełni ocenić efekt zabiegu można dopiero po takim czasie.

  Ginekologia estetyczna - jak laser sprawdza w tej dziedzinie? Na co pomaga w pierwszej kolejności?

  Laser S-CO2 to przełom w dziedzinie ginekologii estetycznej. Został stworzony z myślą o kobietach. Pomaga zwalczyć dolegliwości, takie jak wysiłkowe nietrzymanie moczu, podrażnienia, suchość, ból, atrofia miejsc intymnych. Zabieg przy użyciu naszego lasera jest bezpieczny, nieinwazyjny, nie wymaga okresu regeneracji, co więcej - jest niemal bezbolesny. Efekty, jakimi mogą się cieszyć nasze pacjentki po przeprowadzeniu zabiegu laserowego to redukcja wysiłkowego nietrzymania moczu, odbudowa błony śluzowej, lepsze nawilżenie i poprawa elastyczności miejsc intymnych oraz laserowe leczenie zespołu luźnej pochwy po porodzie.

  Jakie zabiegi z wykorzystaniem lasera najbardziej cenią sobie klienci?

  Niesłabnącym zainteresowaniem pacjentów w naszej klinice cieszą się laserowe zabiegi odmładzania twarzy. Panie i panowie są bardzo zadowoleni z zabiegów. Odmłodzenie laserem frakcyjnym S-CO2 to najpopularniejsza alternatywa do chirurgicznych zabiegów liftingujących.

  Jak działa mechanizm lasera?

  Jego światło wnika w głąb skóry i jest pochłaniane przez zawartą w komórkach wodę. Dochodzi do błyskawicznego jej podgrzania, a potem do odparowania razem z tkanką, co fachowo nazywamy ablacją. Równocześnie uruchamiane są procesy naprawcze, które powodują tworzenie się nowego kolagenu i elastyny. Zaletą lasera frakcyjnego jest to, że nie uszkadza całej skóry, lecz tylko dziurkuje ją, tworząc mikrokolum ny otoczone zdrowa tkanką. To przyspiesza regenerację uszkodzonych fragmentów i zwiększa bezpieczeństwo zabiegów. Efekt ujędrnienia i wygładzenia skóry jest długotrwały, gdyż produkcja kolagenu w tkance zachodzi jeszcze wiele miesięcy po zabiegu.

  Czy nie ma żadnych przeciwwskazań, by na zabiegi laserowe zdecydować się zimą?

  Zima to idealny czas na wykonie zabiegów z użyciem lasera S-CO2, ponieważ występuje mniejsze promieniowanie słoneczne, co sprawia, że nie ma ryzyka powstania przebarwień pozabiegowych.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Styl życia

  Studniówki 2017

  Wybieramy najlepszą studniówkę 2017. Zobacz i zagłosuj

  Wybieramy najlepszą studniówkę 2017. Zobacz i zagłosuj

  Wybieramy Miss Studniówki. Zobacz kandydatki

  Wybieramy Miss Studniówki. Zobacz kandydatki

  Wybieramy Mistera Studniówki. Zobacz kandydatów

  Wybieramy Mistera Studniówki. Zobacz kandydatów

  Z Echem Dnia możesz wygrać pieniądze i fantastyczne mieszkanie!

  Z Echem Dnia możesz wygrać pieniądze i fantastyczne mieszkanie!

  Jedzenie i zabawa

  Na językach