zdrowie-i-uroda
  Wybierz miasto:
  Peeling TCA - nowoczesna, skuteczna broń do walki z...

  Peeling TCA - nowoczesna, skuteczna broń do walki z trądzikiem i bliznami

  red

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Peeling TCA - nowoczesna, skuteczna broń do walki z trądzikiem i bliznami
  Wystarczą 4 zabiegi, żeby pozbyć się trądziku całkowicie, choć efekty widać już po pierwszym zastosowaniu. Peeling TCA na bazie kwasów to najsilniejszy dostępny na rynku peeling wykonywany przez lekarzy i wykwalifikowanych kosmetologów. O jego działaniu rozmawiamy z Karoliną Wodzisławską, właścicielką Centrum Medycyny i Estetyki w Kielcach, gdzie można go wykonać.
  Peeling TCA - nowoczesna, skuteczna broń do walki z trądzikiem i bliznami
  Najważniejszą zaletą peelingu TCA jest szybkie uzyskanie efektów estetycznych, nawet już po pierwszym zabiegu, choć dla uzyskania wymiernych rezultatów zaleca się serię 4 zabiegów oraz stosowanie preparatu pozabiegowego. Ogólne rekomendacje zakładają wykonanie zabiegu raz na 2 tygodnie, ale można potraktować go także jako pojedynczy zabieg.

  Skąd tak szybka poprawa wyglądu skóry? Dzięki składnikom zawartym w peelingu.
  - Preparat zawiera 15 procent kwasu trójchlorowego, który aplikowany do głębokich warstw skóry pozwala skutecznie zlikwidować plamy i przebarwienia, również te spowodowane promieniami słonecznymi. Peeling zawiera także kwas askorbinowy i cytrynowy, które ułatwiają penetrację TCA w głąb skóry. Kolejny składnik - kokamid ochrania skórę, a saponiny roślinne przyspieszają jej gojenie. Ta kompozycja składników powoduje, że zabieg jest bardzo silny, ale skóra po nim pięknie i szybko się regeneruje - jest zdecydowanie gładsza, napięta, o wyrównanym kolorycie - przybliża Karolina Wodzisławska.

  Zabieg jest przeznaczony do każdego typu cery, nie ma ograniczeń wiekowych. Świetnie sprawdza się w leczeniu nawet aktywnego trądziku, z jego pomocą pozbędziemy się także przebarwień, blizn potrądzikowych, a nawet drobnych zmarszczek.

  Ważne jest to, że peelingi z kwasami mogą wykonywać wyłącznie specjaliści. - W naszym centrum zabiegi wykonuje doktor Paweł Pióro, chirurg oraz pracująca pod jego opieką kosmetolog Magdalena Rządowska. Dla salonów, w których brakuje opieki lekarskiej, peeling nie jest w ogóle dostępny - zaznacza Karolina Wodzisławska.

  Najbezpieczniejszą odmianą peelingu jest Easy TCA Pain Control, który oprócz zalet standardowego TCA, ma dodatkowe atuty. - Dzięki nowej, ulepszonej formule pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych efektów terapeutycznych przy zminimalizowaniu odczuć bólowych, towarzyszących terapii kwasem trójchlorooctowym. Delikatne pieczenie, które odczuwają pacjentki podczas tradycyjnego peelingu TCA jest w tym przypadku ograniczone do minimum - podkreśla nasza rozmówczyni.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Styl życia

  Czytaj też

  Scyzoryki Festiwal 2017. Zgłoś się!

  Scyzoryki Festiwal 2017. Zgłoś się!

  Wymarzona, Wyzwolona, Urozmaicona. Zobacz, jakie jesteśmy.

  Wymarzona, Wyzwolona, Urozmaicona. Zobacz, jakie jesteśmy.

  Jedzenie i zabawa

  Na językach