Wybierz miasto:
  Kielecki specjalista operuje w znanym programie telewizyjnym...

  Kielecki specjalista operuje w znanym programie telewizyjnym [ZDJĘCIA]

  imo

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Kielecki specjalista operuje w znanym programie telewizyjnym [ZDJĘCIA]
  1/7
  przejdź do galerii

  ©archiwum

  „Sekrety Lekarzy” to popularny medyczny cykl stacji TVN Style, w którym lekarze wielu specjalności mierzą się z trudnymi przypadkami medycznymi - przyczynami kompleksów i ludzkich dramatów. W czwartym sezonie cała Polska ma okazję oglądać doktora Artura Bociana ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.
  Na co dzień spotkamy go w Klinice Chirurgii Onkologicznej w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach, gdzie jako chirurg onkolog i specjalizujący się również w estetyce piersi, wykonuje zabiegi onkologiczne i onkoplastyczne. Te ostatnie łączą chirurgię onkologiczną z plastyczną na przykład podczas zabiegów mastektomii, czyli odjęcia piersi z powodu raka i równoczesnej rekonstrukcji. Od kilku lat doktor Bocian jest organizatorem prestiżowych warsztatów onkologicznych w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach, które cenione są nie tylko w kraju.
  Najlepsi polscy chirurdzy przyjeżdżają do Kielc, by w Świętokrzyskim Centrum Onkologii uczyć się nowoczesnych technik operacji piersi. Doceniając profesjonalizm i umiejętności specjalistów z kieleckiego ośrodka, producenci projektu „Sekretów Lekarzy” zaproponowali współpracę, zwłaszcza, że kamera na sali operacyjnej kieleckim chirurgom nie jest obca.

  - Fragmenty wyjątkowych i rzadko jeszcze wykonywanych w Polsce operacji, towarzyszących warsztatom, w kwietniu tego roku, rejestrowała na przykład ekipa TVP 1 na potrzeby relacji w głównych Wiadomościach. W latach ubiegłych gościliśmy też kamery regionalnej stacji TVP 3 – mówi doktor Artur Bocian.

  Zobacz galerię

  – Chirurg musi umieć zachować skupienie nawet w takich sytuacjach. Podobnie jest podczas realizacji zdjęć do „Sekretów Lekarzy”, gdzie na planie, w sali operacyjnej obecnych jest kilku operatorów, pani reżyser. Wszystko musi się jednak odbywać według ściśle wytyczonych standardów obowiązujących podczas zabiegów operacyjnych. Mimo telewizyjnej realizacji to pacjentki i ich zdrowie są najważniejsze.

  W czwartym sezonie popularnego medycznego cyklu TVN Style kielecki lekarz wykonał już dwie trudne operacje. Zdjęcia do cyklu realizowane są w jednej z warszawskich klinik.

  W najbliższym 12. odcinku „Sekretów Lekarzy” kielecki lekarz podejmie się operacji niezwykłej pacjentki, która najpierw zmagała się z ciężką chorobą mamy, a potem będąc w trzecim miesiącu ciąży usłyszała, że cierpi na raka…. 29-latka jest po jednostronnej mastektomii, ale jako nosicielka zmutowanego genu powodującego raka…czeka na kolejny zabieg – prewencyjne usunięcie zdrowej piersi z jednoczasową rekonstrukcją. Ten zabieg, zwany zabiegiem Angeliny Jolie, wykona właśnie kielecki lekarz, który specjalizuje się w nich jako jeden z niewielu polskich chirurgów piersi.

  - Od wielu lat zajmują mnie zabiegi onkoplastyczne, czyli jednocześnie ratujące życie kobietom, ale również oszczędzające ich kobiecość – mówi doktor Artur Bocian. Najbliższy odcinek z udziałem kieleckiego lekarza można będzie zobaczyć w piątek 18 maja o godzinie 22.30 w stacji TVN Style.  POLECAMY RÓWNIEŻ:

  Poznaj i zastosuj w swojej diecie 25 zasad zdrowego żywienia
  Te domowe aktywności pomogą Ci szybko spalić kalorie!

  Zdrowy kręgosłup - oto ćwiczenia, które pomogą. Wypróbuj!

  Naturalne afrodyzjaki dla kobiet i mężczyzn, które na pewno masz w swojej kuchni [ZDJĘCIA]

  Te witaminy i mikroelementy wzmocnią twój organizm [ZDJĘCIA]

  Nie chcesz zachorować na raka? Oto 6 najważniejszych zasad diety

  Lista domowych czynności, które poprawiają zdrowie i urodę

  ZOBACZ TAKŻE: 60 SEKUND BIZNESU. O podziale płci wśród robiących karierę

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Styl życia

  Polecamy

  Przedszkole na medal! Zobacz wyniki głosowania

  Przedszkole na medal! Zobacz wyniki głosowania

  Konkurs plastyczny dla dzieci

  Konkurs plastyczny dla dzieci

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Narodowa Gala Boksu. Boxing Night 14. Transmisja LIVE

  Narodowa Gala Boksu. Boxing Night 14. Transmisja LIVE

  Jedzenie i zabawa

  Na językach