Zina klasa okręgowa. Nowiny uciekają (video)

Mirosław ROLAK, Dorota KUŁAGA, Kamil MARKIEWICZ.
Fragment meczu pomiędzy Skałą Tumlin, a GKS Nowiny. Z prawej Jacek Kubicki (GKS Nowiny). Fot. Kamil Markiewicz
Już sześć punktów przewagi ma lider, GKS Nowiny nad najgroźniejszymi rywalami - Lechia Strawczyn i Morawią Morawica. Obydwa "goniący" lidera zespoły przegrały swoje mecze. Ciekawa oprawę miało spotkanie w Koprzywnicy.

Jacek Pawlik, trener Moravii:

- Mieliśmy 4-5 dobrych sytuacji, ale, niestety, moich napastników ogarnęła strzelecka niemoc. Od paru spotkań, mimo dobrych okazji, nie mogą trafić w bramkę

Baszta Rytwiany - Victoria Skalbmierz 1:0 (1:0), Koronkiewicz 20 z karnego.
Baszta: Rosiek - Przetak, Łukaszek, Zapalec, Koronkiewicz (50 Gardyński) - Buczek, Maj, Rajca, Lelakowski - Śniaz, T. Pentek (60 Kuraś).
Victoria: Trzaska - Trybała, Włudarz, Kucybała, Stalmach - Pszczoła (60 Paweł Zmarlak), Maj, Kwiecień, Borek - Suchowiecki (46 Kupiszewski), Antos.
Zwycięską bramkę zdobył w 20 minucie Mariusz Koronkiewicz, który wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Konradzie Śniazie. Później gospodarze mieli jeszcze jedną "jedenastkę". Ponownie faulowany był Śniaz, on też był wykonawcą karnego, ale jego strzał obronił Tomasz Trzaska.
-To był trzeci mecz, w którym stworzyliśmy kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki, a żadnej nie wykorzystaliśmy i, niestety, przegraliśmy - powiedział Jacek Skalski, trener Victorii.

GKS Rudki - Samson Samsonów 2:3 (2:3), K. Kowalski 28, 32 - Dulęba 20, Piwowarczyk 25, Durlik 44.
GKS: Rafalski - Graczak, Kępa, Bassag, Dawidowicz - Salwerowicz, Wojciechowski, Borowiec, Kosmala - K. Kowalski (75 Brzozowski), Gajewski (60 D. Kowalski).
Samson: Kita - Jędrzejczyk, Wójcik, Kołodziejski, Dulęba - D. Rynk, Stęplewski, Barucha, Gębski - Piwowarczyk, Durlik (65 Karcz).
- Popełniliśmy znaczące błędy w obronie, które spowodo-wały, że w pierwszej połowie straciliśmy trzy bramki. W drugiej połowie goście cofnęli się do obrony, więc nam była bardzo ciężko wypracować sobie sytuację podbramkową. Przegraliśmy bardzo ważne spotkanie. Do końca sezonu pozostało nam do rozegrania trzy mecze, w których musimy walczyć o pozostanie w lidze - mówił Łukasz Kowalski, trener GKS Rudki.
- Rozpoczęliśmy bardzo dobrze, prowadziliśmy 2:0 i chłopcy pomyśleli, że już to spotkanie mamy wygrane. Po tym rozluźnieniu straciliśmy dwie bramki. Przed przerwą udało nam się ponownie objąć prowadzenie. W drugiej połowie to gospo-darze mieli więcej okazji do zdobycia bramki, ale jak przysłowie mówi szczęście sprzyja lepszym i udało nam się utrzymać ko-rzystny wynik do końca spotkania. Dzięki temu zwycięstwu cały czas zachowujemy szanse na utrzymanie w lidze - mówił Wal-demar Rak, trener Samsona Samsonów.

Unia Sędziszów - Lechia Strawczyn 3:2 (1:0), dla Unii: Zapalski 23, Łoboda 53, 81 -
Unia: Otręba - Żebrowski, Krupa, Surówka, Mendrala, Cielebała (78. Kita), Chuptyś, Zapalski, Łoboda (84. Rozborski), Brożek (75. Nartowski), Szota (61. Bratek).

Zryw Łopuszno - Wicher Miedziana Góra 1:1 (1:1), Pach 17 - Piotrowicz 37.
Zryw: Chojnicki - Jarczak (70. Wojtasiński), Krasnowski, Łuszczyński, Soboń, Piwowarczyk, Latos, Rówiński, Stępnik (68. Kukulski), Doroszko, Pach.
Wicher: Gąsiorowski - Sobczyk, Wałek, Spyra, B. Koza, Łukasiewicz, Wrona, Skrobot (75. Gajewski), Czyż, S. Koza (85. Siedlarz), Piotrowicz.
Mecz wyrównany, obydwa zespoły miały po kilka sytuacji bramkowych.

Koprzywianka Koprzywnica - Moravia Morawica 1:0 (1:0), Chmiel 35.
Koprzywianka: R. Gołębiowski - G. Gawroński, W. Ciach, Ryński - Chmiel (70 Oszczudłowski) - Mrozik, K. Pyszczek, Kiliański, Piątkowski - Krakowiak (80 T. Ciach), Zwolski (85 Kuciński).
Moravia: Woźniak - A. Strójwąs, Zegadło, B. Młynarczyk, Kubicki (60 W. Młynarczyk) - Chłąd (70 Zawadzki), Chałan, Sitarz (60 Woś), Śmiałowski - Chlebowski (60 Dziewiędzki). P. Strójwąs.
Mecz miał szczególną oprawę, którą przygotował klub kibica Koprzywianki. W sumie spotkanie obejrzało blisko 500 osób. -Gdy widmo spadku zajrzało nam w oczy, zaczęliśmy wygrywać. To zwycięstwo jest dla nas bardzo ważne - powiedział Konrad Pyszczek, piłkarz Koprzywianki. Zwycięską bramkę zdobył strzałem głową Tomasz Chmiel w 35 minucie.

Zenit Chmielnik - Nidzianka Bieliny 7:0 (2:0), Kołdras 12, Rogala 31, 64, Gwarek 48, 51, 52, Gajewicz 80 z karnego.
Zenit: Gajewicz - Gmyr, Cielibała, Pietryka, Tomczyk, Biały, Bracisiewicz (64. Ogórek), Rogala, Zadorski (60. Ślusarski), Kołdras (70. Boksa), Gwarek.
Nidzianka: Herbuś - Gajda, Mateusz Pindral, Satro, Marcin Pindral (60. M. Sito), D. Sito, Kowalczyk, Kraj, Bąk, Maciejski (55. Gałka), Wąś.

Skała Tumlin - GKS Nowiny 0:1 (0:0), Kułak 79.
Skała: Simkiewicz - Wójcik, Kruk, Milcarz, Janik, Michalski (86. Michalczyk), Urbaniec, Czechowski (56. Kołodziej), Guzik, Solnica, Michta.
Nowiny: Pacanowski - Kaczor, Bogucki, Wilczyński (66. Szewczyk), Ołtuszyk, Król, Grudzień, Kubicki, Sinkiewicz (89. Jędrychowski), Korba (60. Kułak), Stawiarski.

Zorza Tempo Pacanów - OKS Opatów 1:1 (1:0), Kopacki 10 - Domurad 69.
Zorza Tempo: Reczek - Kosiór, Kołek, Poniewierski, Nowicki, K. Marcinek, Mory, Kiciński (55. Wójtowicz, 80. Kuza), Jabłoński, Kopacki, Gwóźdż (65. Skiba).
Opatów: Sałagan - Karcz, Curyło, Partyka (76. Pławski), Zięba, Fraszczyk, Czaja (28. Mikosa), Dziewięcki, Dzietko, Kostrzewa (56. Domurad), Cybula.
-Byliśmy stroną przeważającą w pierwszej połowie, w drugiej zabrakło skuteczności i konsekwencji. Goście przejęli inicjatywę, mieli kilka sytuacji, z których wykorzystali jedną - powiedział trener Zorzy tempo, Tomasz Kiciński.,

Pauzował LZS Samborzec.
Najlepsi strzelcy: 19 - Pach (Zryw), 17 - P. Gołuchowski (Lechia), 15 - Kubicki (Nowiny), Piotrowski (Lechia).