Zuzanna Kula i Karolina Kołata - zawodniczki KS Tęcza Społem w Kielcach z medalami na Mistrzostwach Świata w RPA w wyciskaniu sztangi leżąc

Bartosz Wartałowicz
Od lewej - Karolina Kołata, trener Arkadiusz Znojek  i Zuzanna Kula.
Od lewej - Karolina Kołata, trener Arkadiusz Znojek i Zuzanna Kula. Archiwum prywatne
Zuzanna Kula zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Świata w Republice Południowej Afryki w wyciskaniu leżąc w kategorii do 57 kilogramów. Karolina Kołata do Polski wróciła z brązowym krążkiem w kategorii +84 kilogramy. Sukcesy zawodniczek KS Tęcza-Społem w Kielcach przełożyły się na wysokie 3 miejsce Polski w klasyfikacji drużynowej.

Świetny start KS Tęcza Społem w Kielcach na mistrzostwach Świata w Republice Południowej Afryki

Mistrzostwach Świata w Wyciskaniu Leżąc w Sun City w RPA wzięły udział dwie zawodniczki Klubu Sportowego Tęcza-Społem w Kielcach - Zuzanna Kula i Karolina Kołata. Zuzanna Kula, która jest aktualną mistrzynią świata w trójboju siłowym w kategorii 52 kg, pomimo kontuzji kolana, wycisnęła ciężar o wadze 155 kg i wywalczyła złoty medal w kategorii 57 kg. Ponadto, Polka zajęła drugie miejsce w kategorii Open i nieznacznie przegrała z dużo cięższą Norweżką - Hildeborg Hugdal (122kg).

Znakomicie poradziła sobie również Karolina Kołata, która przy ciężarze 182,5 kg niestety popełniła błąd techniczny, który skutkował nieuznaniem próby. Zawodniczka KS Tęcza-Społem w Kielcach zdobyła w RPA brązowy medal w kategorii +84 kg.

Sukcesy Zuzanny Kuli i Karoliny Kołaty znacznie przyczyniły się do zajęcia przez Polskę trzeciego miejsca w klasyfikacji drużynowej. Kadra narodowa uzyskała łącznie 29 punktów i uplasowała się tuż za Norwegią (31 punktów). Najlepsza była reprezentacja Japonii (46 punktów).