Przełamanie Gwardii. Lechia II pokonana w Koszalinie [wideo, zdjęcia]

Jacek Wójcik
Po serii pięciu meczów bez wygranej, piłkarze Gwardii Koszalin odnieśli zwycięstwo w III lidze Bałtyckiej

W meczu 12. kolejki spotkań Gwardziści pokonali na swoim stadionie Lechię II Gdańsk 1:0 (0:0). Gola na wagę 3 punktów zdobył w drugiej połowie Fabian Słowiński po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w 78. minucie.

Po bezbarwnej pierwszej połowie w drugiej koszaliński zespół rozegrał niezłe zawody. Okazje strzeleckie mieli Sebastian Ginter, Przemysław Brzeziański i Cezary Palus. Grający ambitnie gospodarze wywalczyli też sporo stałych fragmentów. Swój wkład w zwycięstwo miał również bramkarz Andrzej Budnik, który m.in. obronił w sytuacji sam na sam z Michałem Żebrakowskim (72. min).

Lechia II kończyła mecz w dziesiątkę. W 87. min Tiago Valente za faul bez piłki na Brzeziańskim obejrzał drugą żółtą kartkę w meczu i zakończył w nim udział.