Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wody siarczkowe szansą dla Tarnobrzega? Jest potwierdzenie

Klaudia Tajs
Największe złoża są między miastem a jeziorem, czyli na terenach miejskich.
Największe złoża są między miastem a jeziorem, czyli na terenach miejskich. Klaudia Tajs
Wojciech Brzezowski, wiceprezydent Tarnobrzegu przypomina, że Studium możliwości wykorzystania źródeł wód siarczkowych, zostało wykonane na podstawie dokumentacji już istniejących i przygotowanych przez pracowników hydrologicznych byłej kopalni siarki.

ZOBACZ też:
Wodny gejzer wystrzelił w powietrze tuż przed maską samochodu

- Instytut Geologiczny wskazuje, że jest zasadne, aby wody siarczkowe zostały wykorzystane - mówi - Jeśli chodzi o zakres wykorzystania, to niezbędni są inwestorzy zewnętrzni, bo gmina sobie z tym zadaniem nie poradzi.

Zapisy Studium mówią, że na badanym terenie nie występują wody geotermalne i solankowe. Tym samym Tarnobrzeg nie stanie się uzdrowiskiem. - To cieszy bo pojawiłyby się ograniczenia rozwoju przemysłu i rozwoju gospodarczego - dodał wiceprezydent. - Ale jest możliwość wykorzystania tych wód do celów leczniczo - rekreacyjnych.

Co dalej? Gmina zamierza zlecić kolejny odwiert, tym razem na głębokość do 150 metrów, aby dokładnie przeanalizować strukturę wód.

Radny Witold Zych, który od dwóch lat walczył o przeprowadzenie badań jest zadowolony z zapisów Studium. -Największe złoża są między miastem a Jeziorem Tarnobrzeskim, czyli na terenach miejskich - mówi radny - Trzeba wykonać odwiert i wykorzystać złoża, które są ogromną szansą dla rozwoju naszego miasta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie