Młodzi pływacy walczyli o Puchar Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach

dor
Prawie 230 osób wystartowało w Ogólnopolskich Zawodach o Puchar Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.

Z dużej frekwencji i dobrego poziomu dwudniowych zawodów cieszyli się Wojciech Dębski, dyrektor MOSiR i trener Piotr Karpiński, jeden z organizatorów.

-Była grupa zawodników, która osiągnęła bardzo dobre wyniki. Wielu pływaków, również z kieleckich klubów, poprawiło rekordy życiowe. Cieszy duża ilość startujących i aż 25 klubów. Widać, że ta impreza ma już swoją markę - mówił Piotr Karpiński z Orki MOSiR Kielce.

-Wrażenia z imprezy są super. Znakomita organizacja, można powiedzieć, że są to jedne z najlepszych zawodów w Polsce w pływaniu. Zawsze chętnie tu przyjeżdżamy. Dziś radość jest podwójna, bo zdobyliśmy puchar, wygraliśmy rywalizację drużynową. Wyjeżdżamy z Kielc w znakomitych nastrojach i już teraz zapowiadamy swój przyjazd za rok - powiedział Przemysław Wójcikowski, jeden z trenerów zwycięskiej ekipy - Omegi Olkusz.

Wspomniana Omega zdobyła 422 punkty i wygrała rywalizację drużynową. Drugie miejsce zajął KSZO Ostrowiec - 328 punktów, trzecie Salos Cortile Kielce - 170 punktów, czwarte Orka MOSiR Kielce - 168 punktów, piąte Korona Swim Kielce - 166 punktów.
-Zająłem drugie miejsce na 50 metrów stylem dowolnym i pierwsze na 100 metrów grzbietowym. W sumie byłem drugi w klasyfikacji na najlepszego zawodnika do 9 lat. Jestem bardzo zadowolony z tego startu - mówił Cyprian Sikora z Orki MOSiR Kielce.

-Ja też jestem zadowolona ze swoich wyników. Płynęło mi się bardzo dobrze. W sobotę poprawiłam rekord życiowy - dzieliła się wrażeniami ze startu na pływalni Orka Emilia Banachowska z Korony Swim Kielce.