Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Spinacz pomaga - nie tylko niepełnosprawnym dzieciom

Marzena Kądziela
           Sześcioletni Tomek na zajęciach terapeutycznych z mamą Magdaleną Zaczkowską i psycholog doktor Beatą Nowak
Sześcioletni Tomek na zajęciach terapeutycznych z mamą Magdaleną Zaczkowską i psycholog doktor Beatą Nowak marzena kądziela
Stowarzyszenie zakończyło jeden z ważniejszych tegorocznych projektów

Działają zaledwie od dwóch lat, a w ich projektach wzięły już udział setki dzieci, w tym 40 niepełnosprawnych, a także 150 osób dorosłych. Bardzo aktywni działacze Stowarzyszenia Spinacz mają jeszcze mnóstwo pomysłów, które mają pomagać mieszkańcom ziemi koneckiej.

Stowarzyszenie skupia psychologów, terapeutów, a także rodziców dzieci niepełnosprawnych. - Właśnie zakończyliśmy jeden z ważniejszych tegorocznych projektów „Tacy sami”, na który otrzymaliśmy pieniądze od samorządu województwa świętokrzyskiego - informuje przewodnicząca zarządu doktor Beata Nowak. - Jego głównym zadaniem była profilaktyka przeciwdziałania przemocy skierowana do uczniów ze szkół w naszym powiecie. Organizowaliśmy spotkania z psychologiem w Szkole Podstawowej numer 1 i numer 2 w Końskich oraz w Stadnickiej Woli. Zapraszaliśmy młodzież na profilaktyczne spektakle teatru z Krakowa. Spotykaliśmy się z nauczycielami i rodzicami, na przykład podczas konferencji „Przemoc rówieśnicza”, na której wystąpili specjaliści z tej dziedziny. Niezwykle ważny jest projekt „Promyk II”, dzięki któremu prowadzone są zajęcia indywidualne i grupowe dla dzieci niepełnosprawnych.

- Tu proponujemy różnorodne formy wsparcia - dodaje Beata Nowak. - To między innymi arteterapia (leczenie przez sztukę), dogoterapia - terapia z udziałem psa i trenerki Joanny Sarlei, hipoterapia - jazda konna w Stajni u Ciepłego oraz w Stajni Artystycznej w Marcinkowie, czy chociażby wyjazdy integracyjne.

- Działalności stowarzyszenia nie sposób przecenić - mówi Magdalena Zaczkowska, mama sześcioletniego Tomka, który cierpi na autyzm. - To nie tylko propozycje różnorodnych terapii dla naszych dzieci, ale także integracja nas, rodziców. Dzięki spotkaniom i wyjazdom integracyjnym możemy wymieniać się doświadczeniami, wymieniać się adresami terapeutów czy lekarzy.

Rodzice niepełnosprawnych dzieci wszelkie informacje na temat działalności stowarzyszenia Spinacz mogą znaleźć na stronie www.stowarzyszeniespinacz.pl/test lub pod numerem telefonu 502-222-435.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie