Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ostrowiecka Alma Mater rozpoczęła dwudziesty rok działalności

Anna Śledzińska
Gaudeamus w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości zabrzmiał w sobotę.

Ważni goście na inauguracji

Uroczysta inauguracja roku akademickiego w Ostrowcu Świętokrzyskim, zorganizowana została w auli uczelni, a rozpoczął ją rektor profesor Kazimierz Obodyński. Wśród gości nie zabrakło założycieli szkoły profesora Zbigniewa M. Doliwa-Klepackiego i Stanisława Bobkiewicza. Obecni byli także minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna, wiceminister gospodarki Arkadiusz Bąk, władze zaprzyjaźnionych uczelni z Częstochowy, Radomia, Lublina.

- Misją założycieli tej uczelni było przeniesienie najlepszych wzorców akademickich do miasta powiatowego, z głębokim przeświadczeniem, że szkoła wyższa powinna być ważnym czynnikiem miastotwórczym i kulturotwórczym - mówił rektor Kazimierz Obodyński.

- Dziś wszyscy są świadomi trudności, jakie przeżywa szkolnictwo wyższe, ale w dalszym ciągu przyświeca nam optymizm, podbudowany doświadczeniem i satysfakcją z tego co już udało się osiągnąć. Z tym uczelnia wkracza w trzecie dziesięciolecie działalności.

Kilka kierunków do wyboru

W tym roku akademickim w Ostrowcu Świętokrzyskim otwarto studia licencjackie na kierunkach ekonomia, bezpieczeństwo narodowe, pedagogika, pielęgniarstwo, wychowanie fizyczne. Przyszli inżynierowie mogą kształcić się w geodezji i kartografii.

Podobnie jak w ubiegłym roku, tytuł magistra będzie można uzyskać na kierunkach pielęgniarstwo i ekonomia,a po raz pierwszy w zakresie pedagogiki.

W kalendarzu akademickim zaplanowano na ten rok między innymi międzynarodową konferencję dotyczącą konfliktu ukraińskiego, wykłady gościnne w szkołach ponadgimnazjalnych, seminaria naukowe, konkursy z nagrodami, a także bal jubileuszowy dla studentów, absolwentów oraz kadry.

Nie tylko w Ostrowcu

Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości zainaugurowała rok również w dwóch wydziałach zamiejscowych.

W Limanowej studiować można na kierunkach bezpieczeństwo narodowe i ekonomia, w Tomaszowie Mazowieckim pedagogikę i pielęgniarstwo.

Łącznie studiować będzie ponad 1200 osób.

Jak zaznaczył rektor, sporym zainteresowaniem cieszą się studia podyplomowe, co skłoniło władze uczelni do zwiększenia liczby miejsc na kierunkach leader manager, zarządzanie zakupami i łańcuchem dostaw, edukacja dla bezpieczeństwa, język angielski w nauczaniu przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

W związku z liczbą chętnych, rekrutacja na te studia została przedłużona do końca października.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie