Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budowa wiaduktu w ulicy Żeromskiego w Radomiu wkroczyła w kolejny etap. Już trwa betonowanie płyty głównej przeprawy nad torami

Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
Wykonawca betonuje już płytę nowego wiaduktu w ciągu ulicy Żeromskiego i Lubelskiej w Radomiu.
Wykonawca betonuje już płytę nowego wiaduktu w ciągu ulicy Żeromskiego i Lubelskiej w Radomiu. MZDiK Radom
Budowa wiaduktu nad torami kolejowymi, łączącego ulice Żeromskiego i Lubelską wkroczyła w nowy etap. Wylewają już beton na płycie głównej. Konstrukcja rośnie i już dokładnie widać jej przebieg po stronie południowej. Równocześnie na budowie trwa wiele innych ważnych robót. Jak informuje Miejski zarząd Dróg i Komunikacji inwestycja jest prowadzona zgodnie z harmonogramem.

Betonują płytę główną wiaduktu w ulicy Żeromskiego i Lubelskiej w Radomiu. Sprawdzamy postęp prac

Na placu budowy wiaduktu w ciągu ulic Żeromskiego i Lubelskiej dużo się dzieje. Prace wkroczyły w etap, który jest widowiskowy i wzbudza wielkie zainteresowanie przechodniów i kierowców. Z poziomu ulicy już widać konstrukcję, po której będziemy jeździć. To już nie są tylko filary. Jest już płyta główna, którą ekipy wykonawcy zalewają betonem. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji opublikował właśnie raport z budowy i i informują, że roboty są prowadzone na całym odcinku pomiędzy przyczółkiem za ulicą Zbrowskiego a filarami w okolicach ronda Zapały (na wysokości ulic Szklanej i Olszewskiego). Następnym etapem będzie odcinek nad torami kolejowymi, ale tam belki wiaduktu będą już montowane przy użyciu dźwigu, na torach nie będzie rusztowań.

- Trwają też roboty przy budowie drugiego, równoległego wiaduktu, a także usuwanie tak zwanych kolizji z podziemną infrastrukturą, zdarzają się rzeczy nieujęte na żadnych mapach i roboty drogowe w rejonie ulic Średniej i Metalowej - informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Przypomnijmy, nowa przeprawa nad torami będzie składała się z dwóch równoległych wiaduktów, podobnie jak jest to na przykład na ulicy Żółkiewskiego czy na alei Wojska Polskiego. Roboty przy południowej jezdni są bardziej zaawansowane, ponieważ harmonogram przewiduje, że ma ona zostać otwarta nieco wcześniej niż druga część.

Całe zadanie będzie kosztowało ponad 178,8 miliona złotych. Część finansowana z budżetu miasta (wiadukt) to koszt około 131 milionów złotych, natomiast część kolejowa (peron przystanku Radom Wschodni) to niemal 48 milionów złotych. Zakończenie inwestycji nastąpi latem 2025 roku, choć pierwszy z dwóch wiaduktów ma być otwarty nieco wcześniej.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie