Wybory samorządowe 2024 odbyły się w niedzielę, 7 kwietnia. Mieszkańcy powiatu staszowskiego wybierali w nich swoich reprezentantów spośród kandydatów do Rady Powiatu Kozienickiego. Mamy oficjalne wyniki.
Najwięcej radnych wprowadzi Prawo i Sprawiedliwość - 6. Dalej Forum Ziemi Kozienickiej - 4, K. I. S. Piotra Kozłowskiego - 3, Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe - 3, Praworządny Powiat Miasto i Gmina - 1.
Nowy skład Rady Powiatu Kozienickiego:
Prawo i Sprawiedliwość: Monika Krawczyk (945 głosów, 16,30%), Cezary Bogacki (593 głosy, 10,23%), Krzysztof Wolski (1079 głosów, 12,08), Emanuel Zawodnik (573 głosy, 6,42%), Jerzy Śmiech (1072 głosy, 8,43%), Małgorzata Bebelska (384 głosy, 3,02%).
Forum Ziemi Kozienickiej: Mieczysław Szewczyk (282 głosy, 4,87%), Andrzej Jung (450 głosów, 3,54%), Marek Kuźmiński (773 głosy), 6,08%), Tomasz Śmietanka (1386 głosów, 10,89%).
K. I. S. Piotra Kozłowskiego: Mirosław Górka (574 głosy, 6,43%), Dorota Stępień (586 głosów, 4,61%), Robert Wojcieszek (929 głosów, 7,30%).
Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe: Mirosław Dziedzicki (688 głosów, 11,87%), Waldemar Trociński (812 głosów, 9,09%), Joanna Czechyra (786 głosów, 6,18%).
Praworządny Powiat Miasto i Gmina: Józef Małaśnicki (564 głosy, 6,31%).
Kandydaci do Rady Powiatu Kozienickiego w wyborach samorządowych 2024:
Okręg nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
KRAWCZYK Monika Agnieszka
BOGACKI Cezary
DĘBOWCZYK Ewa Elżbieta
BALCEREK Marek
ŁĘCKI Piotr
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
DZIEDZICKI Mirosław
KOCHANOWSKA Renata
MASTALERZ Kazimierz
WITEK Waldemar Eugeniusz
MAJSTEREK Katarzyna
PUŁKA Emilia
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „KOZIENICKA INICJATYWA SAMORZĄDOWA PIOTRA KOZŁOWSKIEGO”:
DOMAŃSKA-STANKIEWICZ Lucyna Ewa
GRYGIEL Robert
GUGAŁA Beata Maria
KOŁDEJ Marcin
ZARĘBA Agnieszka Alicja
ZYZEK Krzysztof Wojciech
KOMITET WYBORCZY PRAWORZĄDNY POWIAT MIASTO I GMINA:
STALMACH Krzysztof
DELA Piotr
BISKUP Agnieszka
MAJ Małgorzata
STRZELECKI Zbigniew
ZIÓŁEK Ewelina
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM ZIEMI KOZIENICKIEJ:
BABAŃCA Agnieszka Renata
BACHANEK-ŚMIETANKA Monika
DĘBIEC Magdalena Dorota
KUPIS Ryszard Bogusław
SEKUŁA Mirosław Stanisław
SZEWCZYK Mieczysław
KOMITET WYBORCZY SAMORZĄDOWE STOWARZYSZENIE „NASZ REGION KOZIENICKI”:
BANAŚ Waldemar Marian
OLEJARZ Beata Ewa
FRĄDCZYK Marian Tadeusz
RAKOCZY Robert Stanisław
BARTOSIEWICZ Helena
WITKOWSKA Halina Teresa
Okręg nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
WOLSKI Krzysztof Piotr
CIŻA Lidia
ZAWODNIK Emanuel Damian
ARCON Michał Jan
LESZCZYŃSKA Mariola
KAPUSTA Hubert
PALUSZEK Edyta
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
TROCIŃSKI Waldemar
JAROSZEK-ROJEK Agata Anna
MARCHEWKA Władysław
NOWAK Agnieszka Elżbieta
MICHALSKI Zbigniew
SUŁKOWSKA Aneta Jadwiga
ZIELIŃSKI Piotr
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „KOZIENICKA INICJATYWA SAMORZĄDOWA PIOTRA KOZŁOWSKIEGO”:
GÓRKA Mirosław Stanisław
GRZYBOWSKI Robert
JAWORSKI Jakub
KOZŁOWSKA Agnieszka Grażyna
KRECZMAŃSKI Jarosław Tomasz
SOBCZYK Daniela
SOBIERAJ Agnieszka
KOMITET WYBORCZY PRAWORZĄDNY POWIAT MIASTO I GMINA:
MAŁAŚNICKI Józef Grzegorz
SIEKUT Małgorzata
GUDKIEWICZ Łukasz Robert
NAZOREK Jacek Rafał
LIS Joanna
BUCZEK-URBAŃSKA Agata Jadwiga
PIĄTEK Wojciech Krzysztof
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM ZIEMI KOZIENICKIEJ:
BOGUMIŁ Teresa
BUCZEK Sylwia
GONTAREK Barbara
GRĄDZIEL Szymon
KUCHARSKA Ilona
LIPSKI Ireneusz
RYBARCZYK Zbigniew
KOMITET WYBORCZY SAMORZĄDOWE STOWARZYSZENIE „NASZ REGION KOZIENICKI”:
AŁDAŚ Anna
TRACZYK Dariusz
STRACHOTA Alicja
PIECHOTA Janina
PILISZEK Daniel Jacek
SOBELSKI Wiesław Andrzej
PLAK Henryk
Okręg nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
ŚMIECH Jerzy
SITKOWSKI Zbigniew Bogusław
ZIELIŃSKA Marlena
JANKOWSKI Michał Piotr
SMARGOL Małgorzata
ZIÓŁEK Justyna
GARCZYNA Krzysztof
BĄK Rafał Stanisław
BEBELSKA Małgorzata Eulalia
KOWALIK Mateusz
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
CZECHYRA Joanna
FORNAL Tomasz Waldemar
ORZECHOWSKI Stanisław Józef
SMYKIEWICZ-RÓŻYCKA Beata
SAŁEK Krzysztof Tomasz
JACIUBEK Beata Ewa
ADAMSKI Witold
DZIUBA Agnieszka
UKLEJA Weronika
PYRKA Marek Roman
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „KOZIENICKA INICJATYWA SAMORZĄDOWA PIOTRA KOZŁOWSKIEGO”:
KOZŁOWSKA Elwira Anna
ZMITROWICZ Marcin
KUCHARSKI Marek Zbigniew
STĘPIEŃ Dorota
STRĄG Artur
SUWAŁA Andrzej
WĄSIK Sylwia Urszula
WOJCIESZEK Robert
WOŹNIAK Agnieszka
ZIELONY Mateusz
KOMITET WYBORCZY PRAWORZĄDNY POWIAT MIASTO I GMINA:
JAROSZ Ewa Maria
GOS Sławomir Zbigniew
BARANOWSKI Tomasz
FLISIŃSKA Beata Monika
SÓRMA Elżbieta Izabela
POŁEĆ Beata Agata
ZIELONA Katarzyna
MYCEK Jan Adam
SZUMSKI Jacek Szymon
GNIWEK Agnieszka Irena
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM ZIEMI KOZIENICKIEJ:
IWAŃCZYK Rafał
ZAWODNIK Kinga Joanna
JUNG Andrzej Tadeusz
KUŹMIŃSKI Marek Jan
PIEKARZ Paweł Andrzej
PLEWKA Paulina Joanna
STĄPÓR Elżbieta Magdalena
SZEWC Aneta Marianna
SZEWC Dariusz
ŚMIETANKA Tomasz Józef
KOMITET WYBORCZY SAMORZĄDOWE STOWARZYSZENIE „NASZ REGION KOZIENICKI”:
WYSOCKI Roman Antoni
WOŹNIAK Wacław Stanisław
KORDAS Edmund Ryszard
METLERSKA Zuzanna Elżbieta
MAJDAK Dorota
PODOLSKI Mirosław
SYGOCKI Robert Adam
TOMCZYK Sylwia
BANASZEK Olga Anna
KRÓL Monika
Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?