Związany z Kielcami Maciej Sikoński w pięknym stylu wygrał turniej o Puchar Świata w karate kyokushin. W Rzgowie pokazał klasę

Dorota Kułaga
Związany z Kielcami Maciej Sikoński w pięknym stylu wygrał turniej o Puchar Świata w karate kyokushin Archiwum prywatne
W dniach 13-14 kwietnia w Rzgowie w województwie łódzkim odbył się międzynarodowy turniej o Puchar Świata w karate kyokushin, czyli KYODO WORLD CUP 2024. Na podium stanął m.in. związany z Kielcami i znany z wielu udanych występów na światowych arenach sensei Maciej Sikoński, zajmując pierwsze miejsce w kategorii seniorów.

Maciej Sikoński najlepszy w turnieju o Puchar Świata

Turniej ten zgromadził wybitnych zawodników z całego globu, którzy rywalizowali ze sobą w formule walki wręcz w pełnym kontakcie. Przez dwa pełne napięcia dni, wielu wojowników z całego świata stanęło do walki, rywalizując o tytuł najlepszego w swojej kategorii. Goście honorowi z Japonii, Pakistanu, Francji, Iranu, Cypru, Azerbejdżanu, Ukrainy, Niemiec, Włoch oraz wielu innych państw, a także reprezentanci z całej Polski, przybyli, aby zaprezentować swoje umiejętności. Łącznie na turnieju obecni byli reprezentanci z 30 krajów, a także najlepsze polskie kluby.

Na podium stanął między innymi znany już świętokrzyskiej społeczności z poprzednich udanych występów na światowych arenach sensei Maciej Sikoński 4 dan w karate kyokushin. Tym razem zawalczył w kategorii Kumite 80 kg + Open i po pojedynkach z cięższymi od siebie nawet 20 kilogramów przeciwnikami, wywalczył pierwsze miejsce, stając się aktualnym mistrzem świata w karate.

Maciej Sikoński regularnie odnosi sukcesy od 2006 roku. Na swoim koncie posiada wiele trofeów z innych międzynarodowych imprez w takich dyscyplinach jak, kickboxing, karate oraz MMA. Sensei Sikoński jak sam mówi, miał zaszczyt być jednym z pięciorga reprezentantów kadry narodowej reprezentującej barwy biało czerwone we wspomnianym turnieju. Wyselekcjonowanymi do rywalizacji w dyscyplinie Kumite (walka w pełnym kontakcie) ramię w ramię z naszym mistrzem walczyli: sensei Anna Rutkowska 2 dan, która zdobyła pierwsze miejsce oraz tytuł najlepszej zawodniczki turnieju, sensei Hanna Grużewska 3 dan oraz sensei Eugeniusz Probyiholova 3 dan, którzy wywalczyli po ciężkich bojach srebrne krążki oraz tytuły V-ce Mistrzów Świata w swoich kategoriach. Piąty, również bardzo utytułowany członek ekipy sensei Arkadiusz Grzyb 3 dan, po swoim pierwszym eliminacyjnym pojedynku doznał niestety kontuzji ramienia, która wykluczyła go z dalszego udziału w turnieju.

Puchar Świata w Karate Kyokushin – „KYODO WORLD CUP”, był niezapomnianym wydarzeniem, które przyciągnęło uwagę światowej społeczności karate.