Jesteś tu: Strona główna Kobieta Artykuł

Najmodniejsze fryzury na lato

Dodano: 9 lipca 2008, 9:01 Autor:

Letnie fryzurki powinny podkreślać naturalną urodę włosów. Nie męczmy ich upięciami, wymagającymi dużych ilości lakieru podtrzymującego trwałość.
Swobodne loki podkreślają urodę i dodają uroku.

Swobodne loki podkreślają urodę i dodają uroku. (fot. D. Łukasik)

Zadbajmy za to o kompleksową ochronę przeciwsłoneczną. Delikatne fale, lekkie pukle opadające na ramiona lub lśniące zdrowiem fryzurki z prostych włosów oto wygodne, naturalne fryzjerskie tendencje lata 2008.

Najpiękniejsze fryzury powstają z naturalnie lśniących zdrowiem włosów. Latem zamiast kosmetyków do pielęgnacji, które przetestowaliśmy przez resztę roku, powinniśmy raczej sięgnąć po te przeznaczone do zabezpieczenia struktury włosów wystawionych na działanie promieni słonecznych.

- Kosmetyki z filtrami sprawią, że pukle włosów odzyskają witalność, sprężystość i gładkość - mówi Anna Kozłowska, fryzjer-stylista i właścicielka Ekskluzywnego Salonu Sallambier w Kielcach - Co więcej odpowiednie linie kosmetyków na przyklad profesjonalna Solar L`Oreal, uchronią włókna kolagenowe włosów przed zniszczeniem, a samą łuskę włosa przed nadmiernym wysychaniem.

Proponowałabym na lato zaopatrzyć się w szampon, odżywkę lub bardziej bogatą w substancje czynne maskę do włosów. Przed wyjściem z domu warto spryskać fryzurę specjalną mgiełką ochronną z filtrami UV. Zapewni to włosom potrzebne wytchnienie pod piekącym słońcem i sprawi, że tak pielęgnowane nie będą potrzebować wielu codziennych zabiegów, by wydobyć ich naturalne piękno.

Letnie fryzury sezonu 2008 to przede wszystkim łagodne fale, lekkie skręty, które można uzyskać nie tylko dzięki fryzjerskim wałkom. - Wiele luźnych, bardzo naturalnych fal możemy uzyskać susząc włosy suszarką z dyfuzorem - podpowiada Anna Kozłowska - To dzięki specjalnej nakładce o dłuższych bolcach powietrze swobodnie krąży pomiędzy pasmami włosów i sprawia, że staja się one subtelnie puszyste, podniesione u nasady. Jeśli natomiast chcemy szybko uzyskać efekt bardziej konkretnych loków możemy je stworzyć nakręcając pojedyncze pukle włosów na cienką prostownicę fryzjerską. Potem wystarczy je lekko "roztrzepać” palcami a nie rozczesywać, by uzyskać całkiem naturalny efekt.

Nadal modne są także grzeczne fryzurki z grzywką - lśniące jedynie blaskiem zdrowych włosów. Zamiast pracochłonnych upięć proponuję delikatne, nawet asymetryczne podpięcia przy pomocy klamerek, spinek - co pozwoli odsłonić szyję przed upałem a nie ograniczy swobody włosom.

Na wieczorową galę nadal polecane są fryzury na bazie irokeza, który doskonale wydobywa piękno twarzy. - Upięcie włosów w górę i do tyłu odsłania wystające kości policzkowe, eksponuje ładne oczy i po prostu "liftinguje” twarz - dodaje Anna Kozłowska z Salonu Sallambier. - Taką podniesioną ku górze fryzurkę można stworzyć nawet wtedy, gdy na codzień nosimy grzywkę.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.