We Włoszczowie w hołdzie Jarockiej i Jantar

Dodano: 14 marca 2012, 16:02 Autor:

8 marca, w Dzień Kobiet, w Powiatowym Centrum Kulturalno - Rekreacyjnym odbyło się jubileuszowe X Forum Kobiet Powiatu Włoszczowskiego.
Anna Żebrowska z włoszczowską młodzieżą.

Anna Żebrowska z włoszczowską młodzieżą. (fot. Rafał Banaszek)

W tym roku hasło przewodnie Forum Kobiet brzmiało „Tyle słońca ...”. Organizatorzy chcieli w ten sposób uczcić pamięć dwóch wielkich polskich piosenkarek: Ireny Jarockiej i Anny Jantar. Ciekawostką jest fakt, że Irena Jarocka miała wystąpić we Włoszczowie w październiku tego roku na Targach Runa Leśnego, niestety w styczniu zmarła.

Imprezę w Powiatowym Centrum Kulturalno – Rekreacyjnym rozpoczął występ grupy tanecznej Swivel z Włoszczowy. Młodzież zatańczyła walca wiedeńskiego do utworu „Wymyśliłam Cię” Ireny Jarockiej. Następnie władze powiatu włoszczowskiego złożyły przybyłym paniom życzenia z okazji Dnia Kobiet.

W pierwszej części artystycznej wystąpiła Dominika Bałazińska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie, laureatka „Szansy na sukces”. Towarzyszył jej Paweł Lipski, utalentowany pianista, student Wydziału Jazzowego Akademii Muzycznej w Katowicach. Warto nadmienić, że Paweł współpracował między innymi z Patrycją Kazadi, Małgorzatą Nakonieczną i Dominiką Dulny, od roku nawiązał też współpracę z Dominiką Bałazińską.

Młodzi, utalentowani artyści wykonali największe przeboje Ireny Jarockiej w nowych aranżacjach. Zgromadzona publiczność wysłuchała takich piosenek jak: „Gondolierzy znad Wisły”, „Nie zostawiaj mnie”, „Odpływają kawiarenki”, „Motylem jestem”, „Mój słodki Charli”, „Kocha się raz”. Koncertowi Dominiki towarzyszył sentymentalny nastrój.

Drugą gwiazdą Forum Kobiet była pochodząca z województwa dolnośląskiego Anna Żebrowska, młoda piosenkarka wykonująca przeboje Anny Jantar, do której była łudząco podobna. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 10 lat, zaś dwa lata później została członkinią dziecięcego zespołu Przygoda we Wrocławiu, w którym rozwijała nie tylko wokalne, ale także taneczne umiejętności. Od 2010 roku piosenkarka ta wykonuje covery piosenek Anny Jantar.

Anna Żebrowska wystąpiła w dwóch odsłonach i zaprezentowała się w dwóch różnych strojach (podobnym do tego, w którym Anna Jantar występowała podczas Festiwalu Piosenki w Opolu w 1974 roku oraz w stroju nawiązującym do tego, w którym matka Natalii Kukulskiej zaśpiewała w teledysku do piosenki „Nic nie może wiecznie trwać”).

Widzowie usłyszeli takie hity jak: „Tyle słońca w całym mieście”, „Nic nie może wiecznie trwać”, „Co ja w tobie widziałam”, „Najtrudniejszy pierwszy krok”, „Nie żałujcie serca, dziewczyny”, „Staruszek świat”, „Mój, tylko mój”. Piosenkarka podbiła serca włoszczowskiej publiczności. Żebrowska otrzymała za swój występ owacje na stojąco.

Tradycyjnie dla uczestników imprezy organizatorzy przygotowali na koniec słodki poczęstunek. W tym roku panie mogły skosztować wypieków z Domu Pomocy Społecznej we Włoszczowie oraz zakupionych w Cukierni Migoń. Swoje produkty zaprezentowała również Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska. W przygotowaniu uroczystości pomogła młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 imienia Stanisława Staszica pod opieką Marii Zawady i Iwony Szumiał.

Podczas imprezy przeprowadzono też quiz dotyczący życia i twórczości Ireny Jarockiej i Anny Jantar. W nagrodę można było wygrać parasol w słonecznym, żółtym kolorze. Na Forum Kobiet Powiatu Włoszczowskiego nie mogło zabraknąć także barwnych stoisk z rękodziełem artystycznym, nawiązującym do Świąt Wielkanocnych.

W tym roku prezentowały się: Warsztaty Terapii Zajęciowej z Ostrowa, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Januszewice, koła gospodyń wiejskich z Kurzelowa i Gościencina, gospodarstwo agroturystyczne Agnieszki Szymczyk z Kluczewska, Ewa Napora, Jolanta Szczerba i Małgorzata Krasoń. Chętni mogli zakupić ozdoby wielkanocne, obrazy malowane na szkle, kwiaty wykonane z bibuły i inne ciekawe rzeczy.

Czytaj więcej o:
  • dzień kobiet
  • włoszczowa
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Znane panie i ich córki na wybiegu we Włoszczowie

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy koniec 2018 roku to realny termin oddania do użytku obwodnicy Włoszczowy?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 29.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.